yıl olmuş 2021 hala IPv6 yok...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Altyapıda maliyeti ucuzlatmak için tonla yönteme başvuran firmalarımız oldukça ipv6 gelmez.
Gelse de onu da berbat ederler.
Önce zihniyetin değişmesi gerek.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
IPv4 sisteminin uint32.Max seviyesi olan 4 küsür milyar çoktan doldu zaten. CGNat saçmalığı ömrünü biraz daha uzatmış olsa da yakındır gelmesi. Zamanında IBM’in de 32 bit işlemcilerin maximum kapasitesi olan 4gb ram için “fazlasıyla yeterli” demesi sonrası 64 bite çıkmakta pek zorlanmamış olmamız gibi pek uzak olmayan bir gelecekte IPv6 yaygınlaşacaktır.

Bu gün bir çok program 32 bit desteğini terk etti.

Ping olarak ciddi fark olsa da bant genişliği ve dns konusu için çok ciddi bir yük yarattığını da unutmamak lazım. İlk defa kurulan bağlantı süresi daha uzun olacaktır dolayısıyla. Şu anda konsept seviyesinde kalmasının sebeplerinden biri de bu tabiki.

Bu gün bütün dünya buna geçse websiteler ilk bağlantıda çok daha yavaş açılıyor olacaktı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Turknet IPv6 ataması yaptı hala 100'lü ıp veriyor altında IPv6 IP numarasıda çıkıyor IPv6 test sayfasında,
IPv4 gözüküyor IPv6 bulunamadı diyor IPv6 DNS hizmeti verip onamı IPv6 diyor Turknet orasını anlamadım
cgn devam ediyor anladığım kadarıyla bu nasıl IPv6 oluyor Orasını anlamadım Bizimi yiyorlar IPv6 diye :kiskis

Y Çevrimdışı

yeerken

Yeni Üye
13 May 2018
39
55
bende turknet kullanıyorum IPV6 geçmek için ne yapmam lazım modem tp link 9980

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri