Yazıcı Tavsiyesi

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
-Yüksek Lisans ve anlatımlar-sunumlar sebebiyle sürekli bilgisayardan çıktı almam gerekiyor(kaliteli canlı resimli çıktılar-resimsiz çıktılar)kitap sayfaları,dergi sayfaları,fotoğraf çıktıları,hatta komple kitap çıktısı vb. şeyler
-Vaktim çok az dolayısıyla arızadır veya kartuş bitti bul-al-tak-orası yamuldu-ıvırı zıvırı lazım vb. şeylerle uğraşmak istemiyorum.
-Kaliteli-Sağlam ve Laptop-Telefondan erişimi kolay ev ortamında kullanabileceğim bir yazıcı arıyorum.
-Açıkcası lazerli-lazersiz vb. şeylerden çok anlamadığım için o konuda bir istek belirtemeyeceğim,yazıcı konusunda bilgim çok çok sınırlı o yüzden en kolayı hangisiyse diyebilirim :)

Bütçem 1500-2000 TL arası(100-200 TL oynama olabilir)
Yukarıda anlattıklarıma uygun veya uygunluğu yakın ürün Tavsiyesi olan var mıdır?
(Canon markalar nedense daha güvenilir geliyor,özellikle HP markası,bilgisayarlardaki berbat performansından göz korkutuyor)

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Renkli basacaksanız tanklı yazıcı alın.
Yazıcı işi para - çokomel ilişkisine dayanır.
Ne kadar para o kadar iyi hizmet.

Evinizin yakınında copy center vs varsa hiç almayın derim.

P Çevrimdışı

Poyrazz 

Yasaklı Üye
20 Mar 2022
25
48
Bahsettiğiniz şekilde kullanılacak ve fiyat aralığı da bu ise, Epson L3210 tavsiye ederim.

Tanklı bir yazıcıdır. Firma tek dolum ile 10.000 sayfa baskı elde edeceğinizi söyler ama bu düşük kalitede ve test amaçlı basılan bir sınama sayfası verisidir. Ben 7000 civarı alıyorum, bunu biliyor ve tavsiye ediyorum.

Mürekkep seti şu anda 500 TL civarı. Bu mürekkep bitince orjinaline yakın bir marka ürünü tavsiye edebilirim. O ds iyi sonuçlar veriyor, yaklaşık yarı fiyatına alabiliyorsunuz. Cescesor. Kadıköy de bir firma, Web satışı da var ve ilgili bir firma.

Bu tanklı yazıcılarda 20-25.000 sayfa sonunda bir kere pad değiştirmek gerekir, uyarı verir cihaz. pad değiştirmeden İnternet üzerinden indirilecek küçük bir Patch dosyası ile bu hata giderilir ama bunu tavsiye etmiyorum. Kullanıma bağlı olarak bir kaç ay sonra mürekkep akar printer altından. Yeni işin üçkağıdına kaçmanın alemi yok. Pad vıcık vıcık mürekkep doldu işte. Ver 250 lira servis değiştirsin işte. Sıfır gibi olur. Trendyol da filan 70 liraya satılan padleri de Almatı düşünmeyin. Eğer öyle bir şey yapacaksanız alın elinize bir sünger kendiniz kesip takın. Aynı derecede işlevsiz ve mantıksız.

Epson tanklı yazıcılar canon tanklı yazıcılardan daha dayanıklı ve ekonomiktir. Hp'nin lazerleri daha hızlıdır ama pek ekonomik sayılmaz. Önerdiğim modelin tarayıcı özelliği de vardır

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bahsettiğiniz şekilde kullanılacak ve fiyat aralığı da bu ise, Epson L3210 tavsiye ederim.

Tanklı bir yazıcıdır. Firma tek dolum ile 10.000 sayfa baskı elde edeceğinizi söyler ama bu düşük kalitede ve test amaçlı basılan bir sınama sayfası verisidir. Ben 7000 civarı alıyorum, bunu biliyor ve tavsiye ediyorum.

Mürekkep seti şu anda 500 TL civarı. Bu mürekkep bitince orjinaline yakın bir marka ürünü tavsiye edebilirim. O ds iyi sonuçlar veriyor, yaklaşık yarı fiyatına alabiliyorsunuz. Cescesor. Kadıköy de bir firma, Web satışı da var ve ilgili bir firma.

Bu tanklı yazıcılarda 20-25.000 sayfa sonunda bir kere pad değiştirmek gerekir, uyarı verir cihaz. pad değiştirmeden İnternet üzerinden indirilecek küçük bir Patch dosyası ile bu hata giderilir ama bunu tavsiye etmiyorum. Kullanıma bağlı olarak bir kaç ay sonra mürekkep akar printer altından. Yeni işin üçkağıdına kaçmanın alemi yok. Pad vıcık vıcık mürekkep doldu işte. Ver 250 lira servis değiştirsin işte. Sıfır gibi olur. Trendyol da filan 70 liraya satılan padleri de Almatı düşünmeyin. Eğer öyle bir şey yapacaksanız alın elinize bir sünger kendiniz kesip takın. Aynı derecede işlevsiz ve mantıksız.

Epson tanklı yazıcılar canon tanklı yazıcılardan daha dayanıklı ve ekonomiktir. Hp'nin lazerleri daha hızlıdır ama pek ekonomik sayılmaz. Önerdiğim modelin tarayıcı özelliği de vardır

Atık mürekkep tankındaki keçeyi kendiniz değiştirebilirsiniz ancak çipi sıfırlayamazsınız. Bunun için mutlaka o patch e ihtiyacınız var. Ayrıca keçe keçedir. Tek görevi mürekkebi toplamak. 20 25 bin sayfa bekleyenini de hiç görmedim. Yazıcıyı her gün kullanmıyorsanız baskı kalitesi düşüyor ve kafa temizleme ile çok hızlı şekilde o keçe doluyor. Çoğu zaman detaylı temizleme gerekiyor zaten. Servis fiyatını bilmiyorum ben hep kendim değiştiriyorum. Hp de ise böyle bir dert yok. Onda da bir müddet sonra baskı kafası değiştireceksiniz. Çok sık kullanılmıyorsa haftada bir detaylı bir resim çıktısı alınmalı. Bence hp çok daha stabil çalışıyor. Gerek kablosuz bağlantıda gerekse baskı kalitesinde. Yazıcı işinde renkli lazım değilse en iyisi lazer yazıcı. İkinci el xerox veya samsung buldunuz mu yıllarca kullanırsınız. Muadil tonerlerle çok iyi çalışırlar.

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Evime aldığım ilk yazıcım Epson idi .. neden Epson almıştım.. çunki bu işi yapan firmaydı ... gidip te HP almam mantıksız dı .. Epson iyidir dedik... aldık.. o oldu bu oldu.. derken en son kartuş değiştirdim. hoş o zamanlar yazıcı şimdiki kadar da çok kullanmıyordum ama mürekkepleri donmuş, kafayı tıkamış sanırım .. açamadım .. sinirlendim tüm yazıcıyı attım ...

sonra Canon aldım .. neden Canon aldım derseniz.. bilindik marka.. firmanın işi görüntü işleme ve baskı sistemleri... hem de kablosuz du .. gel görelim bağlanmakta pek bir nazlı ... ayarlaması değişik.. bazen bağlanmıyor.. bazen bağlanıyor ama ağ üzerinde görünmüyor... neyse.. bir gün acil bir çıktı almam gerekiyordu .. zaten hep "acaba bu sefer bağlanıp beni yormadan bir çıktı alabilecek miyim" dye soruyordum .. o gün çıktıyı alamadım ... sonrada o yazıcıyı duvara fırlattım ... dağıldı bişeyleri içinde.. toplayamadım.. toplamakta istemedim, attım ..

en sonunda gittim HP aldım aynı model Türkiye de var mı emin değilim ama ENVY 6000 serisi diye geçiyor... tık yok .. şiir gibi.. ağa bağlanmada sorun yok .. çıktıda sorun yok .. ben çok çok güzel, acayip iyi çıktıdan çok işimi görmesi, sorun çıkarmaması derdindeyim ... bana bunu sağlıyor.. mobil uygulaması da güzel.. tarama falan gayet sorunsuz (mesela tek tek tarayarak çoklu sayfa PDF yapma gibi birşey çok mantıklı ve basit olarak yapılabiliyor uygulamada.. ) ... bu doğrultuda yazıcı arayan birine tavsiye ederim...

Not : Sorunun tam cevabı oldu mu emin değilim.. lakin yazıcılar ile ilgili karanlık geçmişim ve tecrübelerim aklıma geldiği için direk paylaşmak istedim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt