Yeni XBOX Konsollarının Fiyatları Açıklandı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Project Scarlett olarak çıkılan yolda Series S ve X olmak üzere 2 farklı konsol modeliyle bizleri karşılayan Microsoft, sonunda Pandora'nın kutusunu açtı.

seri-s-ve-x.webp

XBOX Series S ve X modellerinin fiyatı açıklandı. Konsollar 22 Eylül 2020'de ön siparişe açılacak.

series-s-fiyat.png

4599 TL fiyatıyla kapıyı aralayan Series S modeli; 512 GB NVME SSD, 8 Çekirdek 3.6 GHz AMD Zen 2 CPU ve 4 Teraflop gücünde 1.56 GHz RDNA GPU ile birlikte geliyor. Series S modelinde Blu-ray sürücü bulunmuyor.

series-x-fiyat.png

7499 TL fiyatıyla bizleri karşılayan Series X ise; 1 TB NMVE SSD, 8 Çekirdek 3.8 GHz AMD Zen 2 CPU ve 12 Teraflop gücünde RDNA 2 GPU ile birlikte geliyor.
Series X modeli Blu-ray sürücüye sahip.

Peki bu konsolda depolama nasıl yükseltilebilir?

SSD anakarta lehimli olduğu için, değiştirebilme olanağımız maalesef yok.
Bunun yerine konsolun arkasında özel olarak tasarlanan depolama artırma bağlantısına 1 TB Seagate depolama genişletme kartı takabilirsiniz.
Seagate genişleme kartlarının fiyatı ise henüz açıklanmadı. Kartlar 2020 sonunda satışa sunulacak.

Genişleme kartı almak istemeyen kullanıcılar, USB 3.1 girişi üzerinden harici sabit disk takabilecek.

Ön sipariş vermek isteyen üyelerimiz aşağıdaki bağlantılara tıklayabilir;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
umarım 50den almışlardır d. ps5te dijital sürümü 400 dolardan çıkarsa ön sipariş geçilir.

Microsoft'un kendi sitesi, ek ücret çıkaracaklarını sanmıyorum.
Şu donanım özellikleriyle açıkçası epey cezbetti.
Yıl sonunda EA Play'in de Game Pass'e eklenmesiye ortalık epey kızışacak gibi.
Sony'nin gözümde cazibesi kalmadı desem yeri. :kiskis

E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
Microsoft'un kendi sitesi, ek ücret çıkaracaklarını sanmıyorum.
Şu donanım özellikleriyle açıkçası epey cezbetti.
Yıl sonunda EA Play'in de Game Pass'e eklenmesiye ortalık epey kızışacak gibi.
Sony'nin gözümde cazibesi kalmadı desem yeri. :kiskis

xbox ex oyunları pcye çıktığı için psi tercih edicem bu nesilde de. game pass güzel bi olay ama ex oyun kalitesi sony yapımlarının yanına bile yaklaşamaz. ayrıca game passteki 400 oyunun birçoğu bana hitap etmiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
xbox ex oyunları pcye çıktığı için psi tercih edicem bu nesilde de. game pass güzel bi olay ama ex oyun kalitesi sony yapımlarının yanına bile yaklaşamaz. ayrıca game passteki 400 oyunun birçoğu bana hitap etmiyor.

Exclusive oyuna da o kadar para veremem hocam.
Popüler yapımları oynasam yeter, bir de hile olmaması bana yeterli.
Playstation, bu kur ve fiyat politikası ile F/P olmaktan çıktı bence açıkçası.

E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
Exclusive oyuna da o kadar para veremem hocam.
Popüler yapımları oynasam yeter, bir de hile olmaması bana yeterli.
Playstation, bu kur ve fiyat politikası ile F/P olmaktan çıktı bence açıkçası.

hint psn + kardeşlik yapıyorum hocam. last of us 2yi şuan 80 90tl ye bulabilirsin dhde. 120tl üstü oyuna para verdiğimi hatırlamıyorum bu nesilde.

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
PS'da kardeşlik sistemi vardır. Çift dijital hesap kullanabilirsin. Arkadaşının oyunlarını oynamak için.

Hindistan PSN hesabı açmış. Oyunu hint fiyatıyla dolar üzerinden TR'den daha ucuza almış. Sonra açtığı hint hesabını bu benim arkadaşım diye sisteme tanıtmış. Oyunu o şekilde oynuyor. (Basit anlattım.)

Fakat yanlış yapıyor. Oyunu kutulu alsa, bitirip, aldığı fiyattan 20 tl daha düşük bi fiyata satsa 20 tl ye almış olacak. Ayrıca çok çok ucuza almak mümkün değil. Ben aynı yöntemle TR'de 460 tl olan oyunu USA PSN'den 380 tl'ye almıştım. Boş işler...

Umut Barış Umut Barış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yani ha 460 tl'ye almışsın, ha 380 tl'ye almışsın, ikisi de "kol gibi" tabiri caizse.
Onun yerine kutulu alsan, aldığın fiyata bi başkasına satacaksın.

Gerçek PS gamer kutulu oyun alır ;)

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
PS'da kardeşlik sistemi vardır. Çift dijital hesap kullanabilirsin. Arkadaşının oyunlarını oynamak için.

Hindistan PSN hesabı açmış. Oyunu hint fiyatıyla dolar üzerinden TR'den daha ucuza almış. Sonra açtığı hint hesabını bu benim arkadaşım diye sisteme tanıtmış. Oyunu o şekilde oynuyor. (Basit anlattım.)

Fakat yanlış yapıyor. Oyunu kutulu alsa, bitirip, aldığı fiyattan 20 tl daha düşük bi fiyata satsa 20 tl ye almış olacak. Ayrıca çok çok ucuza almak mümkün değil. Ben aynı yöntemle TR'de 460 tl olan oyunu USA PSN'den 380 tl'ye almıştım. Boş işler...

Umut Barış Umut Barış

Yani ha 460 tl'ye almışsın, ha 380 tl'ye almışsın, ikisi de "kol gibi" tabiri caizse.

Kardeşlik sistemini biliyorum, kutulu almak cidden avantaj, satabiliyorsun oynadıktan sonra.
Oyunlar ayrı, konsol ayrı pahalı, o yüzden cazip gelmiyor bana PS.
XBOX oyun sayısını artırabilir ve F/P olmaya devam ederse Sony'nin satışlarını baltalar ülkemizde bence.
Tabi yeni konsol olmuş 4600 TL, nereden nereye geldik.

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Series X alınır alınmasına, güzel makine, fakat 4k 144 Hz monitör ya da tv lazım. En az. Bunu da yanında almak mesele :) Yoksa tam performans kullanamadıktan sonra (1080p 60 fps) keyif vermez. Çok üst düzey bi makine çünkü.

Ama fiyatı biraz pahalı. hakkı 5000 tl bence.

Bende 4K 60 Hz HDR10 monitör var ve ben bu makineyi almak istemem şuan. Çünkü makine 120 fps veriyor. Tam performans alamazsam içimde ukte kalır. 4K 144 Hz monitörler 6-7 bin tl. Demek istediğim teknolojide bi tutarsızlık var bu ülkede. Konsol alıyorsun, konsolun özelliklerini karşılayan monitör konsaldan daha pahalı....

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32

Umut Barış Umut Barış

hint psn alıp kareşlikle yarı yarıya ödüyorum. ayrıca oyunu bitirip 20-30 tl altına hesabı satabiliyorum. boş iş falan değil yani bilmediğin için sana öyle geliyo.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri