Sagemcom DIW362 (Turkcell TV+) 4K 30Hz Olarak Çalışıyor

EFI Shell Çevrimiçi

EFI Shell 

Yeni Üye
7 Eyl 2018
34
33
Merhaba. Grundig 55 GHQ 9500 kullanıyorum. 4K Ultra HD ayarına basınca bir şey olmuyor Sagem'den. 4K'yı Orijinal seçeneğine basınca ayarlayabildim ama 30 Hz olarak ayarladı. Kablo HDMI 2.0'ın altında olduğu için mi? Normalde 4K 50 ya da 4K 60 olması lazım değil mi? Birde gördüğüm kadarıyla HDR yerine SDR olarak ayarlı. Teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
TV ve STB HD10+ ve UHD destekliyor. Dolayısıyla tek seçenek söylediğiniz gibi kabloda kalıyor. HDMI 2.0 altında bu teknolojiler çalışmıyor diye hatırlıyorum. Hatta kablonuzda kalite ciddi anlamda düşük olduğu için görüntü aktarımı 30 Hz' e düşüyor. Ben şu anda miracast dongle kullanıyorum ve görüntü+ses kablosuz iletildiği için aynı tarama hızı (30 Hz) ile görüntü aktarabiliyorum.

EFI Shell Çevrimiçi

EFI Shell 

Yeni Üye
7 Eyl 2018
34
33
TV ve STB HD10+ ve UHD destekliyor. Dolayısıyla tek seçenek söylediğiniz gibi kabloda kalıyor. HDMI 2.0 altında bu teknolojiler çalışmıyor diye hatırlıyorum. Hatta kablonuzda kalite ciddi anlamda düşük olduğu için görüntü aktarımı 30 Hz' e düşüyor. Ben şu anda miracast dongle kullanıyorum ve görüntü+ses kablosuz iletildiği için aynı tarama hızı (30 Hz) ile görüntü aktarabiliyorum.
Wikipedia'dan da baktım, 2.0 altı HDR, 30 Hz üzerini desteklemiyormuş. O zaman HDMI 2.1a kablo alma zamanı geldi demektir.

Şimdi şunu hatırladım. Ben bu kabloyla ViewSonic bir monitörle (2K 165) laptobumdan 2K 144 HDR10 olarak görüntü almıştım. Sorun Sagem'de mi yoksa HDMI EDID ayarı 1.4 de vs. mi olduğundan oluyor?

slowfood slowfood HDMI EDID yüzündenmiş. 2.1 yapınca 4K 50 oldu.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Wikipedia'dan da baktım, 2.0 altı HDR, 30 Hz üzerini desteklemiyormuş. O zaman HDMI 2.1a kablo alma zamanı geldi demektir.

Şimdi şunu hatırladım. Ben bu kabloyla ViewSonic bir monitörle (2K 165) laptobumdan 2K 144 HDR10 olarak görüntü almıştım. Sorun Sagem'de mi yoksa HDMI EDID ayarı 1.4 de vs. mi olduğundan oluyor?

slowfood slowfood HDMI EDID yüzündenmiş. 2.1 yapınca 4K 50 oldu.
Google tv , hdmi edid nereden yaptın acaba ,servis menüden mi yoksa ayarlarda var mı :alala
Ben de merak ettim şimdi. Hatta size rahatsızlık vermezse EFI Shell EFI Shell burada güzel bir yeni konu görüyorum. (Grundig servis menü, ayarlar v.b.) :cak:kas

Geri
Üst Alt