Daewoo 65DA75U01 HDMI Problemi

H Çevrimdışı

halimk

Yeni Üye
30 Ara 2023
13
43
Merhaba,
Daewoo 65DA75U01 cihazın teknik özelliklerinde HDMI 2.0 olduğu yazıyor.
TVBOX cihazım Homatics Box R 4K Plus

Bu cihazı hangi kablo ile bağlarsam hem HDR10 hemde dolby özelliklerinden faydalanabilirim?
Böyle bir HDMI 2.0 kablo var mı?

H Çevrimdışı

halimk

Yeni Üye
30 Ara 2023
13
43
HDMI 2.0 desteği olan bir TV HDMI 2.0b kabloyu destekler mi? Kablo 2.0b gibi değil de 2.0 gibi çalışmaz mı?
Farklı teknolojiler değil mi?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
kardeşim bunun panelle alakası yok,"geriye doğru" çalışma prensibi vardır kabloların
zaten 2.0b 2xx versionlarının en sonuncusudur ve bundan sonra 2.1 vardır ki senin panel de
bu destek yoktur,ama 2.1 kablo da taksan durum yine aynıdır!
DATA her şekilde iletilecektir

piyasada no-name ve dahi marka diye palavra bir alay hdmı kablolar vardır ama %98 i "sertifikasızdır"
direk herkese 2.1 kablo al derler:haha1
ama o kablo kalitesi bence çok büyük ihtimalle 2.0 bile değildir yani yersen ayağı

PAUGGE epeyi yıldır bu işte çok iyi ve çoğu kabloları için sertifika alıyorlar!
(hepsi değildir)

ben senelerdir bunu kullanıyorum,sorun yok ve çok fazla kişiye de aldırdım ve devam ediyorum
kablo benim işim oldu yaw:hihi

box-panel mesafesi yakınsa 1mt. lik al

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
piyasada no-name ve dahi marka diye palavra bir alay hdmı kablolar vardır ama %98 i "sertifikasızdır"
direk herkese 2.1 kablo al derler:haha1
ama o kablo kalitesi bence çok büyük ihtimalle 2.0 bile değildir yani yersen ayağı
Bir zamanlar kocaman harflerle kutulara GOLD veya Altın falan yazıyorlardı.
Markaya bakıyorsun bizdeki montajcı tayfa. :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Bir zamanlar kocaman harflerle kutulara GOLD veya Altın falan yazıyorlardı.
Markaya bakıyorsun bizdeki montajcı tayfa. :haha1
Kablo kablodur umut, kablonun versiyonu da olur mu, yani "abim bunun içi bakır " dense anlarım da V olayını anlamıyorum, yani yüksek versiyonlu kablolarda daha çok mu pin var,bendeki kabloya nazaran :kiskis Haaa, bak şunu da anlarım doğrusu, cihaz girişi -çıkışı birbirlerine uygun olmalı dense hadi bir nebze...

:cal <--- Bu gif fotoyu bilerek koydum,bunun jakı V1.2, daha az zırıltı veriyor :haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Kablo kablodur umut, kablonun versiyonu da olur mu, yani "abim bunun içi bakır " dense anlarım da V olayını anlamıyorum, yani yüksek versiyonlu kablolarda daha çok mu pin var,bendeki kabloya nazaran :kiskis Haaa, bak şunu da anlarım doğrusu, cihaz girişi -çıkışı birbirlerine uygun olmalı dense hadi bir nebze...

:cal <--- Bu gif fotoyu bilerek koydum,bunun jakı V1.2, daha az zırıltı veriyor :haha1
Emmi kablo kablodur ama işte 1 ton çekebilecek arabaya da 10 ton karavan bağlanmaz yani şimdi.
Yalıtım yok, tel kesiti bakır oranı düşük, giden veriler bozulup gidecek.
Alet diyecek ki, bu kim, böyle bir veriyi tanımıyorum ben işleyemem diyecek. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Kablo kablodur umut, kablonun versiyonu da olur mu, 1- yani "abim bunun içi bakır " dense anlarım da V olayını anlamıyorum, yani yüksek versiyonlu kablolarda daha çok mu pin var,bendeki kabloya nazaran :kiskis Haaa, bak şunu da anlarım doğrusu, cihaz girişi -çıkışı birbirlerine uygun olmalı dense hadi bir nebze...

Emmi kablo kablodur ama işte 1 ton çekebilecek arabaya da 10 ton karavan bağlanmaz yani şimdi.
1-Yalıtım yok, tel kesiti bakır oranı düşük, giden veriler bozulup gidecek.
Alet diyecek ki, bu kim, böyle bir veriyi tanımıyorum ben işleyemem diyecek. :hihi
1- Beni doğrulamışsın umut, ben de aynısını yazmıştım zaten, içi bakır kablo ise tamam ama bakır kablonun Vx seri de olur mu ,olsa olsa gönderdiği ve aldığı çipin V serisi olur ,karavan benzetmesi olmamış çünkü araba ile karavan arasında "hdmi kablo" gibi , "çeki ipi" var , ki benzetme olmamış diye tekrar edeyim:kiskis
Bunu neden üstüne basa basa yazıyorum,geçenlerde arkadaşımın oğlu 2.0 kablo almış, biraz konuştuk ömerle "2.0 kablo olmalı" denmiş ömere, sonra "kaça aldın bunu" dedim ,anlattı neyse çıktım arkadaştan eve geldim bendeki kipadan aldığım çin malı incecik kabloyu alıp gittim onun kabloyu çıkarttım benim uydurma kabloyu taktım, hiç bir şey değişmedi,bana "alattin amca bende kalsın yarın arkadaşa gideceğim onda box var, şu var bu var denemek istiyorum" dedi,al dedim senin olsun :) Beni telefon ile aradı ,söylediklerini yazmayayım burada.O uyduruk kablo dediğim içi tam bakır,ve AL koruması var bu kabloyu köye giderken indirimli olarak almıştım,indirim olunca 3 tane aldım o zaman,bir yere lazım olmuştu kestim kabloyu da içinin bakır olduğunu o zaman gördüm,yaklaşık 4-5 sene geçmiştir(onlara da apk yüklemek için gitmiştim),tabii benim şahsi görüşümdür ,v2.x kabloyu alana "alma" demem, kendi bileceği iş fakat çipin versiyonu dense bak bir şey demen "tamam olabilir" derim :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
1- Beni doğrulamışsın umut, ben de aynısını yazmıştım zaten, içi bakır kablo ise tamam ama bakır kablonun Vx seri de olur mu ,olsa olsa gönderdiği ve aldığı çipin V serisi olur ,karavan benzetmesi olmamış çünkü araba ile karavan arasında "hdmi kablo" gibi , "çeki ipi" var , ki benzetme olmamış diye tekrar edeyim:kiskis
Bunu neden üstüne basa basa yazıyorum,geçenlerde arkadaşımın oğlu 2.0 kablo almış, biraz konuştuk ömerle "2.0 kablo olmalı" denmiş ömere, sonra "kaça aldın bunu" dedim ,anlattı neyse çıktım arkadaştan eve geldim bendeki kipadan aldığım çin malı incecik kabloyu alıp gittim onun kabloyu çıkarttım benim uydurma kabloyu taktım, hiç bir şey değişmedi,bana "alattin amca bende kalsın yarın arkadaşa gideceğim onda box var, şu var bu var denemek istiyorum" dedi,al dedim senin olsun :) Beni telefon ile aradı ,söylediklerini yazmayayım burada.O uyduruk kablo dediğim içi tam bakır,ve AL koruması var bu kabloyu köye giderken indirimli olarak almıştım,indirim olunca 3 tane aldım o zaman,bir yere lazım olmuştu kestim kabloyu da içinin bakır olduğunu o zaman gördüm,yaklaşık 4-5 sene geçmiştir(onlara da apk yüklemek için gitmiştim),tabii benim şahsi görüşümdür ,v2.x kabloyu alana "alma" demem, kendi bileceği iş fakat çipin versiyonu dense bak bir şey demen "tamam olabilir" derim :ok
Ben senelerce 10 liralık Philips HDMI kablo kullandım.
Tam konnektörün dibinden kablo temas sorunu yapmasa hala kullanırdım.
Medya oynatıcının yanında gelmişti ama aynısı piyasada 10 liraya satılıyordu.
Kalınlığı falan güzeldi, öyle kolay kıvrılabilen cinsten değildi.

Geri
Üst Alt