Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güç kaynağı derken kasadan mı bahsediyoruz çok anlamıyorum

Kasanın içindeki parçalara gücü sağlayan eleman. Benim size seçtiğim kasalarda 300 Watt güç kaynağı mevcut.
Güvenilir bir güç kaynağı takabiliriz içine isterseniz ama bu sefer de fiyat 2700 civarlarına çıkıyor.
Bana uyar diyorsanız değişiklik yapabilirim.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Kasanın içindeki parçalara gücü sağlayan eleman. Benim size seçtiğim kasalarda 300 Watt güç kaynağı mevcut.
Güvenilir bir güç kaynağı takabiliriz içine isterseniz ama bu sefer de fiyat 2700 civarlarına çıkıyor.
Bana uyar diyorsanız değişiklik yapabilirim.
Tabiki almışken güvenilir olması tercih sebebi ilerde başımıza iş açacak elimizde kalacak bişeyde olmasın..
Bu arada ekran kartı gerekliliği ne zaman doğar yada gerek varmı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tabiki almışken güvenilir olması tercih sebebi ilerde başımıza iş açacak elimizde kalacak bişeyde olmasın..
Bu arada ekran kartı gerekliliği ne zaman doğar yada gerek varmı?

Seçtiğim işlemcilerde dahili ekran kartı mevcut. Ders, film, döküman ve basit birkaç oyun için yeterli.
İleride iyi oyunlar oynanabilecek bir bilgisayar kurmak istiyorsanız daha güçlü bir işlemciye geçmeniz şart olabilir.
Bu biraz da takacağınız ekran kartına bağlı.
Bu işlemciye ileride ekran kartı takmak istediğinizde fazla güçlü kartları takamazsınız.
En fazla 1050Ti, RX560 gibi kartlar gider diye düşünüyorum. Araştırmadım ama.

A320 anakarta da Ryzen 5 2600 gibi işlemciler takılır elbet ama daha da yenileri takılamayabilir.
Bu biraz üreticinin de desteğiyle alakalı.

Yükseltme işi sizin ileride ne kadar bir yükseltme yapabileceğinizle alakalı.
Şu an bu işe ayırabileceğiniz en ideal bütçe ne ise ona göre bir şeyler yapalım.
Güç kaynağını güvenilir bir alternatifle değiştirebilirim ama yükseltmeye de elverişli olsun diyorsanız maliyet 3000 TL'yi bulacaktır tahminimce.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Seçtiğim işlemcilerde dahili ekran kartı mevcut. Ders, film, döküman ve basit birkaç oyun için yeterli.
İleride iyi oyunlar oynanabilecek bir bilgisayar kurmak istiyorsanız daha güçlü bir işlemciye geçmeniz şart olabilir.
Bu biraz da takacağınız ekran kartına bağlı.
Bu işlemciye ileride ekran kartı takmak istediğinizde fazla güçlü kartları takamazsınız.
En fazla 1050Ti, RX560 gibi kartlar gider diye düşünüyorum. Araştırmadım ama.

A320 anakarta da Ryzen 5 2600 gibi işlemciler takılır elbet ama daha da yenileri takılamayabilir.
Bu biraz üreticinin de desteğiyle alakalı.

Yükseltme işi sizin ileride ne kadar bir yükseltme yapabileceğinizle alakalı.
Şu an bu işe ayırabileceğiniz en ideal bütçe ne ise ona göre bir şeyler yapalım.
Güç kaynağını güvenilir bir alternatifle değiştirebilirim ama yükseltmeye de elverişli olsun diyorsanız maliyet 3000 TL'yi bulacaktır tahminimce.

Çok güzel anlatmışsınız peki bu haliyle ne kadar kullanılır.. Sadece ders, film internet gezintisi için.. Bu arada bende arada counter strike oynarım demiştim işten vakit buldukça..

Bu haliyle bu söylediklerimi karşılar mı?
Birde trendyol veya hepsi burada da hazır toplama kasalar satılıyor ne kadar tavsiye edersiniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çok güzel anlatmışsınız peki bu haliyle ne kadar kullanılır.. Sadece ders, film internet gezintisi için.. Bu arada bende arada counter strike oynarım demiştim işten vakit buldukça..

