Yurtdışı alışveriş resmen bitti.

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Ahanda size kaya.
Amazon, Alibaba gibi uluslar arası elektronik ticaret şirketlerinden sipariş edilerek korgayla gönderilen ve bedeli 22 euro aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırıldı. Posta ve kargo yoluyla gelen tüm gönderilere, bedeli ne olursa olsun yüzde 18-20 oranında gümrük vergisi uygulanacak. Karar 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Amazon ve Aliexpress den çokça alışveriş yapan ve bu tip fırsatlar için Telegram kanallarında yönetici olan biri olarak
söylüyorum ki

Aliexpress'ten alınan ıvır-zıvırlar için evet sıkıntı büyük. şöyleki %20 vergiden ziyade açma bedeli de eklenecek.
vatandaş 1 dolara aldığı şarj kablosuna 5,20 TL açma bedeli + %20 vergi ödemek zorunda kalacak.

Amazondan alınan çoğu üründe zaten Gümrük vergisi çıkıyor. çünkü işe yarar markalı şeyler genelde
22 € üzerinde oluyor. Bu bakımdan Amazonu pek etkileyeceğini düşünmüyorum.

Yasadaki asıl sıkıntı başka. Yurtdışı telefon getirme süresi 2 Yıldan 3 Yıla çıkartılıyor.
Ayrıca Pasaporta kayıt ettirilen telefon sadace Pasaporttaki TC ye ait hatlarda çalışacak.

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Savaş çıksa ülkede savaşacak insan bulamayacaklar. Sırf kaybedecek birşeyi olmadığı, belki gelenlerin bunlardan daha kötü olamayacağı, kazanamasa bile ülkeyi bu hale getirenleri kendi seviyesine çekmek için karşı tarafa destek verecek çok insan var.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
İnsanlara kolaylık yerine hep zorluk çıkarıyorlar.Sonra niye bizi beğenmiyorsunuz diyorlar.Yazık şu ülkeme ve insanlarına.

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Okuyup üfluyorlar mı acaba? Adamlar herşeyin bir bahanesini bulup, yiyenlere yediriyorlar. Bu gidişle alisacagiz herhalde.⛷️⛷️⛷️??? Bu ülkenin hükümete değil devlet e ihtiyacı var. Devlet halk icin, hükümet yandaşları için çalışır.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Ben bu hikayeye 75 Euro ile başladım. Sanırım daha öncesinde 100 gibi rakamlar ile başlayan arkadaşlar vardı.

Sonrasında 30 Euro ya indirildi. ( Malum Vestel başı çekti)

Yetmedi doyamadilar, 22 Euro'ya indirilsin baskısı ile 22 yapıldı.

Yetmedi ek vergiler bindirildi.

Demek ki o da yetmemiş!!!

Bir sonraki adım, adım gibi eminim böyle giderse yurtdışı alışveriş yasağı olacak. Zaten başka bir şey de kalmadı.

Güzel bir hikayeyi yaşayan şanslı insanlardan biriydim. Geçmis olsun...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Okudukça ofkeleniyorum!!!

Yahu bu şekilde rekabet olmaz. Yap bakalım sınırsız, malum MONTAJCI kesimin nasıl paçalar tutuşuyor.

Ya o işi düzgün yapacak ve katma değeri yüksek ürün çıkaracak, ya da batıp gidecek yerine o işi yapacak işinin ehli insanlar gelecek.

Tabi maksat üzüm yemek olur ise.

Maalesef bizde hiçbir kesimin maksadı üzüm yemek değil. Bu insanlarda uzaydan gelmiyor, bunlar bizim ta kendimiz.

Biz böyle isek kimi kime şikayet ediyoruz!!!

Mücadeleyi bırakalım mı? Hayır...

En iyisini bulana kadar mücadele sürecek.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri