GRUNDIG GDH 92 PKS - GRUNDIG GDH92 PCW

H Çevrimdışı

hsyn003

Yeni Üye
16 Nis 2020
8
34
Herkese iyi forumlar. Hepsiburada da GRUNDİGTURKİYE satıcılı 2 adet kurutma makinesi var ,
Grundig GDH 92 PKS
GRUNDİG GDH 92 PCW

Opak kapaklı bu iki model hakkında tambur malzemesi , tambur hacmi , üretim yili ve arcelik urunlerle arasindaki kalite
Farki hakkinda bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi ?
Bu iki makinenin fiyati 12.500 tl benim yüzeysel gördüğüm kadariyla F/P ürün gibi duruyor , baska ürün tavsiyesi
Olan varsa sebepleriyle yazmaniz mümkün mü

Cok teşekkürler.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Kapak cam olduğunda ister istemez ısı kaybı oluyordur. Makineler donanım olarak aynı cam olmayan kapaklı olan model ısıyı kazan içerisinde daha iyi muhafaza ediyor olabilir. Kazan galvaniz yani hangisini alırsanız alın mühendislik aynı. +4 yıl ek garanti yaptırır 7 yıl kafa rahat kullanırsınız. 12 bine burada var.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Kurutma makinesi alırken mağazada kondanser filtresi var mı diye bakıp almak daha iyi aslında çünkü 1.5 sene sonra o bölüm tıkanacak ve buna bağlı kurutma süresi uzayacak makine daha çok enerji tüketecek. Altus 82IC modelinde kondansere filtre uygulaması yapmıştım grundig de olur mu bilmiyorum.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Altusun incelemesi ve filtre ile ilgili detaylar.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Kapak cam olduğunda ister istemez ısı kaybı oluyordur. Makineler donanım olarak aynı cam olmayan kapaklı olan model ısıyı kazan içerisinde daha iyi muhafaza ediyor olabilir. Kazan galvaniz yani hangisini alırsanız alın mühendislik aynı. +4 yıl ek garanti yaptırır 7 yıl kafa rahat kullanırsınız. 12 bine burada var.
hocam selamlar bu model ile vestfrost arasında kaldım.

Merak ettğim bu model hibrit mi? ısı pompalı+yoğuşturmalı yazıyor ama anlamadım.Yoğuşturmalı olsa bu teknik tüketim değerleri zor yakalanır ama gaz türü vs. hiç bir şeyde yazmıyor.

Bunun dışında tambur içi mi dışı üst kaplama mı paslanmaz saç onu da anlamadım.

yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler hocam.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
hocam selamlar bu model ile vestfrost arasında kaldım.

Merak ettğim bu model hibrit mi? ısı pompalı+yoğuşturmalı yazıyor ama anlamadım.Yoğuşturmalı olsa bu teknik tüketim değerleri zor yakalanır ama gaz türü vs. hiç bir şeyde yazmıyor.

Bunun dışında tambur içi mi dışı üst kaplama mı paslanmaz saç onu da anlamadım.

yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler hocam.
Tambur galvaniz bildiğimiz ısı pompalı makine. Arçelik ve yan markası olduğundan bu marka önerebilirim. Vestel ve yan markalarını bilmiyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Tambur galvaniz bildiğimiz ısı pompalı makine. Arçelik ve yan markası olduğundan bu marka önerebilirim. Vestel ve yan markalarını bilm

Tambur galvaniz bildiğimiz ısı pompalı makine. Arçelik ve yan markası olduğundan bu marka önerebilirim. Vestel ve yan markalarını bilmiyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.Yoğuşmalı ısı pompalı diyorlar bizde hibrit sandık.🤣

Peki iç kapak kısmının plastik olması avantaj mıdır?İleride sıkıntı çıkartır mı ?

Tambur içi diğer markalar da özellikle vestelde paslanmaz çelik ken galvaniz olması yine avantaj mıdır?

Arkadaş ta şu irom fresh olandan almış diyor ki tambur dışı da çelik eski makinalar gibi sizce doğru mudur bu?

Son olarak Vestel üretimi vestfrost ile bu model arasında kaldım fiyatları Yakın tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim.

iyi günler dilerim.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
İlginiz için teşekkür ederim.Yoğuşmalı ısı pompalı diyorlar bizde hibrit sandık.🤣

Peki iç kapak kısmının plastik olması avantaj mıdır?İleride sıkıntı çıkartır mı ?

Tambur içi diğer markalar da özellikle vestelde paslanmaz çelik ken galvaniz olması yine avantaj mıdır?

Arkadaş ta şu irom fresh olandan almış diyor ki tambur dışı da çelik eski makinalar gibi sizce doğru mudur bu?

Son olarak Vestel üretimi vestfrost ile bu model arasında kaldım fiyatları Yakın tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim.

iyi günler dilerim.
Kapak kısmı plastik cam olmayan modeller ısıyı daha iyi içeride tutar yani camdan soğuk havaya direk temas etmesinden iyidir diye düşünüyorum. Kazanın galvaniz olmasının kurutmaya etkisi olabilir yani mühendislik olarak size şudur diyemem. Paslanmaz çelik dediğimiz aynı çamaşır makineleri gibi olan kazanlar hem şık hemde kurutulan çamaşırların metal kısımları değdiğinde sürtünmeye bağlı iz yapmaz. İz olsa 1000 devir çamaşır makinesinde olur. İşin gerçeğide kurutma makinesini kaç sene kullanabileceğinizdir. Beyaz eşyayı yeni üretimlerde 10 yıl kullanmışsanız hakkını vermiş derim. Vestel üretimi veya yan markalarını çevremde kullananda yok ondan size şu iyidir diyemiyorum. Koç grubu malzemede nedense daha güven veriyor. Altus da alabilirsiniz ama Grundig daha ucuza satılıyorsa tabiki de Grundig alın. Kalite bakımından tasarım bakımından bir tık daha iyi duruyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Makineyi beğendiyseniz Vestel vestfrost için kullanıcı yorumlarına göre tercih yaparsınız. Sonuçta alanlar illaki vardır.
ilginize ce cevaplarınıza teşekkür ederim.

Grundig galvaniz kaplama kazan iz yapma vs. bana pek güven vermedi,yine aynı şekilde plastik kapak Zamanla ısıdan etkinebilir gibi geldi .

Tam vestfrostta karar kılmışken Hepsiburada dan satın aldım sonra tek bir yorum vardı baktım alan kişi bambaşka bir model resim koymuş.Üst tarafı komple siyah değil daha basit duran bir makine.Satıcı da yorumdaki gibi gelecek komple siyah panel değil demesi üzerine siparişi iptal ettim.

Vestel mh ve birçok satıcı ilandaki gibi gelecek diyor ama ambalaj kapalı olduğu için teyit edemiyorlar.

Farklı gelirse bizim çamaşır makinesi üzerinde çok sırıtacak bizim çamaşır makinesinin üst panelde siyah çünkü.

Bu fiyat skalasında da başka model bulamadım malasef.🥹

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
malasef yorum ve bilgi çok az yok gibi.
Kazandaki izi forumda paylaşmıştım belki görmüssünüzdür. Üreticide bunu illaki biliyordur. +4 yıl garantide yaptırdım kafam rahat kullaniyorum. Vestelin ek garanti politikasında da değişiklik yapıldı amacım kötülemek değil yanlış anlaşılmasın. Ek garanti kapsamında iken ürünün çalışmasını engellemeyen konular garantiye girmiyor mesela gövdede paslanma vs.

Geri
Üst Alt