Arkadaşlar Yeni Ev aldim

P Çevrimdışı

Yeni Üye
13 Şub 2021
28
49
Hayırlı uğurlu olsun . Güle güle kullanın . Bende 3 ay önce aldım ama Bankaların faiz oranlarınu görünce aklım çıktı .. 1 Milyona aldım evi 800 bini peşin verdim 200 ve devir için 15 bin çektim ,toplamda çektiğim kredi 215 bin ve 215 bin tl nin ödemesi ayda 5 bin 50 tl ve 10 yıl boyunca öenecek , 215 bin tl nin toplam geri ödemesi 601 bin tl oluyor .. Hayr evin % 80 lik bölümünü ödedim geri ödemesi böyle oldu , Yarısını ödesem ayda 15 bin taksit olacaktı sanırım . Hani fazileri düşürmüşlerdi ?
Hayırlı olsun. Güle güle oturun.

Ev kaç metrekare kaç oda?

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,652
59
Belki 1 odayı vermiştir,bizim burada 1+1 kirası en az 4000 - 7000 arası gidiyor.
dostum bizim burası,da şehir içine oldukça uzak ama maalesef senin dediğin gibi 4000-7000 bandında hatta şöyle diyeyim dublex daireler 15000 civarı allah kiracı olanların yardımcısı olsun bu paralar bu gibi yerler için çok fazla ama ev sahipleri,de ne yapsın diyorum günün koşullarına ayak uyduruyor piyasalar malum aldı başını gidiyor indirim var diyorlar marketlere bakıyorsun hiç bir değişiklik yok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
dostum bizim burası,da şehir içine oldukça uzak ama maalesef senin dediğin gibi 4000-7000 bandında hatta şöyle diyeyim dublex daireler 15000 civarı allah kiracı olanların yardımcısı olsun bu paralar bu gibi yerler için çok fazla ama ev sahipleri,de ne yapsın diyorum günün koşullarına ayak uyduruyor piyasalar malum aldı başını gidiyor indirim var diyorlar marketlere bakıyorsun hiç bir değişiklik yok
Aynen doğru sevgili osmanke,dollars biliyorsun 19 gibi neredeyse :) ,Ben bir markette "fiyatları sabit tutulan ürünler hangileri" dedim ,genç çocuk bana "ohooo,amcaaaaaa" dedi sadece :) Ama kira zammını zınk diye sabitlediler,%25 ,kara komedi mübarek :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,652
59
evet ya hiç sorma kira fiatlarını sabitle ama ürünler alsın başını gitsin emekliye memura kuş kadar zam yap sonra hadi bakalım geçinin de ama kendilerine gelince nedense maaşlar uçuyor hemde bir gecede bunların yatacak yerleri varmı ya zamdan önce asgari ücretin 2 bin lira üzerinde olan maaşım şimdi 600 tl geride kaldı bu nasıl vicdan adalet anlamadım eyt,lileri emekli etti diye bizim maaşları kırptı acısını bizden çıkarıyor ama helal etmiyorum bunlara oy verenlere,de yazıklar olsun .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
evet ya hiç sorma kira fiatlarını sabitle ama ürünler alsın başını gitsin emekliye memura kuş kadar zam yap sonra hadi bakalım geçinin de ama kendilerine gelince nedense maaşlar uçuyor hemde bir gecede bunların yatacak yerleri varmı ya zamdan önce asgari ücretin 2 bin lira üzerinde olan maaşım şimdi 600 tl geride kaldı bu nasıl vicdan adalet anlamadım eyt,lileri emekli etti diye bizim maaşları kırptı acısını bizden çıkarıyor ama helal etmiyorum bunlara oy verenlere,de yazıklar olsun .
Evet maalesef.ben de aynıyım seninle,iyi ki ev kira değil,kendi evimiz yoksa yanmıştık :) <--- İşin politik kısmına girmiyor görünüyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt