1000 TL Civarı Bisiklet Önerisi

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Selamlar,
Başlıkta belirttiğim fiyat aralığında bisiklete ihtiyacım var. İşe gidip gelmek için ve az da olsa dışarıda kalmamı sağlaması için lazım. Çünkü IBS hastasıyım ve artık neredeyse dışarı çıkamayacak durumdayım. 10 dk.'lık yol bile azap çektiriyor. 5-6 yıl içinde 30 kilo aldım bu illet yüzünden :( Bisikletle belki bu sorunun üstesinden az da olsa gelebilirim.

Birçok kişi Hollanda tipi "Gazelle" bisikletlerden önerdi. Yaklaşık 1 senedir uygun fiyatlısını bekliyorum ama bir türlü denk gelmedi. Artık umudumu kestim. Zorunlu olarak başka bir marka almam lazım.

Hollanda tipi öncelikli olarak (çatısı eğimli olan türlerden) bisiklet önerilerinize çok ihtiyacım var. Birkaç model baktım. Bunları alma şu daha iyi ve ya şu baktığın uygun alabilirsin gibi tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyatı yukarı doğru biraz çekebilirim.

Boy : 1.72
Kilo : 90

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Allah acil şifalar verir inşallah... Kron marka bisiklet tavsiye ederim, hem yerli malı hem de uygun fiyatlı...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ümit bakacağınız son markalardan olsun bence.
Salcano, Bianchi, Carraro bakabilirsiniz.
Peşin alacaksanız işinde iyi dükkanlara gidin bakın derim.
Güzel bir pazarlığa iyi bir bisiklet alabilirsiniz belki.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. yaşadığınız şehirde decathlon varsa bütçenize uygun güzel modeller bulabilirsiniz, en güzeli mağaza içinde deneme şansınız var. ayrıca garanti konusunda çok iyiler.

linkler fikir edinmeniz için örnektir, yorumlara vs... bakın ve imkanınız varsa bizzat inceleyin :ok

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Güzel dilekleriniz ve ilginiz için çok teşekkürler. Allah razı olsun.

B Bionhnml hocam, ben bilgisayar bisiklet telefon, tv gibi konularda çok şanssız olduğumu düşünüyorum. 2. El bu şanssızlık ihtimalimi daha da artırır :) Teşekkürler.

Domestos Domestos hocam, Kron'un Cx100 modeli nasıldır sizce?

Umut Barış Umut Barış , Ümit'in sıkıntısı nedir hocam. Sanki daha önce birisinden daha duymustum onu boşver demişti. Salcano'nun Üsküp, Bodrum, Alanya modelleri var gözüme takılan. Carraro yu direk mağazada görüp burada paylaştım tipi hoşuma gitmişti. 1500 lira fiyat istedi. Her parçası İtalyan dedi sele dahil. iyi bi indirim yaparsa aslında gönlüm ondan yana gibi. Bir arkadaşım da Corelli önerdi yerli üretim diye. Trivor 3.0 4.0 gibi modelleri.

@newrophat hocam, Bunları çok inceledim. Malesef bulunduğum ilde yok. Riverside 100 modeli dışında çok olumsuz yorum yok aslında.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
metelixiz metelixiz, ben Ankara'ya gittikçe decathlona uğrarım çok severim ürünlerini. fiyatlar geçen seneye göre biraz yüksek ama iyidir. bu arada bisikletlerde bedenler var, evet s-m-l gibi hemen her modelin bedenleri var ilk gördüğümde tuhafıma gitmişti ama her boya ebata göre bisiklet çıkarmak bende kullanıcı dostu intibası bıraktı. tavsiyem zaten kış geliyor çok acele etmezseniz fiyatlar biraz daha düşer kış ayında, hem belki bir sebep olur decathlonada gidersiniz. bu arada ikamet hangi şehir ?

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
metelixiz metelixiz, ben Ankara'ya gittikçe decathlona uğrarım çok severim ürünlerini. fiyatlar geçen seneye göre biraz yüksek ama iyidir. bu arada bisikletlerde bedenler var, evet s-m-l gibi hemen her modelin bedenleri var ilk gördüğümde tuhafıma gitmişti ama her boya ebata göre bisiklet çıkarmak bende kullanıcı dostu intibası bıraktı. tavsiyem zaten kış geliyor çok acele etmezseniz fiyatlar biraz daha düşer kış ayında, hem belki bir sebep olur decathlonada gidersiniz. bu arada ikamet hangi şehir ?

Ben 68 Aksaray'dayım. İnternette gördüğüm bi Bt'win modelini İstanbul'da ikamet eden ablama Decathlon dan baktırmıştım ama ellerinde olmadığı söylemişlerdi. Çok övgüyle bahsediyor herkes oradan. Deneyerek alabiliyormuşun, servisleri ve ilgiliye yaklaşımları çok iyi diye duydum. Ama dediğim gibi rahatsızlığımdan dolayı dışarı neredeyse çıkamayacak durumdayım. Yola gitmek şu anda imkansız benim için. Buraya mağaza açmaları için mail atayım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güzel dilekleriniz ve ilginiz için çok teşekkürler. Allah razı olsun.

B Bionhnml hocam, ben bilgisayar bisiklet telefon, tv gibi konularda çok şanssız olduğumu düşünüyorum. 2. El bu şanssızlık ihtimalimi daha da artırır :) Teşekkürler.

Domestos Domestos hocam, Kron'un Cx100 modeli nasıldır sizce?

Umut Barış Umut Barış , Ümit'in sıkıntısı nedir hocam. Sanki daha önce birisinden daha duymustum onu boşver demişti. Salcano'nun Üsküp, Bodrum, Alanya modelleri var gözüme takılan. Carraro yu direk mağazada görüp burada paylaştım tipi hoşuma gitmişti. 1500 lira fiyat istedi. Her parçası İtalyan dedi sele dahil. iyi bi indirim yaparsa aslında gönlüm ondan yana gibi. Bir arkadaşım da Corelli önerdi yerli üretim diye. Trivor 3.0 4.0 gibi modelleri.

@newrophat hocam, Bunları çok inceledim. Malesef bulunduğum ilde yok. Riverside 100 modeli dışında çok olumsuz yorum yok aslında.

Firmanın başka bisikletleri bende Çin'de ürettirilen ucuz bisikletler gibi bir izlenim verdiği için.
Yoksa herhangi bir tecrübem yok.

Linkini verdiğiniz Carraro bisiklet fena değil, donanım Shimano'nun giriş seviyesi ama markası uydurma Çin ürünü ekipmanlardan daha iyi kalitededir.
Benim bisikletteki donanım da Shimano'nun giriş seviyesi ama bu zamana kadar bir yamuğunu görmedim. (2 yılı geçti.)
Jantının çift kat olması iyi Carraro'nun.

Bahsettiğiniz Salcano'nun orta göbeği nasıldır bilmiyorum, sert kullanmadığınız müddetçe göbek yarı yolda bırakmaz.
Salcano dişli takımında da Shimano tercih etmiş ancak göbek'te Çin menşei bir ürün kullanmış sanırım.
Carraro'da dişli takımında Shimano kullanmamışlar sanırım.

BTWin için de kötünün iyisi diyorlardı ama herhangi bir tecrübem olmadı kendileriyle.

Evden çıkmanız da zor olduğu için size tavsiyem içinize sinen ürünlerden bir tanesini sipariş verip bir an evvel başlamanız olacaktır.

Ben oyumu Salcano ve Carraro'dan yana kullanıyorum. BTWin de düşünülebilir. :sirit

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Az önce zar zor buradaki mağazaya gittim. Perşembe günü 1500 lira dediği Carraro'ya 1250 dedi şimdi. Heralde 2 gün sonra gitsem 1000 lira der :) İnternetteki en ucuz Cararo fiyatını verdi. 1200liraya alınabilir büyük ihtimalle. Garantisini de başlatırız 6 ayda bir 15-20 liraya bakımını da yaparız dedi. Ücretsiz bakımı yok sanırım.
Bu 3 bisiklet senin işini görür diğerlerine bakmana gerek yok dedi. Salcano üsküp, bodrum, alanya onlara gerek yok dedi. ümit'i geç dedi o da :)
Carraro 705 Grande : 1250 TL.
Bianchi Discovery : 1400 TL.
Bianchi Strada : 1000 TL.

Carraro'ya daha sıcağım şu anda. @Umut Barış newrophat newrophat Domestos Domestos B Bionhnml

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
metelixiz metelixiz, peşin alacaksanız 1000 liraya almaya zorlayın pazarlık yapın, muhtemelen zam öncesi stoktur ellerindeki bisikletler, sermayeyi paraya çevirmek isterler . yada internetten araştırıp çekle kuponla aynı bisikleti daha uygun almaya çalışın.

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
metelixiz metelixiz, peşin alacaksanız 1000 liraya almaya zorlayın pazarlık yapın, muhtemelen zam öncesi stoktur ellerindeki bisikletler, sermayeyi paraya çevirmek isterler . yada internetten araştırıp çekle kuponla aynı bisikleti daha uygun almaya çalışın.

Aynen hocam, kredi kartı kullanmadığım için peşin almayı düşünüyorum. Yanımda o mağaza yetkilisini tanıyan biriyle gideceğim :) Bisiklet aksesuarları da hediye isterim. Pompa, Kılıf, Alyan takımı ve çantası vs. Ne koparırsak artık :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynen hocam, kredi kartı kullanmadığım için peşin almayı düşünüyorum. Yanımda o mağaza yetkilisini tanıyan biriyle gideceğim :) Bisiklet aksesuarları da hediye isterim. Pompa, Kılıf, Alyan takımı ve çantası vs. Ne koparırsak artık :)

Bizim burada bakıma ücret almıyordu Salcano bayisi. :sirit
Esnaf nakiti sever hocam, bankaya komisyon kaptırmak istemez.
Kask ve ışık koparmaya bakın.
Özellikle kask önemli.
Bisiklette indirim yaparsa, bir de mini pompalardan alın derim. Matara bölümüne mataranın altına takılıyor, yolda kalırsanız hava vurursunuz tekerlere lazım olunca.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt