Yeni Ev İçin / Beyaz Eşya Önerileri HK.

A Çevrimdışı

anilutku 

Yeni Üye
27 Ağu 2020
9
30
Merhaba arkadaşlar,
Kısmet olursa bazı şeylere girişti ve kısa süre içerisinde evleneceğim, önümüzde daha biraz zaman olmasına rağmen araştırmalarıma hız verdim ve fikir topluyorum.
Sizlere bazı sorularım var değerli forum üyeleri, fikirlerinize güvendiğim için yorumlarınızı bekliyorum.

Öncelikle bütçemiz, konularda konuşulan ürünler veya fiyatlar gibi astronomik değil... Fırsat ürünleri kovalayarak ürünleri oluşturuyorum.

1-)İlk olarak her ürünün VESTEL olarak seçildiği bir tablom var, fikir ve değerli yorumlarınızı beklerim.
Şimdi A Adem Helvacı beyin bir yorumunu okumuştum Koç grubu dışında yerli çamaşır makinesi alınmaz diyordu, fakat buna rağmen 1200 Devir oluşu ile ve A+++ olması sebebi ile Vestel'in bu cihazını ekledim listeye.
Sizce mantıklı seçimler mi, TV dahil buradan almayı planlıyorum...

2-) Öncelikle Vestel,Arçelik,Beko,Bosch ve Profilo hariç markalara sıcak bakmıyorum/z bu işin ismi cismi yok fakat en azından bu markalar arasında dönmek istiyoruz.
Gelelim ikinci tercihime Profilo.
Bulaşıkta Program olarak düşüyoruz fakat en önemlisi enerji tasarufundan düşüyoruz.
Çamaşır makineleri aynı kalibre, devir olarak düşük görünse de arkada Bosch olduğu için gözüm kapalı tercih ederim herhalde.
Dolaplar aynı boyutta sayılır fakat yine enerji tasarufu farkı var, Profilo ankastre setler pahalı olduğu için Kumtel'i, Luxell gibi markaları eklerim dedim.
TV'de yine aynı seçenekleri koydum, ama 40U9400'e düşürebilirim. fiyatı aşağı çekmek için.

Fikirlerinizi merak ediyorum, yorumları iyi ürünler seçmeye çalıştım ama bu ürünlerin bizi bir süre iyi götürmesi gerekiyor ve problem çıkarmaması gerekiyor.

A Adem Helvacı hocam size sadece şunu sormak istiyorum, televziyon u9400 serisine yoğunlaştım biraz at gözlükleri ile açıkçası, misal Samsung'un 2020 serisi TV'leri hepsiburada.com'da 3.600 TL civarlarına bulunabiliyor 40" 108 Ekran olarak, onlara yönelmek mi, yoksa U9400 Vestel'de ısrarcı olmak mı, ne dersiniz?

Şimdiden fikirler için teşekkürler,
Saygılarımla.

JGP.jpg

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Şimdi klasik bir beyaz eşya satıcısı sorusu ile başlıyorum. eviniz belli mi. belli ise size mi ait. kira ise ona göre konuşalım :)

arçelik vestel gibi markalarda çamaşır makineleri hep +++ artılıdır aşağısı olmaz. devir takıntınız olmasın 1000 bile yeter. normal giysiler en fazla 800 de sıkılır.
bulaşıklar da artık en alt markalar bile ++ artık . takıntınız yoksa 3 program alın geçin gerisi pazarlama emin olun.

ev belli mi diye niye sordum ankastre beğenmişsiniz ev belirsizse hiç oraya girmeyin

ek: tv de boyut salonunuza göre belirlemeniz gerekir. fiyattan önceki kriter bu bence. minik salona 55inç olmaz. büyük salona da 43

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Şimdiden hayırlısı olsun inş.

Gözünüz kapalı vestel in bulaşık makinesi , buzdolabı ve ankastre setlerini alabilirsiniz.

Ankastre set olarak dayanıklılık , fonksiyonel ve en önemlisi servis kalitesi olarak kumtel den uzak dur hemde çok çok uzak dur.Luxel veya simfer alabilirsiniz ama ben vestel alın derim.

Çamaşır makinesinde kesinlikle vestel den uzak durunuz.Profilo veya Bosch un çok satmış kronik sorunsuz modelleri var bakabilirsiniz.

Enerji tasarrufu na odaklanmayın zira her + için cihaz başına ödediğiniz fiyat farkının amortisi için o ürünü 10 yıl kullanmanız gerekir ki günümüz ürünlerinde bu tepe noktadır.Ayrıca özellikle bulaşık makinelerinde ki enerji tasarrufu size tam kurumadan çıkan ve iyi durulanmamış bulaşıklar olarak size döner.Önceliğiniz ekstra durulama ve bol su kullanan modellere bakmalısınız.

Tv için ise küçük oda mutfak için alacaksanız vestel alın derim ama amaç fiyat performans ise bu odalara axen ,awox da alabilirsiniz.

Salon için ise adam gibi tv isterseniz şimdilik Samsung dan saşmayın derim.

A Çevrimdışı

anilutku 

Yeni Üye
27 Ağu 2020
9
30
Tüm değerli arkadaşlara öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Genel ve tek bir cevap vereyim istedim...
Öncelikle harcamaları büyütmek yerine kendimi burada sıkıştırarak evi halletim bir kaç küçük destek ile, öncelikle ev kendimizin..
En azından mutfakta yer alan setlerin (Buzdolabı,Bulaşık ve Ankastrenin) tek bir markadan olmasını görsel açısından istiyorum/z. Bu sebeple 485 LT Vestel dolap ve 5 programlı bulaşık makinesine ek olarak ankastre set ve bir mikro dalga fırın eklemeyi planlıyorum.

Çamaşır makinesi tuvalette olacak, bu sebeple onu Profilo olabilir diye düşünüyorum (1.200 devir 8kg ya da 9kg yakın bir zaman önce ablam tarafından alınmıştı, aşırı memnun) belki onu seçebilirim yukarıda değerli yorumlarınızda sizde önermemişsiniz.

TV konusunda ise bugün evde ölçü aldım ve koltuğu koyacağım çaprazdan TV'yi koyacağım duvarın arası 3mt olarak ölçtüm, masandanda 6 metre diyebiliriz ortalama olarak ama yemekleri mutfaktaki masada yemeyi düşünüyoruz onuda tabletten çözebiliriz illa bir TV izleyeceksek (tv delisi değiliz) 50" düşüncemi değiştirme kararı aldım çünkü fazla büyük duracak gibi, 40 ya da 43"'e dönüşüm sağlayacağım. Şu an ki bütçem olan 3.199,00TL'yi gözden çıkarttığım için TV'de belki 40" bir Samsung TV'ye yönelebilirim (Tanix bir TVBOX'ım mevcut, smart ek ilave bir şey lazım olursa diye)

Enerji tasarufu konusunda vermiş olduğunuz bilgi çok değerli bir hesaplama bunu hiç böyle düşünmemiştim. Şu an için yorumlarınıza genel cevabım bu yönde oldu. Hem ev, hemde evi baştan aşağı döşeme, üstüne altının geliği nokta, hazırlık aşamaları ve tüm masrafları hesaba katınca böyle küçük hesaplara iter oldu bizleri. Belki konuyu okuyan 'ulen istanbul'dan ev almışsın, 2k'ya vestel kasıyorsun' diyebilir ama olsun.

Sizlere değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, iyi akşamlar. Kademe kademe hem forumun hiti artması açısından önümüzde ki ay boya işleminin ardından satın almayı planladığım ürünleri tek tek yenilerim.

İyi geceler.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Tuvalette duracak bir çm seçerken inoxs olmasi kasanın çürümesini boya atmasını engelliyor yada geçiktiriyor diye biliyorum. Net bilgisi olan arkadaşlar konuyu aydınlatabilirler.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Tüm değerli arkadaşlara öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Genel ve tek bir cevap vereyim istedim...
Öncelikle harcamaları büyütmek yerine kendimi burada sıkıştırarak evi halletim bir kaç küçük destek ile, öncelikle ev kendimizin..
En azından mutfakta yer alan setlerin (Buzdolabı,Bulaşık ve Ankastrenin) tek bir markadan olmasını görsel açısından istiyorum/z. Bu sebeple 485 LT Vestel dolap ve 5 programlı bulaşık makinesine ek olarak ankastre set ve bir mikro dalga fırın eklemeyi planlıyorum.

Çamaşır makinesi tuvalette olacak, bu sebeple onu Profilo olabilir diye düşünüyorum (1.200 devir 8kg ya da 9kg yakın bir zaman önce ablam tarafından alınmıştı, aşırı memnun) belki onu seçebilirim yukarıda değerli yorumlarınızda sizde önermemişsiniz.

TV konusunda ise bugün evde ölçü aldım ve koltuğu koyacağım çaprazdan TV'yi koyacağım duvarın arası 3mt olarak ölçtüm, masandanda 6 metre diyebiliriz ortalama olarak ama yemekleri mutfaktaki masada yemeyi düşünüyoruz onuda tabletten çözebiliriz illa bir TV izleyeceksek (tv delisi değiliz) 50" düşüncemi değiştirme kararı aldım çünkü fazla büyük duracak gibi, 40 ya da 43"'e dönüşüm sağlayacağım. Şu an ki bütçem olan 3.199,00TL'yi gözden çıkarttığım için TV'de belki 40" bir Samsung TV'ye yönelebilirim (Tanix bir TVBOX'ım mevcut, smart ek ilave bir şey lazım olursa diye)

Enerji tasarufu konusunda vermiş olduğunuz bilgi çok değerli bir hesaplama bunu hiç böyle düşünmemiştim. Şu an için yorumlarınıza genel cevabım bu yönde oldu. Hem ev, hemde evi baştan aşağı döşeme, üstüne altının geliği nokta, hazırlık aşamaları ve tüm masrafları hesaba katınca böyle küçük hesaplara iter oldu bizleri. Belki konuyu okuyan 'ulen istanbul'dan ev almışsın, 2k'ya vestel kasıyorsun' diyebilir ama olsun.

Sizlere değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, iyi akşamlar. Kademe kademe hem forumun hiti artması açısından önümüzde ki ay boya işleminin ardından satın almayı planladığım ürünleri tek tek yenilerim.

İyi geceler.
Bugün bulaşık makinesi alacak olsam gözüm kapalı şu modeli alırım.Bizde ekomaks var amiral modeli full digital olduğu ve tasarruf rekortmeni olduğu için ekstra durulama yok ve bariz kalıntılı çıkıyor bulaşıklar ama yapacak birşey yok. Bunu başkası anlayamaz ancak ışığa bakıldığında bardak kenarlarından belli oluyor.

Günlük program ve kullanılacak diğer program larda sıcak ve soğuk olmak üzere çift durulama yapıyor ve ekstra durulama ile bu sayı 3 e çıkıyor.Özellikleri ve yeni nesil pervane tasarımı ile alınası bir model.Beyaz eşya alım tercihinizi n11 ve GittiGidiyor dan yapın derim.İndirim ler ve varsa kredi kartı puanları ile güzel kombo yapabilirsiniz.Ve acelesi yoksa n11 in 11.11 kampanyasını bekleyip yıl sonunda alın derim.Malum düğün sezonu şuan ve fiyatlar biraz yüksek .Beyaz eşya için en iyi alım ayları son bahardır.

kullanım klavuzunu inceleyin derim.Bu özelliklerde başka marka yok.Bulaşık makinesine önemli olan durulama sayısı ve kurutma performansı dır.Bu yönüyle tasarruf odaklı makinelerden uzak durun.Bunu ben sonradan anladım? Malum ismi lazım değil başka bir forumda millet bol durulama yapan bulaşık makinesi için çıldırıyordu bir ara.

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Öncelikle Hayırlısı olsun şimdiden hakkınızda Arçelik marka çamaşır makinesini yıllardır kullanıyoruz vede tüm akrabalarım kullanıyor gayet güzel makine tv alacaksınız almışken bir kere alıyorsunuz Samsung alın derim destek performans konusunda başınız ağırmaz.Vestelin buzdolapları güzel meyve sebze bölümü hakikaten 8 güne kadar dayanıyormuş.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Öncelikle Hayırlısı olsun şimdiden hakkınızda Arçelik marka çamaşır makinesini yıllardır kullanıyoruz vede tüm akrabalarım kullanıyor gayet güzel makine tv alacaksınız almışken bir kere alıyorsunuz Samsung alın derim destek performans konusunda başınız ağırmaz.Vestelin buzdolapları güzel meyve sebze bölümü hakikaten 8 güne kadar dayanıyormuş.
aynen koro , vestel in tv lerinde hakkını yiyemem ancak hala istenilen olgunlukta değil televizyon ları.Özelikle ses konusunda gerideler.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
aynen koro , vestel in tv lerinde hakkını yiyemem ancak hala istenilen olgunlukta değil televizyon ları.Özelikle ses konusunda gerideler.
Abi çevremde 2013 yılından bu yana üretilip piyasaya sunulan samsung smart tv ler var çatır çutur çalışıyor desteğide kesmiyor firma

vestel efendiye bakıyorum 2015 te ki tv lere destek vermiyor

ses konusunda evet kötüler özellikle Mb 9X serileri berbat smart konusunda zaten adamı katil eder.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bosch gurubunun yerli üretim ürünleri iyi değil.Buzdolabı faciası yaşamış biri olarak bocsh tavsiye etmiyorum.arçelik-bekonun buzdolabı - su sebili-klima gibi ürünlerini kullanıyorum gayet iyiler. Fakat çamaşır makinalarını ben önermiyorum enişte aldı sıkmada dans ediyor çok sesli çalşıyor servis geliyor bu modeller böyle deyip gidiyor.bu nedenle çamaşır makinalarını şahsen ben önermiyorum.Hayatımda vestelin beyaz eşyalarını hiç kullanmadım nedenide vestelde çok çalışan arkadaşım oldu orası için açık cezaevi veya belene kampı diyorlardı işçisinin mutlu olmadığı yerde yapılan üretimlerden hayır geleceğini düşünmediğim için Vestel üretimi hiç bir ürün almadım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Abi çevremde 2013 yılından bu yana üretilip piyasaya sunulan samsung smart tv ler var çatır çutur çalışıyor desteğide kesmiyor firma

vestel efendiye bakıyorum 2015 te ki tv lere destek vermiyor

ses konusunda evet kötüler özellikle Mb 9X serileri berbat smart konusunda zaten adamı katil eder.
aynen bu yönüyle vestel i hep eksik görüyorum yazılım olarak.Kullanıcı dostu konusunda belki en iyilerinden biri de olsalar hız , stabilite ,özellik , modern görsellik olarak gerideler.Adamlar arka plan olarak bal peteği koymuşlar , abuk sabuk renk skalası vs. modern değil menüleri.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt