Yeni Klimada Ses ve Koku

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
Bugün öğlen servis geldi ve Baymak elegant prime klima montajını yaptı, vakum esnasında yanlışlıkla fişi çıkardı 1-2 saniyelik geri taktı vakuma devam etti 1-2 dk içinde bitirdi vakumu montaj tamamlandı toparlandılar gittiler, çalışma testi yaptı problem yok gibi duruyordu. Biraz önce ilk defa çalıştırdım yani aradan 10 saat geçtikten sonra , güçlü bir koku geldi sanki tezek kokusu gibi sonradan koku gitti ve klimada böyle bir ses var şu anda ne sesi bu bilemiyorum sanki hava kaçırıyor gibi bir ses pervane mi sürtüyor ondan da emin değilim anlayan ya da yardımcı olabilecek var mı servis çağırıp ne talep etmeliyim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın, Boru bükülmüş de akışkan geçmekte zorlanıyormuş, pulvarize oluyormuş gibi bir ses algılıyorum. Yalnız bu ses ile kokunun bağlantısı olmaz. İlk çalıştırmada içeride kalan nemin 10 saat sonra çalıştırdığınızdaki kokusu olabilir (Gerçi çok yeni ama)

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
Çok teşekkürler ilginenlere bugün geldiler bir baktılar yarın sabahtan tekrar uğrayacaklarmış, ilk bakışta birşey yok dediler ama birşey var kesinlikle

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bende sesi kompresor basamoyor diye duyduğumu belirtmiştim, bu gün dinleyince gaz basım sesi geliyor borularda sorun olabilir. Ses te en güzel sizin tespidinizdir en azından nerden geldigini duyabilirsiniz.

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
Bugün geldiler tekrar vakum yaptılar borulara baktılar bir problem yok dediler ses gitmedi, yarın tekrar gelip rapor tutacaklarını söylediler merkeze bildireceklermiş. Kompresörde bir problem olabilir diye ilettiler. Dün 8 bar ölçmüşler bugün yapılan vakumdan sonra 10 bar ölçtüklerini gördüm. Nasıl bir yol izlesem daha mantıklı olur ya da ne talep etmeliyim. Destek verenlere teşekkür ediyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bugün geldiler tekrar vakum yaptılar borulara baktılar bir problem yok dediler ses gitmedi, yarın tekrar gelip rapor tutacaklarını söylediler merkeze bildireceklermiş. Kompresörde bir problem olabilir diye ilettiler. Dün 8 bar ölçmüşler bugün yapılan vakumdan sonra 10 bar ölçtüklerini gördüm. Nasıl bir yol izlesem daha mantıklı olur ya da ne talep etmeliyim. Destek verenlere teşekkür ediyorum.
Malın tanıtımında yer alan özelliklerde ''Çalışırken foşurdar'' diye bir ibare olmadığına göre Olağan koşullarda malda bulunması gereken özellikleri bünyesinde bulundurmaması (Objektif Ayıp) ilkesi doğrultusunda bunun 6502 madde 8 kapsamında ayıplı mal olarak kabul edilmesinde hiçbir sakınca yok. Dolayısı ile aynı Kanunun madde 11 ine göre de seçimlik haklarınızı talep edebilirsiniz. Malın ayıpsız misli ile değişimi yapılır sorun ortadan kalkar fakat sanırım firma kendisi zaten bu yola gidecek. :ok

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
Montajı yapan servis raporunu tuttu merkeze bildirdiklerini aktardı, en geç bu hafta içinde geribildirimin geleceğini ona göre hareket edeceklerini aktardılar. Değişim istediklerini bildirdiler. Şimdiye kadar sıkıntı çıkarmadılar. Cevap gelince işlem sağlanınca tekrardan yazacağım yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Montajı yapan servis raporunu tuttu merkeze bildirdiklerini aktardı, en geç bu hafta içinde geribildirimin geleceğini ona göre hareket edeceklerini aktardılar. Değişim istediklerini bildirdiler. Şimdiye kadar sıkıntı çıkarmadılar. Cevap gelince işlem sağlanınca tekrardan yazacağım yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.
Bu bildirimlerden dolayı biz teşekkür ederiz.

D Çevrimdışı

dosojin

Yeni Üye
7 Şub 2022
11
33
Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba, neredeyse 3 ay oldu sağ olsun servis bazı şeyleri yanlış yapmış ya da raporlamamışlar anlayamadık orasını ama merkezle tekrardan görüştükten sonra servisten tekrar geldiler ve desibel testi yaptılar. Kayıtlarımız tekrar oluşturuldu ve 1 hafta içinde değişim verildi yarın tekrardan gelip yeni klimayı montajlayacaklar. Yardım edenlere teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt