YORK Sierra 12.000 BTU klima Tüketim verileri

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar Değerli Okuyucular;

Belli aralıklarla yaptığımız testlerin bir yenisinde daha karşınızdayım.

Klimamız 12.000BTU YORK SİERRA model klimadır.

Çok fazla yazı anlamında detaya girmeyeceğim ve size data verileri ve temerature verileri üzerinden ekran alıntıları paylaşarak örnekler sunmayı tercih edeceğim bu yazımızda.

İlk resmimiz 1 saatlik tüketim veri ortalamasıdır. Bilinçli olarak önce 1 er saat olarak toplamda 5 saat raporu çektim, Devamında ise 24 saatlik toplam datayı çektim.

İlk Resim; (lütfen tüm resimlerdeki tüketim verilerini ve çalışma saati uzadıkça ortalama tüketim verisinin düşüşüne dikkat ediniz.

JOBgmQ.jpg

İkinci Resim;

OyOXmD.jpg

Üçüncü Resim;

zJqz9j.jpg

Dördüncü Resim;

GyXraZ.jpg

Beşinci Resim;

yz9Ogj.jpg

Altıncı Resim; (24 saatlik veridir ve timer nedeniyle aslında 3 saatlik bir kapanma zaman dilimi vardır)

6yGzdv.jpg

Yedinci Resim; (5 saatlik tüketimin grafiksel akışı)

WGROm8.jpg

Sekizinci Resim; (24 saatlik tüketimin grafiksel akışı)

WGROm8.jpg

Yukarıdaki paylaşımlarda Tüketim verilerini gördük. Aşağıda ise bu tüketimin karşılığında ne üretilebildiğine bakalım;

Aşağıdaki grafikte emiş ısısını göreceksiniz (Tavana 25cm)
ROR52R.jpg

Bu Grafikte ise ortam ısı ve nem dengesini görebiliyorsunuz;

pGVQla.jpg

Dikkat etmenizi rica edeceğim konu ise ısı değerinin stabilitesi. tüm bu değerler klima 25 e setlenmiş halde alınmıştır. ortam ısısı ise oldukça yüksek seyirde 25 derecede, anlık sapmalarda ise 2-3 peak ile kısa süreli 27 haricinde aşağı sapma göstermemiştir.

Bu anlamda YORK marka klimayı hem tüketim verisi hem tüketime paralel ısı üretimi hem de sensör hassasiyeti açısından 9.000 lik HOTPOİNT klimadan çok çok çok daha başarılı buldum.

U Çevrimdışı

Uçanteneke

Yeni Üye
11 Eyl 2019
5
54
Öncelikle iyi günler Adem bey bu ayın sonuna kadar bi klima almam gerek 3 klima arasında kaldım 12.000 lik düşünüyorum ev yazın güneşi fazlasıyla görüyor kışın ise bayağı soguk oluyor ön ve yan cephenin önü açık olduğu için Electra ve york vede vessen tabii bütçeye göre ama sizdende farklı bi marka ismi tavsiyesi alabilirim şimdiden teşekkür ederim sorumu cevaplarsanız sevinirim....

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Öncelikle iyi günler Adem bey bu ayın sonuna kadar bi klima almam gerek 3 klima arasında kaldım 12.000 lik düşünüyorum ev yazın güneşi fazlasıyla görüyor kışın ise bayağı soguk oluyor ön ve yan cephenin önü açık olduğu için Electra ve york vede vessen tabii bütçeye göre ama sizdende farklı bi marka ismi tavsiyesi alabilirim şimdiden teşekkür ederim sorumu cevaplarsanız sevinirim....
Butce,sehir,oda m2,uzerinizde ev yada cati var mi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Hoşgeldin kardeşim. Ahmet kardeşimin sorularına cevabını yazarsan hemen ilgilenelim :ok

U Çevrimdışı

Uçanteneke

Yeni Üye
11 Eyl 2019
5
54
Öncelikle ilginize teşekkürler bütçe:3000 tl biraz yukarısıda olabilir m2:14 yükseklik 2.40 civarı ev müstakil üzerinde çatı veya kat yok 1. kat zemin yani alt kat dükkan boş yani alt ve üst boş şehir: İzmir, yazın güneşi öğleden sonra fazlasıyla görüyor kışın ise aşırı rüzgar alıyor yalıtım orta karar pencere pvc çift cam sanırım bunlar yeterli olacaktır şimdiden teşekkürler..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt