Yeni Proje! Mb120 Android geliştirme platformu

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Merhaba, üstadlar konunun amacı hep birlikte mb120 için Android geliştirmektir. Sizlerle beraber hep birlikte bu işi çözeceğimize inanıyorum. Genel bilgi verilecek olursa mb120 de kullanılan işlemci mstar ve aynı işlemci ile Android tvler var mstar kendi sitesinde belirtmiş. =)

25-16605200f14651748d67b735e8.png

Vestel desteği kestiği için mb120lerdeki Linux çekirdeği eskidi ve artık yeni sitelerde zorlanıyor.

Android sürümü başardığımızda bunu alacağımıza inanıyorum

Extra getirileri ROOT

İstenilen programları indirip kura bilme

Harici disk yada flash belleğe program kura bilme

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35
inan kimse yanaşmaz belki alo abim,hoşbulduk ustam yanında olur bilmem ama çok iyi proje nedenmi böyle yazdım alo abi oscam yapmıştı kimse yardımcı olmadı herkez iş bitsin bende faydalanayım dedi o da kapattı konuyu ama çözdüğünü biliyorm televizyonu çalınmasaydı daa neler yapacaktı neler

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35
bilmem hırsız ne seyrediyor ama adamın herşeyini aldı gitti o da sattı hepsini :/ bak göreceksin kimse elimde bu var android için lazım olurmu demeyecek :haha

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Android box almak daha iyi olacaktır.
İşlemci aynı ama RAM ve NAND kapasitesi?
İşlemci ne kadar güçlü o da önemli.
Android'i o işlemciye göre port edebilecek programlama bilgisi olan biri hobi niyetine bununla uğraşır mı bilemem.
Android'de linux ama programlamada java ve kotlin kullanyordu sanırım.

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Android box almak daha iyi olacaktır.
İşlemci aynı ama RAM ve NAND kapasitesi?
İşlemci ne kadar güçlü o da önemli.
Android'i o işlemciye göre port edebilecek programlama bilgisi olan biri hobi niyetine bununla uğraşır mı bilemem.
Android'de linux ama programlamada java ve kotlin kullanyordu sanırım.
Burfaki amaç modası geçmiş tvler değerlendir bilmek. 2/4 GB olması gerekiyor. Ben saha önce Android çalıştırdım tvde lakin port etme tek basıma uğraşamadım için Android yazısında kalmıştı TV

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
bilmem hırsız ne seyrediyor ama adamın herşeyini aldı gitti o da sattı hepsini :/ bak göreceksin kimse elimde bu var android için lazım olurmu demeyecek :haha
Evet aynen, her şeyim gitti,bu gün bir abime lamba taktım, bana "bunu görünce (kırıcı-delici çin malı en ucuz oydu çünkü),senin çalınan aletlerini düşünemiyorum "dedi .Neyse olan oldu geriye de gelmedi zaten ,bana bir şey olmadı ya ... :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Unuttum, burada azıcık haklısın, bana kimse el uzatmamıştı diyemem , T tartar10 , digiulama digiulama ve hosbulduk hosbulduk ellerinden geleni yapmıştı ama olmadı işte, yeterli olmadı fakat şu an elimde 3 kart var, mb211, ve özel gelen kartlar (Almanya'dan özel geldi ,onlarla uğraşıyorum, panele uymadı ama yine de laptoptan girebiliyorum,bu arada birisi android :) )

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Mstar işlemciye uygun uboot mboot 😅 isp prog, mb120 kernel çekirdeğinde uyacak driverlar bol bol birlik beraberlik

Geri
Üst Alt