1 ay sonra TTnet aboneliğim bitiyor. Ne yapmalıyım?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
her ay 5 lirayı bi kenarıya koy, o AKK kalkacak diyorsak kalkacak !!! :hihi

Superonline ile görüştüm, yeni taahhüt vermem halinde olur da ileride iptal edersem, önceki taahhüt iptal bedelini de yansıtıyorlarmış.
24 aylık taahhüt vermişim iyi mi.:slap
Ekonominin gidişatı endişelendiriyor, olur da iler de interneti kapattırırsak bir de sağlam borç girmesin. :kop:haha

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Superonline ile görüştüm, yeni taahhüt vermem halinde olur da ileride iptal edersem, önceki taahhüt iptal bedelini de yansıtıyorlarmış.
24 aylık taahhüt vermişim iyi mi.:slap
Ekonominin gidişatı endişelendiriyor, olur da iler de interneti kapattırırsak bir de sağlam borç girmesin. :kop:haha

öyle bir uygulama yok, her sözleşme birbirinden bağımsızdır. söyledikleri yasal değil, en kötü şartlarda btk ya şikayet edersin tüketici hakları hakem heyetine gidersin sorun çözülür. yok illa kafam rahat olsun diyorsan ve şayet taahhütün bittiyse yeni taahhüt verme, mevcut aboneliğini iptal et ve yeniden abonelik için müracaat et yada müşteri hizmetlerini arayıp üyeliğini iptal etmekle tehdit et. İSS'ler maalesef teknik ve yasal konularda sıfır bilgiye sahip personelleri müşteri hizmetlerinde çalıştırıyor ve personel bilgisizlikleriyle birlikte olaya kendi yorumlarınıda dahil ettiklerinde korkunç saçma ifadeler çıkıyor ortaya.

sözleşme bedeli 24 aydır, ve iki taraflı taahhüt içerir. sen hizmeti belirtilen fiyatta ve varsa ekipmanla birlikte 24 boyunca kullanmayı taahhüt edersin, karşı taraf ise 24 ay boyunca belirttiği hız ve fiyatta sağlıklı bir şekilde hizmet vermeyi taahhüt eder, sözleşme süresi bittiği gün itibariyle hükümsüzdür ve hiçbir taşıyıcı hükmü yoktur.

mesela kendimden örnek vereyim ; ben teknik altyapı yetersizliği dolayısıyla hiçbir cezai bedel ödemeden sözleşmeyi tek taraflı fesh ettim ve telekomun abonelik süresince kullanımına tahsis ettiği fiber modemi telekoma teslim ettim. ben 24 aylık sözleşmenin 16 ayı boyunca kendi taahhütüm olan kısmı yerine getirdim fakat telekom kendi taahhütü olan hizmet verme kısmını gerçekleştiremedi. umarım açıklayıcı olmuştur :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Superonline Fiber kullanıyorum. 64 lira şu anki tarife. 69 liraya çıkacak.
AKN kalkacaksa boşuna fazladan 5 lira ödemeyelim. :haha:kop
Bu konuda beni fena keklediler... Yoğun bir günümde, müşteri hizmetlerinden aradılar ve 50 Gb olan Adil Kullanım kotasını 9 lira karşılığında 100 Gb yapalım mı dediler, bende yıl başında bu kotanın kalkacağını bilmediğim için "he" deyiverdim... :cigara

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,463
2019 AKN kalkacak dogrudur peki fiyat ne olacak

Sımdı Turktelekomun 100mbit 300GB AKN Tarıfesı 124TL

AKN Kalktı Dıyelım Pekı 100mbit hızı AKN'siz 124 Vermeye Devam Edecek En Onemlı Soru Bu. :bilmiyom

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
2019 AKN kalkacak dogrudur peki fiyat ne olacak

Sımdı Turktelekomun 100mbit 300GB AKN Tarıfesı 124TL

AKN Kalktı Dıyelım Pekı 100mbit hızı AKN'siz 124 Vermeye Devam Edecek En Onemlı Soru Bu. :bilmiyom

vermeyecekler tabiki. 6-8-10-12 diye gidecek paketler ve fiyatlar 50-60 liradan başlayacak. bana göre en mantıklı durum bu zamanlarda fiyatlar uygunken 24 ay taahhüt vermek. bu arada 100 mbit 75gb yalın fiber telekomda şu anda kampanyada 82 lira, akn sonrası hız 24mbite düşüyor. bu pakette 1 ocakta 100 mbit akksız olacak benim niyetimde bu pakette tabiki altyapıyı halledebilirlersek.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Şu haliyle 50 gb akn'yi ayın ilk haftası bitiriyoruz, 100 gb akn ise ayın yarısına kadar dayanıyor... Geri kalan yarısı için 8 mbit hıza düşüyor... Yıl başında bana 24 mbit hızı ay boyunca versin ödediğim 60 lirayı helal ederim şahsen... :cool

A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
Daha önce 25mbit Türksat kullanıyordum ve bir sıkıntım yoktu ama akn hızları değişince saçma tarifeler uydurdukları için Türknet'e geçtim. Taahhütün bitmesini beklerken bir hafta geç başvurduğum için 35mbit'le sınırlı kaldım ama çok memnunum, kurulduktan sonra sıkıntı yaşamadım.

Akn kalktıktan sonra ise daha önce Türksat'ta gördüğüm saçmalıkların daha üst versiyonlarını göreceğimizi düşünüyorum. Bence fiyatlara güzel bir güncelleme yapıp akn'yi mumla aratacaklar gibi geliyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,463
Daha önce 25mbit Türksat kullanıyordum ve bir sıkıntım yoktu ama akn hızları değişince saçma tarifeler uydurdukları için Türknet'e geçtim. Taahhütün bitmesini beklerken bir hafta geç başvurduğum için 35mbit'le sınırlı kaldım ama çok memnunum, kurulduktan sonra sıkıntı yaşamadım.

Akn kalktıktan sonra ise daha önce Türksat'ta gördüğüm saçmalıkların daha üst versiyonlarını göreceğimizi düşünüyorum. Bence fiyatlara güzel bir güncelleme yapıp akn'yi mumla aratacaklar gibi geliyor.

bende turksat 25mbit olan tarıfeyı kullanıyorum akn hızları degısınce ben tarıfemde devam ettım sozlesme bıtınce 24mbit dusurmek ıstedıler
kabul etmedım.
25mbit 50gb akn + kablo tv = 70tl yola devam edıyorum sozlesmemde yok :hihi

A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
bende turksat 25mbit olan tarıfeyı kullanıyorum akn hızları degısınce ben tarıfemde devam ettım sozlesme bıtınce 24mbit dusurmek ıstedıler
kabul etmedım.
25mbit 50gb akn + kablo tv = 70tl yola devam edıyorum sozlesmemde yok :hihi

Düşünmedim değil ama televizyon izlemediğimden sadece internet için değmez deyip Türknet'e geçtim :mutlu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt