İnverter bir klima silence ya da sleep modunda kaç watt elektrik çeker?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,902
Benim de yanıtını merak ettiğim bir soruydu. Forumda araştırırken dünkü bu mesajınıza rastladım, şans oldu..Midea klimalarda bu durum nasıl? Fan hızı düşünce devir düşüyor mu acaba?
Benim kullandığım seride bağımsız (2015 Mission)
güncel midea modellerini fiyat politikaları yüksek oluşu nedeniyle deneyimleme şansım olmadı.!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elektrik zamlarindan sonra bu işin silence'ı sleep'i kalmadı. Allah gecimden versin ebedi sleep yapmadıkça hersey çok yakıyor 🙃 sen kullanmıyorsan çek fişi 😁
Zam öncesi de 250-270 gelirdi zam sonrasında öyle geliyor.
100watt'lık eski ampulleri sökünce birde masa üstü PC kullanımı azaltınca zam gelmemiş gibi oldu :haha
Zamlar bizi etkilemez durmak yok tam gaz devam dediler artık hissiyat kalmadı hissetmiyor Millet :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Zam öncesi de 250-270 gelirdi zam sonrasında öyle geliyor.
100watt'lık eski ampulleri sökünce birde masa üstü PC kullanımı azaltınca zam gelmemiş gibi oldu :haha
Zamlar bizi etkilemez durmak yok tam gaz devam dediler artık hissiyat kalmadı hissetmiyor Millet :hihi
Sen hala 100w akkor ampul mü kullanıyordun yoksa :kiskis

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
650
39
3 gün önce 2 adet klimayı çalıştırmaya başladım.İkisi de 27 derecede silence modda çalışıyor.Hatta bazen soğuktan kendim kapatmak zorunda kalıyorum.Bakalım tüketim verileri nasıl olacak😀

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Haklısın ancak benim klimalar buata bağlı😟😟😟Wattmetre alsam bile ölçüm yapamam.Keşke dediğini yapabilsem. Ömer Çolak Ömer Çolak ile tüketim konusunu konuşmuştuk. Sota Sota sen wattmetre ile ölçüm yaptın mı hiç?
Araya giriyorum ama biz yaptık evde ,hem de oğlumun pc ile klimayı karşılaştırdık,pc daha çok amper çekiyordu,ki biz sanırım 3.cü yıldır klima ile ısınıyoruz.Sanki faturayı da yayınlamıştım klimalı ve klimasız diye ,(sanırım dediğim unutulmasın :) )

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
teraspy teraspy benim klimalar buata bağlı.Wattmetre ile ölçüm yapabilmem için prizli olması lazım
Buata bağlantı yapılan noktadan gözle görülür bir yere köprü çekilir. Üzerine wattmetre bağlanır. Yine buat bağlantılı olur ama ölçümünüzü de yapabilirsiniz. :ok (Sayın teraspy teraspy Emmi zaten belirtmiş, ben alternatif yöntemi paylaşayım dedim.)

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
650
39
teraspy teraspy slowfood slowfood benim kablo buat çıkışından asma tavana , oradan da doğrudan balkona klima motorlarına gidiyor.Ben hiç kablo görmüyorum ☺️ Zaten kablo görmek de istemem.Elektrik ve televizyon kablosu görmeyi hiç sevmiyorum😀 Evi tadilat yaptırırken televizyonların kablosunu duvar içinden gizletmiştim😁 İnterneti bile evin giriş kapısının üzerine koydurdum (elektriği asma tavan içinden alıyor) Ev eski olduğundan balkonda priz yok.Olsaydı dediğinizi balkon prizinden yapabilirdim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
teraspy teraspy slowfood slowfood benim kablo buat çıkışından asma tavana , oradan da doğrudan balkona klima motorlarına gidiyor.Ben hiç kablo görmüyorum ☺️ Zaten kablo görmek de istemem.Elektrik ve televizyon kablosu görmeyi hiç sevmiyorum😀 Evi tadilat yaptırırken televizyonların kablosunu duvar içinden gizletmiştim😁 İnterneti bile evin giriş kapısının üzerine koydurdum (elektriği asma tavan içinden alıyor) Ev eski olduğundan balkonda priz yok.Olsaydı dediğinizi balkon prizinden yapabilirdim.
Çok güzel. Hepimizin görmek istediği tablo. Zaten ana mantık ortalıkta kablo kalabalığı görmemektir. Aşağıdaki konuda Ömer Çolak Ömer Çolak üstadımız çözümle ilgili ürünü paylaşmış. Bu tip montajlarda biz mümkün olduğu kadar profesyonel müdahale tavsiye ederiz. Malum elektrik şakaya gelmez. Bu tip bir ürünle hem ürüne sigorta eklemiş olursunuz (Hatta sigorta varsa yerine bunu takarsınız pırıl pırıl olur.) hem de düzenli görünüm bozulmamış olur.

:ok

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
650
39
Ben elektrik işinden çok korkarım kendim müdahale etmem hiç 😁 slowfood slowfood maalesef sigortam da yok😭 Sigortayı da almıştım aslında.Benim ölçüm için yapacak bir şeyim yok sanırım.Ölçüm yapan arkadaşların deneyimlerinden yararlanacağım😊

Geri
Üst Alt