Çözüldü 1 tb m2 tavsiyesi (Samsung 980 Pro Alındı.)

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
TR garantili olmasın dersen 980 PRO.
Garanti önemliyse 970 EVO.
Müşteri hizmetleri ile görüştüm ürün yurt dışından geldiği için 2 yıl amazon garantisi varmış herhangi bir sorun olursa 2 yıl içinde iade edebilirmişim ayrıca 30 gün koşulsuz iade varmış beklentileri karşılamazsa gibi...

yanlış hatırlamıyorsam aralarında çok fazla hız farkı bulunmasa da ömür açısından pro daha iyiydi.
hayırlı olsun güle güle kullanın.
teşekkür ederim üstat.

Uzun ömür ve stabilite için MLC tip bellek kullanan Pro serisi, TLC tip bellek kullanan Evo serisinden daha kötü müdür?

En net bilgi için datasheetlerini bırakıyorum. Bu arada bir hata olmaması açısından yazıyorum. İki disk te 3 bit MLC belleğe sahip. Datasheetlerden göreceğiniz gibi biri PCIe 4.0 (980 Pro) biri PCIe 3.0 (970 Evo Plus) arabirimi destekliyor. Dolayısıyla yazma ve okuma hızları bu arabirimlerin desteklediği değerde değişiyor. R ridw0n kullanıcımızın sistemi PCIe 3.0 destekli olduğu için aradaki farkı hissetmeyecektir. Ancak Neredeyse birebir aynı fiyatta bulduğum iki ürün içinden BEN PCIe 4.0 destekli olanı alırdım.

gelince test ederim hızını artık :)

yalnız soğutuculu modelde varmış oda 2180 tl gibi oluyor fiyatı ama kullandığım monster ince arka kapak kapanmaz diye değiştirmedim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Müşteri hizmetleri ile görüştüm ürün yurt dışından geldiği için 2 yıl amazon garantisi varmış herhangi bir sorun olursa 2 yıl içinde iade edebilirmişim ayrıca 30 gün koşulsuz iade varmış beklentileri karşılamazsa gibi...
Garanti olayı denildiği gibiyse olabilir.
Genelde kolay kolay bozulmaz bu tür ürünler.
Günün birinde aniden gidebilir tabi yonga bu sonuçta.
Gerçi HDD'ler de aniden RAW olabiliyordu.
Sonuçta rüştünü ispatlamış ürün, ağır yük altında kullanılmayacaksa çok da dert etmeyin.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740

teşekkür ederim üstat.

gelince test ederim hızını artık :)

yalnız soğutuculu modelde varmış oda 2180 tl gibi oluyor fiyatı ama kullandığım monster ince arka kapak kapanmaz diye değiştirmedim.

Hikvision ile kıyaslandığında hiçbirşeyi düşünmeden kullanın diyebilirim. Ekstra Amazon garantisi de bal gibi olmuş. :) Ayrıca Masaüstü kasada kullanacak olsanız soğutuculu model belki ama Notebook için risk almamanız bence iyi oldu. Yoksa iade et git gel.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
amazonun satış mantığını anlayamadım ben :)

970 evo plus

bugün gördüm fiyatı 1364 tl ithal olanın kargo dahil 1.417,58 TL ye geliyor

türkiye amazon satışı 2067 tl

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
2 Mayısda verdiğim sipariş ve son durumu :) çekya almanya hollanda geziyor sağlam gelir umarım :)

guncel.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri