Yüksek görüntü kalitesi hd uydu tavsiye

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Evet arkadaşlar öncelikle sota kardeşin önerilere dikkate alarak bu bölümü açmasına teşekkür ederim.
Uydu alıcılarının farklı işlemciler kullanarak kaliteli görüntü elde ettikleri aşikar. Bunların başında Broadcom sti gibi işlemciler başı çekmekte. Her ne kadar dahili uydu alıcılı TV'ler üretilsede bir çok kişinin isteklerine cevap verememekte... Server ip veya kullanım rahatlığı açısından... Birde her tvnin panel yapısına göre bence bir çok uydu alıcılarının görüntü kaliteleri farklılık göstermekte.. Buda göreceli gibi bir kavram oluşturuyor....
Ali sunplus national gibi işlemciler maalesef ucuz oldukları için istenilen performanslar alınmamakta... Mesela ali işlemcilerin hd kanalların bir iki tane olduğu dönemde sd performansı tabiri caizse çamur gibi ve mat, hd görüntü kalitesi ise mükemmele yakındı. Zaten neta 6400 modeli sti işlemcinin yanı sıra bu yönde prim yapmıştır. Ve şuan için vestel in broadcom işlemcili 111 tl ye satılan codebox hd modeli kullanmadım fakat 2013 den beri yazılım yoksunu bir cihaz...
Sizden ricam kullandığınız hd kalitesi yüksek uydu cihazı önerebilir misiniz?

G Çevrimdışı

Gennc

Yeni Üye
29 Tem 2018
34
40
Hocam uydu alıcısı satın almak isteyenlerin yaklaşık 100 taneden 85 kişi kaliteye değil de cazip fiyata bakmaktadır. Uydu alıcılarını tanıtırken adamlar sadece fiyat soruyor. 80 TL olan uydu ne 125 TL olan uydu ne diye soran yok. Hatta markasını bilem sormuyorlar. Kendim söylüyorum.

Ama mademki böyle bir konu açıldı. Size benim için en iyi uydu alıcısını söyleyeyim.
HUMAX UHD 4 TUNE 4K

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hocam uydu alıcısı satın almak isteyenlerin yaklaşık 100 taneden 85 kişi kaliteye değil de cazip fiyata bakmaktadır. Uydu alıcılarını tanıtırken adamlar sadece fiyat soruyor. 80 TL olan uydu ne 125 TL olan uydu ne diye soran yok. Hatta markasını bilem sormuyorlar. Kendim söylüyorum.

Ama mademki böyle bir konu açıldı. Size benim için en iyi uydu alıcısını söyleyeyim.
HUMAX UHD 4 TUNE 4K
Üreticilerde zaten kullanıcıların fiyata baktıklarını bildikleri için ucuz işlemcili uydu alıcıları satmakta... Fakat bunun da bir orta yolu yok. Ya 80 TL yada 1000 tl... Bir dönem neta 6400 uygun fiyatıyla kaliteli görüntü kalitesine sahip cihazlar üretti. Sunny 14200... Bende şuan sunny 14600 mstar 7819 işlemciye sahip cihaz kullanıyorum. Bir dönem Samsung Led tvler dahili alıcılarında kullandı. Fakat profesyonel bir katrein kullanmak isterdim.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Slm
Su an kullanmakta oldugum 49UD8400 tv de turksat yayinlarda her kanalda renkler farkli .hdd den ve youtube dan izledigim videolar gayet dogal ve canli.
Bu sorunu harici uydu alicisi ile giderebilirmiyiz.sorun tv nin receiver inden kaynakli olabilirmi.
Renklerin 1 dakikasi 1 dakikasini tutmuyor.tum yazilimlarda ayni...

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Bu humax denen alet vestel in dahili uydu alicisindan daha mj iyi performans saglar akicıliğa v.s katkisi olur mu

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Humax her ne kadar kaliteli gibi reklam edilse de kaliteli bir görüntüsü yoktur aslında. Yapacağınız en basit olay aliexpressden broadcam işlemcili h265 destekli bir cihaz almak. bu özellikte bir cihaz türkiyede satılan tüm dandik cihazlardan daha iyi performans verir ve daha ucuza alırsınız

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu konuda bilgi zengini değilim ,cihaz tavsiye edemiyeceğim fakat,humax "efsane cihazıyla" humax idi,yani filbox da dağıttı humaxları ama asla eski humax olamadı ne yazıkki,ayrıca çok pahalı da çok iyi olamıyor bana göre.Çok fazla da karışmadan sadece sizleri takip edeceğim :)

O Çevrimdışı

outlander

Yeni Üye
15 Ara 2018
12
57
bende dreambox 9004k var ben memnunum. fakat bazıları Linux işletim sistemli cihazlarda turne kalitesini beğenmez fakat bence herhangi bir sorun yok. birde çanaktan veya merkezi sistemden gelebilecek herhangi bir voltaj veya başka bir şeyde ilk önce uydu alıcı bozulsun tvnin receiverina bir şey olmasın mantığı bende hep vardır. böylelikle cihaz çöp olur tv olmaz diye düşünüyorum.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
bende dreambox 9004k var ben memnunum. fakat bazıları Linux işletim sistemli cihazlarda turne kalitesini beğenmez fakat bence herhangi bir sorun yok. birde çanaktan veya merkezi sistemden gelebilecek herhangi bir voltaj veya başka bir şeyde ilk önce uydu alıcı bozulsun tvnin receiverina bir şey olmasın mantığı bende hep vardır. böylelikle cihaz çöp olur tv olmaz diye düşünüyorum.

Hocqm goruntu kalitesinde iyilesme varmi mesela akicilik v.a

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bu cihaz zaten tv parası mantığınızı çözemedim.enigma cihazların çoğunu kullandım(4k lar dahil)tüner kaliteleri kötü değildir.sistemde sorun yoksa sorunsuz çalışırlar ama herkese uygun cihazlar değildir kullanması zordur .yok yeni yazılım yok servır yok ıp tv yok setting vs derken uydu ile uğraşmaktan tv seyredemezsin.benim tavsiyem düz cihazlardır .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Görüntü kalitesinde atlanta hd Box ama yazılım desteği yok fiyat 200-400 arası

Vu+ ultimo 4K cihaz çok hızlı şifreli ve normal kanallarda geçiş hızı bir saniyenin altında görüntü kalitesi zaten anlatmaya gerek yok bilen biliyor tabi o kadar özelliğe fiyatıda
4000-5000 arası

Botech piko 600 serisi görüntü o kadar önemli değil şifreli kanalları ve ip TV önemli diyorsan fiyatı 80-100 TL arası bu fiyata rağmen motorlu çanakta hatasız çalışıyor

Skysat s2020 HEVC acm destekliyor cihaz hızlı görüntüsü pürüzsüz vu+ kadar iyi olmasada ona yakın 4k şimdiki açıyor
250-300 arası aliexpresten alınır

Next ve redline merak için alınır fiyatı yaptığı özelliğe göre pahalı memnun eder gene

Şuana kadar kullandığım cihazlar benim düşüncem bunlar

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Görüntü kalitesinde atlanta hd Box ama yazılım desteği yok fiyat 200-400 arası

Vu+ ultimo 4K cihaz çok hızlı şifreli ve normal kanallarda geçiş hızı bir saniyenin altında görüntü kalitesi zaten anlatmaya gerek yok bilen biliyor tabi o kadar özelliğe fiyatıda
4000-5000 arası

Botech piko 600 serisi görüntü o kadar önemli değil şifreli kanalları ve ip TV önemli diyorsan fiyatı 80-100 TL arası bu fiyata rağmen motorlu çanakta hatasız çalışıyor

Skysat s2020 HEVC acm destekliyor cihaz hızlı görüntüsü pürüzsüz vu+ kadar iyi olmasada ona yakın 4k şimdiki açıyor
250-300 arası aliexpresten alınır

Next ve redline merak için alınır fiyatı yaptığı özelliğe göre pahalı memnun eder gene

Şuana kadar kullandığım cihazlar benim düşüncem bunlar

Goruntu guzelligi derken hocam tam olarak neyi kastediylsunuz mesela.misal hareketli sahnelerdeki o hayaletlnme v.s olmuyomu

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
haraketli sahnelerde yada görüntü canlılığı arıyorsan normal gözle gördüğün kadar kalite arıyorsan vu+ derim
beni idare etsin ne çok iyi ne çok kötü diyorsan skysat parasına göre mükemmel
bunlar benim tecrübem zaten vu+ die araştır kullananlardan bir tane kötü diyen asla çıkmaz

C Çevrimdışı

Celil cil

Yeni Üye
9 Ara 2017
13
Next internet machina minix öneririm görüntü kalitesi süper.fiyatida 350.400 aralığında bildiğim kadarıyla

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt