100 bin tl araç tavsiyesi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,252
opel arabalar genelde subap sorunu bobin yakma sorunları elektrik arızalrı verir tüpe hiç uyumlu değildir segmentindeki araçlardan cok yakar asla tavsiye etmeceğim araçtır.Not: yol tutus ön torpido on numaradır fakat gine benim listemde yeri fiatın altıdadır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

corollaya binmenizi tavsiye ederim binin bakın derim alabileceğiniz en sorunsuz en az yakan araçtır tüpede uyumludur
Bahsettıgınız sorunlar 2013 yılına kadar olan modellerde daha sonrakı modellerde/makyajlarda bu sorunlar gıderıldı.

LPG kaynaklı subap sorunu opel has durum degıldır dıger markalardada benzer durum yasanmaktadır.

Opel sıcak motor olması (daha yuksek sıcaklıklarda calısmayı sevmesı) lpg montaj ve ayar sorunları bırlesınce subap sorunu olusmakta.

Turkıyede bellı baslı ustalar artık LPG ısını cozdu gerek sıstem kurgulaması gerekse montaj ve ınce ayarda cok ılerledıler.

Bu sıteyı takıp etmenızı ısterım LPG ısının ıncelıklerı burda anlatılmıs Kendı aracım Opel Insıgnıa 2014 170bg otomatık dırek enjeksıyonlu (Sidi Motor)

25bın km lpg takılı, takan usta olduktan arıza lambanız dahı yanmaz.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
[SUP]benzinli 115 likler herturlu sorun sota bey kardesim 1 yasinda 2 yasinda arabalar cok bobin sattim 80 binde subap degistrende cok dedigin sidi motor saglam olabilir 1.4 turbodada gordum turbonun ici resmen erimisdi sivas servisi yapamadi ta ankaraya gitti konfora tasarima ic kaliye yol tutusa asla sozum yok da bu olaylara cok sahid oldum [/SUP]

eskilerde zaten 1 tane saglam manifoldlu opel bulman zor

guzel araba fakat kader arabasidir bana gore opel dendigide her an hersey olabilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri