Hoover Çamaşır Kurutma Makinesi Ses Sorunu

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
958
40
Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz gece kurutma makinesinden çalışma esnasında yüksek bir ses/uğultu geldi, kalktım cihazı kapattım açtım, ses devam etti. Mecburen çamaşırları gecenin bir yarısı makineden çıkarıp askılığa astık. Hafta sonu şehir dışındaydım, pazar akşamı döndük eve hadi bir kez daha deneyeyim dedim ve sorunsuz çalıştı. Aslına bakarsanız sevinmekte istemiyorum, çünkü makinede bir sıkıntı olduğunu hissediyoruz, kurutma performansı baya düştü. yaklaşık 5 yıldır kullanıyoruz..

Sesi tarif etmek çok zor ama şöyle deneyeceğim, hani gece yarısı sifonu çekersiniz de rezervuarın içine su dolarken tesisattan bir uğultu gelir ya hah işte tam öyle ama daha yükseği ?

bu sorun neden olabilir, benim müdahale etmem yada kontrol etmem gereken bir şey var mıdır, yoksa çağır gelsin servis mi dersiniz? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bizim için ses kaydı , ne zaman yaptığı önemli :)
anlattığına göre şu aklıma geldi ; eğer sirkülasyon pompası varsa ondan yapabilir.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
958
40
bizim için ses kaydı , ne zaman yaptığı önemli :)
anlattığına göre şu aklıma geldi ; eğer sirkülasyon pompası varsa ondan yapabilir.

ne zaman yaptığı konusunda şöyle bir şey söyleyebilirim, 3 saatlik programın tam ortasında ötmeye başladı, makineye durdurduğumda 1 saat 30 dakika kalan süre gösteriyordu.. sevgili F fikoloji sirkülasyon pompası nedir, ne işe yarar? ben müdahale edebilir miyim (elim tornavida tutar o kadar - yani sök tak işi yapabilirim)?

Cihazın modeli: Hoover DYH 9913NA1X

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hooverde varmı bilmiyorum ama çamaşırmakinesi içinde su boşlatma pompası dışında pompa varmı onu kontrol etmek lazım.
ama önce sesin videosunu alınki daha net olsun sonra boş yere uğraşmayalım :)

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
958
40
hooverde varmı bilmiyorum ama çamaşırmakinesi içinde su boşlatma pompası dışında pompa varmı onu kontrol etmek lazım.
ama önce sesin videosunu alınki daha net olsun sonra boş yere uğraşmayalım :)

çamaşır kurutma makinesi benimki, çamaşır makinesi değil. suyu çamaşırları koyduğumuz kapakta biriktiriyor doldukça döküyoruz.. ilk mesajımda yazdığım gibi ses kesildi şuan.. bir daha ses çıkmaya başlarsa video alacağım, umarım olmaz ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
çamaşır kurutma makinesi benimki, çamaşır makinesi değil. suyu çamaşırları koyduğumuz kapakta biriktiriyor doldukça döküyoruz.. ilk mesajımda yazdığım gibi ses kesildi şuan.. bir daha ses çıkmaya başlarsa video alacağım, umarım olmaz ?
hmm ben niye makine olarak algıladım acaba :) neyse uzun süreden sonra ilk iş günüm ona sayalım :)
kurutma makinelerinde genelde hortumlarda tıkanma vs oluyor eğer su akışı iyi değilse ses yapabilir. hatta bi kaç gün içinde bir arkadaş foruma bu konuda yaptığı temizliğin videosunu eklemişti bulabilirsen kontrol etmeni isterim

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
958
40

bende bu şekilde bir su tahliyesi yok, dediğim gibi su kapaktaki haznede birikiyor. normalde rutin olarak filtre temizliği yapıyorum zaten ama akşam daha detaylı bir temizlik yapalım bakalım.. bu arada sesin bununla alakalı olduğunu pek sanmıyorum ama yine de kurutma performansına katkısı olacaktır. Teşekkürler F fikoloji

Edit: ses tambur döndükçe geliyordu, motora bağlı kayış vb bir aksamdan geliyor da olabilir..

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bende bu şekilde bir su tahliyesi yok, dediğim gibi su kapaktaki haznede birikiyor. normalde rutin olarak filtre temizliği yapıyorum zaten ama akşam daha detaylı bir temizlik yapalım bakalım.. bu arada sesin bununla alakalı olduğunu pek sanmıyorum ama yine de kurutma performansına katkısı olacaktır. Teşekkürler F fikoloji

Edit: ses tambur döndükçe geliyordu, motora bağlı kayış vb bir aksamdan geliyor da olabilir..
muhakkak yukarıya deterjan kabına su basan bir pompa vardır. arkadışınki dışarıya bağlamış ama sizinki yukarı gidiyor.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
958
40
arkadaşlar merhaba,

yine aynı sesi çıkarmaya başladı makine, yaklaşık 30-40 saniye sonra sustu. bu sefer video çekebildim.. sizce sorunun kaynağı ne olabilir?

(not: bu arada geçtiğimiz günlerde makinenin genel bir toz temizliğini yaptım ve kurutma performansı ciddi olarak arttı, birde şu ses olmasa harika olacak)

video ekleme özelliğini bulamadım sanırım yok. o yüzden drive'dan link ekledim:

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
arkadaşlar merhaba,

yine aynı sesi çıkarmaya başladı makine, yaklaşık 30-40 saniye sonra sustu. bu sefer video çekebildim.. sizce sorunun kaynağı ne olabilir?

(not: bu arada geçtiğimiz günlerde makinenin genel bir toz temizliğini yaptım ve kurutma performansı ciddi olarak arttı, birde şu ses olmasa harika olacak)

video ekleme özelliğini bulamadım sanırım yok. o yüzden drive'dan link ekledim:

fan sesi mi acaba
bu sesi yaparken makineyi biraz öne cekip arka kısmına kulağınızı yaklaştırın ses yüksek gelecek mi değişiklik var mı kontrol ediniz

Geri
Üst Alt