Birde trendyol veya hepsi burada da hazır toplama kasalar satılıyor ne kadar tavsiye edersiniz?

Counter Strike oynatır o konuda endişeniz olmasın. GTA 5 bile açarsınız düşük ayarlarda.
Gündelik işler için yıllarca gider diye tahmin ediyorum.
Sadece koyduğum depolama 240 GB, o belki ileride yetmeyebilir, onu da ileride bir harddisk takarak kolayca çözersiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Link atarsanız yorum yapabilirim. Turbox vs. gibi ürünlerse onlardan koşarak uzaklaşın derim.
Sinerji ve Teknobiyotik zaten toplama hizmeti de veriyor, size sadece Windows'u ve programları kurmak kalıyor.
O da oldukça kolay bir iş.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Link atarsanız yorum yapabilirim. Turbox vs. gibi ürünlerse onlardan koşarak uzaklaşın derim.
Sinerji ve Teknobiyotik zaten toplama hizmeti de veriyor, size sadece Windows'u ve programları kurmak kalıyor.
O da oldukça kolay bir iş.
Sinerjiden gönderdiğiniz listeyi almaya karar verdim. Hem bütçeme uygun hem sayenizde içimde bi tereddüt kalmadı sadece anakartı b 450 yapalım derseniz onu değiştireceğim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sinerjiden gönderdiğiniz listeyi almaya karar verdim. Hem bütçeme uygun hem sayenizde içimde bi tereddüt kalmadı sadece anakartı b 450 yapalım derseniz onu değiştireceğim.

Anakartı B450 yapmak yapacağınız yükseltmeye bağlı.
Anakart yerine isterseniz güç kaynağını güvenilir bir model yapalım.
Yükseltmeye yine fazla elverişli olmaz ama en azından bilgisayarı korur.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Anakartı B450 yapmak yapacağınız yükseltmeye bağlı.
Anakart yerine isterseniz güç kaynağını güvenilir bir model yapalım.
Yükseltmeye yine fazla elverişli olmaz ama en azından bilgisayarı korur.
Bilgisayarın kullanım amacı bu söylediklerimden fazlası değil, çocuklar kız olduğu için öyle oyun meraklısı biride yok evde dediğim gibi arada ben oynarım.
Dediğiniz gibi güç kaynağının güvenilir olması daha mantıklı kasayı değiştirmek çare olurmu harici mi almak gerek.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bilgisayarın kullanım amacı bu söylediklerimden fazlası değil, çocuklar kız olduğu için öyle oyun meraklısı biride yok evde dediğim gibi arada ben oynarım.
Dediğiniz gibi güç kaynağının güvenilir olması daha mantıklı kasayı değiştirmek çare olurmu harici mi almak gerek.

Ben size tekrardan görsel atayım;

Sinerji-SON.png

Bu görseldekileri bire bir seçin, montaj hizmetini de seçmeyi unutmayın. Sistem size montajlanmış olarak gönderilir.
Size sadece Windows'u ve programları kurmak kalır.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Ben size tekrardan görsel atayım;

Sinerji-SON.png

Bu görseldekileri bire bir seçin, montaj hizmetini de seçmeyi unutmayın. Sistem size montajlanmış olarak gönderilir.
Size sadece Windows'u ve programları kurmak kalır.

Emeğiniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum sağolun varolun..

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Selam Umut Barış kardeşim,

Sinerjiden tavsiye ettiğiniz sistemi almaya karar verdim lakin iş yerindeki arkadaşlar işlemci hakkında anlamsız yorum yaptılar çok anlamadıklarını düşünmem ile birlikte intel i3 yada i5 işlemcinin amd ryzen 3 işlemci den çok büyük farkı yada artısı olurmu sormak istiyorum. Yani intel kaliteli ve pahalı mı yoksa gereksizmi benim kullanma alanım için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt