Yeni Servis Sağlayıcı VeezyGo Uçuruyooo...

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
O televizyon yanılmıyorsam TX84 olsa gerek ama TEKNOwest TEKNOwest daha iyi hatırlar bana göre.
Fırın hariç hepsi elimden geçmiştir :kiskis

Vay beeee, o zamanların reklam kültürüne bak sen.

Abla saçlarını ön plana çıkartsın diye kafayı oldukça sallamış :kiskis
atölyeye almaya üşenirdik gidip evde tamir etmişliğimiz çoktur şemadan bakar beslemede nekadar yanacak komponent varsa alır gider evde çalıştırırdık. birde bunun 87 si vardı kıl bir müşterinin 3 defa değişim olmuştu vay halimize neler çektik 5-6 kişi giderdik atölyeye almak için sanki puzzle taşıyorsun:hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
atölyeye almaya üşenirdik gidip evde tamir etmişliğimiz çoktur şemadan bakar beslemede nekadar yanacak komponent varsa alır gider evde çalıştırırdık. birde bunun 87 si vardı kıl bir müşterinin 3 defa değişim olmuştu vay halimize neler çektik 5-6 kişi giderdik atölyeye almak için sanki puzzle taşıyorsun:hihi
87 ZETA sanırım usta bahsettiğin televizyon.

Onların bir de 100hz olanları vardı ama açık ilan ediyorum ki CRT dünyasında öyle kaliteli görüntü kolay kolay her tv de yoktu gerçekten.

Muhtemelen hatırlamayacağım lakin AK37 değil de AK51 diye mi geçiyordu usta o şaseler? Yoksa yine AK37 ama 100hz miydi?

Aaa AK51 olanlar çin malı 37 ekranların şasesiydi sanki. Vay beeee, yaşlılık böyle bir şey işte :alala :kiskis

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
ben bu bilgisayarı almıştım A Adem Helvacı hocam , yanlış hatırlamıyorsam sene 2000 'di, 3 yıl taksitle almıştık :))

sonra 2 yıl boyunca monitör'ü 9 kere servise gidip geldi :) ne bilelim o zamanlar hakkımızı savunmayı, yenisi ile değişim felan hikaye... bilmiyoruz ki :)

babamın bu veezy için çok güzel bir lafı vardı, " hayatımızın en büyük kazığı " :))))

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ben bu bilgisayarı almıştım A Adem Helvacı hocam , yanlış hatırlamıyorsam sene 2000 'di, 3 yıl taksitle almıştık :))

sonra 2 yıl boyunca monitör'ü 9 kere servise gidip geldi :) ne bilelim o zamanlar hakkımızı savunmayı, yenisi ile değişim felan hikaye... bilmiyoruz ki :)

babamın bu veezy için çok güzel bir lafı vardı, " hayatımızın en büyük kazığı " :))))
Yıllarca uğraştık o monitörler ile :)
Horizantel sürüsü transistörü sıklıkla yanardı ve osilatör frekansları tv mantığından farklıydı vs vs

Ne kadar enteresan, insanoğlu bazen geçmişten bahsetmekten büyük keyif alıyor. Ben şu an şu satırları yazarken tebessüm ediyorum mesela :))

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt