1066 mhz destekli laptopa 1333mhz takmak

K Çevrimdışı

kematchino

Yeni Üye
29 Ara 2020
9
19
sonuçta max 8gb. ben 4x4 giderdim. tek 8 de olmaz değil.

bu arada corsair kriter dışı. ekonomik çözümde kingston ve diğerleri ?
Merhabalar tekrardan, 4 gb olanı aldım bugün geldi ancak ram uymadı maalesef. 4+2 şeklinde denedim biosta 6 gb olduğu gözüktü ancak windowsa girince mavi ekran verip kapandı. Çıkarıp tek başına taktım o da olmadı maalesef iade edeceğim büyük ihtimalle.Acaba gidip 1066 mhz olanlardan bir tane mi alsam aklıma bir fikir gelmiyor bir önerininiz var mı acaba
Aynen CL9 RAM bakılmalı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhabalar tekrardan, 4 gb olanı aldım bugün geldi ancak ram uymadı maalesef. 4+2 şeklinde denedim biosta 6 gb olduğu gözüktü ancak windowsa girince mavi ekran verip kapandı. Çıkarıp tek başına taktım o da olmadı maalesef iade edeceğim büyük ihtimalle.Acaba gidip 1066 mhz olanlardan bir tane mi alsam aklıma bir fikir gelmiyor bir önerininiz var mı acaba
Format atmayı deneyin derim.
Windows kaynaklı sıkıntı olmasın?

K Çevrimdışı

kematchino

Yeni Üye
29 Ara 2020
9
19
Olabilir.
RAM'lerin CL ve frekans kaç?
2 tane 2 gb 1066 mhz cl-9 var ben gidip 4 gb 1333 mhz cl-9 aldım ama uymadı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Olabilir.
RAM'lerin CL ve frekans kaç?
Bu arada cpu-z de şunu fark ettim mhz değeri olarak 667 olarak gözüküyor bunu ikiyle çarpınca 1333 mhz oluyor ancak görev yöneticisi bellek kısmına bakınca 1066 mhz olarak gözüküyor hangisi benim ram değerim anlamadım

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

backergreystone

Yeni Üye
20 Ocak 2021
16
43
2 tane 2 gb 1066 mhz cl-9 var ben gidip 4 gb 1333 mhz cl-9 aldım ama uymadı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada cpu-z de şunu fark ettim mhz değeri olarak 667 olarak gözüküyor bunu ikiyle çarpınca 1333 mhz oluyor ancak görev yöneticisi bellek kısmına bakınca 1066 mhz olarak gözüküyor hangisi benim ram değerim anlamadım
1066 mhz olan laptoplar genelde 1.nesil intel işlemcili oluyor onlarda sadece Dual Rank 2Rx8 ram'lerle çalışıyor.

Bu ram ile uyumsuz çalışacak herhangi bir DDR3 laptop yoktur.

Bir nevi her kapıyı açar :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt