Yeni Yılda Poşet Paralı Hale Geliyor

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
1 Ocak'tan itibaren poşetler 25 kuruş olacak

1 Ocak itibariyle vatandaşın hali :hihi

9aVJp8.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
İsabetli bir karar olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle poşet tüketimi düşecek. Alışverişe gitmeden evdeki poşetlerini yanında getirecekler olacak veya bez poşet kullanılacak. Alışması tabiki zaman alacak. Fakat sebze-meyve alışverişlerinde bu durumu kafamda tam oturtamadım. Düşünsenize, pazarda da bu uygulama geçerli

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,252
bu konuyla ılgılı National Geographic belgesel ızlemıstım. durumumuz vahimiyetın otesıne gecmıs

tum denızde partukul duzeyınde (parcalanmıs) poset kırlılıgı mevcut

yedıgımız tum denız urunlerının bunyesınde poset cıkmakta.

et yerıne poset yıyoruz kısacası.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
bu konuyla ılgılı National Geographic belgesel ızlemıstım. durumumuz vahimiyetın otesıne gecmıs

tum denızde partukul duzeyınde (parcalanmıs) poset kırlılıgı mevcut

yedıgımız tum denız urunlerının bunyesınde poset cıkmakta.

et yerıne poset yıyoruz kısacası.

Bunu balık tüketenlere anlatamıyorum. :haha1

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
keşke tamamen kaldırılsa. kesekağıdı ( biz kucukken manavlar gazete kagıdından yaparlardı kese kagıdını) file, pazar sepeti, pazar arabası vs.. olaylarına gecsek. birde bu işin buyuk marketlerde, bim, şok, A101 gibi marketlerin maddi kazancı olucak.. oda ayrı bi durum :alala
ben ev alısverısınde en az 30 poşet kullanıyorum :saskin
ama yınede bu kararı desteklıyorum..

dalış yaptıgımda suda gördüğüm ( genelde tekelcilerin kullandıgı siyah poşetler) posetleri toparlamaktan gına gelıyor bana:sopa1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
keşke tamamen kaldırılsa. kesekağıdı ( biz kucukken manavlar gazete kagıdından yaparlardı kese kagıdını) file, pazar sepeti, pazar arabası vs.. olaylarına gecsek. birde bu işin buyuk marketlerde, bim, şok, A101 gibi marketlerin maddi kazancı olucak.. oda ayrı bi durum :alala
ben ev alısverısınde en az 30 poşet kullanıyorum :saskin
ama yınede bu kararı desteklıyorum..

dalış yaptıgımda suda gördüğüm ( genelde tekelcilerin kullandıgı siyah poşetler) posetleri toparlamaktan gına gelıyor bana:sopa1

Kağıt yerine her alışverişte tekrar tekrar kullanılabilecek fileler ve çantalar daha mantıklı.

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Açıkçası yollarda çok sık alışveriş arabaları göreceğiz diye düşünüyorum:kiskis

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Poşetin direk kaldırılması bence yanlış olur. Suistimal edilir; yerine geçecek şeylerin fiyatları uçar. Olumlu amaçlı yapılan değişiliklerde bile birilerine rant oluşmasına elverişli bir ülkeyiz. Yumuşak geçiş en iyisi.

tfdeniz Çevrimdışı

tfdeniz

Yeni Üye
22 Eki 2018
30
33
Bir kere alacağımız file poşetlerin olması gerektiğini söylüyor çoğu kişi. Çevre kirliliğinin önüne geçmek için güzel bir çalışma olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri