Evimin duvar boyası önerileri

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bulamadım fotoyu, ben de yeni yükledim :) ,Sonunda tekrar boya alıp beyaza boyamıştık :)

WhatsApp-Image-2024-02-27-at-23.44.42.jpg
Öyle bir şey ki şu anda kapının rengi pembe tonlarında gibi geliyor bana. ( Deimos Deimos üstadın bahsettiği görüntüleme cihazı renk profili farklılıklarını örneklemek için söyledim. Hatta ilk dönem aynalı dslr makinalar çıktığında arkadaki lcd ekranın gösterdiği görselin çekilen fotoğrafla ilgisi yoktu.)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Öyle bir şey ki şu anda kapının rengi pembe tonlarında gibi geliyor bana. ( Deimos Deimos üstadın bahsettiği görüntüleme cihazı renk profili farklılıklarını örneklemek için söyledim. Hatta ilk dönem aynalı dslr makinalar çıktığında arkadaki lcd ekranın gösterdiği görselin çekilen fotoğrafla ilgisi yoktu.)
Keşke pembe olsaydı bu , işte fotoda böyle görünüyor ama acip renkti, sonra büyük baldıza verdim ,evin dış demirlerini boyarım alattin dedi :hihi

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Duvar boyası bayilerinin bazılarında ve bazı büyük yapı marketlerde spektrometreli boya karıştırıcılar bulunuyor. Çevrenizde bir tanesini bulduktan sonra duvarınızın görünmeyen bir noktasından bir parça boyayı alıp götürün. Makine sizin verdiğiniz örneği analiz edip uygun karışımı verecektir.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
Karar verdim galiba dyo buz gümüşü rengi 7565 kodlu dyo marka
DYO buz gumusu bızım evın boyası ,bu renkte soyle bır sorun var ısık durumuna gore bazı kullananlar hafıf mavı tona kacıyor sıkayetı var bızde oyle bır sorun yok resım bulursam atarım.

bırkac resım buldum galerıde gun ısıgında ve gece cekılen fotolar bunlar.

IMG_20231115_202848.jpg
IMG_20231202_164125.jpg
IMG_20231204_185305.jpg

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Neden sordum; Şimdi bu kararı monitöre veya telefona bakarak karar verdiyseniz yanılabilirsiniz. Her monitörün veya telefon ekranının renk doğruluğu oranı vardır. Adobe RGB veya sRGB oranı. En doğrusu çıplak göz ile renk kartelasına bakıp karar vermek, yada B Bratan ın önerisi. Ben IOS da Live Color Finder kullanıyorum. Photoshopta işime yarıyor. Gerçekten renk kodlarını hem HEX koduyla, hem RGB kodlarıyla ışık yeterliyse doğru veriyor.
aslinda bana andorid de güzel bi app lazim kodlari filan degilde isimlerini söylecek cinsden, mavi siyah gibi ana rankler degilde cam göbegi sampanya rengi cingene pembesi gibi ara renkleri söyleyecek bisey iyi olurdu
muayneye göre bende kirmizi yesil görme zorlugu denilen bir problem varmis ana renkelri ayirt edebiliyorum ama tonlari ayirt edemiyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
aslinda bana andorid de güzel bi app lazim kodlari filan degilde isimlerini söylecek cinsden, mavi siyah gibi ana rankler degilde cam göbegi sampanya rengi cingene pembesi gibi ara renkleri söyleyecek bisey iyi olurdu
muayneye göre bende kirmizi yesil görme zorlugu denilen bir problem varmis ana renkelri ayirt edebiliyorum ama tonlari ayirt edemiyorum
Renk isimleri her kartela ya da renk paletinde (RGB, CMYK, Pantone v.b.) ayrı adlandırılabilir. O yüzden ortak bir veritabanı bulunması zor olur diye düşünüyorum. Hatta polisan renk kartelasındaki bir rengi dyo' dan eşleştiremezsiniz diyebilirim.

L Çevrimdışı

Livaneli08

Yeni Üye
17 May 2023
49
28
DYO buz gumusu bızım evın boyası ,bu renkte soyle bır sorun var ısık durumuna gore bazı kullananlar hafıf mavı tona kacıyor sıkayetı var bızde oyle bır sorun yok resım bulursam atarım.

IMG_20231115_202848.jpg
IMG_20231202_164125.jpg
IMG_20231204_185305.jpg
Gayet güzel bence bir kullanıcı olarak öneriniz nasıl zamanla deforme oluyor mu
dyo buz gümüşü kullanmayı düşünüyorum peki sizdeki silenebilir olan mı

IMG_20231115_202848.jpg
IMG_20231202_164125.jpg
IMG_20231204_185305.jpg
Şayet attığınız görseller 1ile 2 arasında duvar renginde bariz renk değişimi belli oluyor ilk görsel krem renk iken ikinci maviye dönük

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43

Şayet attığınız görseller 1ile 2 arasında duvar renginde bariz renk değişimi belli oluyor ilk görsel krem renk iken ikinci maviye dönükılk resım gece
evet ısıga gore degısıyor .

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
arkada panel varsa özellikle duvara asılı ve hatta stand üstünde bile en doğru renk "gri" tonlarıdır!
ancak gri tonları salonlarda biraz koyu düşer özellikle gündüz ortamında fazla da ışık almıyorsa
bir de evde "hanım faktörü" varsa özellikle Gri için bu ne yaw içim kararıyor diyebilir hatta kesin diyebilir:kiskis

>>renk kartelasında dışarı çıkın öyle bakın özellikle güneşli açık hava da!

ayrıca renkler ortamın ambians durumuna göre bazı/başka renk tonlarına kayar! kimilerin de bu fark
daha belirgin olur (algılama farkı)

ama bu işler aslında "renkler ve zevkler" kısmına girer,dolayısıyla kim hangi seviyorsa ona boyasın
olmadı 2 sene sonra bir daha boyarsın,nasılsa boya filan beleş:haha1

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075

Şayet attığınız görseller 1ile 2 arasında duvar renginde bariz renk değişimi belli oluyor ilk görsel krem renk iken ikinci maviye dönük

Geçenlerde arkadaş ile boyama yaptık .

Bu üründen bulamadık
Bu üründen kullanıldı .

Çok eskiden yağlı boya ile boyayan vardı . ( Temizlik )

Boya ustasına danışmanız .
Boya , rulosunu kaliteli kullanmanıız araştırma yapmanız .

En iyi kalite boya Jotun istenen özelliklere göre .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Geçenlerde arkadaş ile boyama yaptık .

Bu üründen bulamadık
Bu üründen kullanıldı .

Çok eskiden yağlı boya ile boyayan vardı . ( Temizlik )

Boya ustasına danışmanız .
Boya , rulosunu kaliteli kullanmanıız araştırma yapmanız .

En iyi kalite boya Jotun istenen özelliklere göre .

Buradaki macundan almak lazım eve,siz kullandınız mı acaba istanbul istanbul , kullandıysanız memnunmusunuz

Geri
Üst Alt