Yapay Zeka Öldürdü.!

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
ABD ordusunun yaptığı bir dijital savaş tatbikatı yapay zeka konusundaki güvenlik tartışmalarını alevlendirdi. Bilgisayar ortamındaki simülasyonda yapay zeka tarafından kontrol edilen insansız hava aracı, "dur emrini" kabul etmedi. Yapay zeka bununla da kalmadı, "görevi tamamlamasını engellediği gerekçesiyle" insan operatörünü öldürdü.

20230602_134156.jpg

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Teknoloji gereğinden fazla ilerledi, önce insan gücüne gerek kalmadı ve işsizlik artti, şimdi de bu sorunlar. Teknoloji ile birbirinden kopan insan ilişkileri ayrı bir boyut. Savaşlara ayrılan bütçe vs ile bir tane aç insan kalmaz mesela, barış varken neden birbirimizi dehşet saçma derecesinde silahlar üreterek boşa zaman ve para harcıyoruz bilmiyorum. Aslında insanlar artık devletlerin gözünde istatiksel rakamlardan ibaret vs vs. Boş işler bu yapay zekalar vs ve eminim daha çok başa bela olacak

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yapay mapay karar almalı ama doğru ama yanlış :kiskis
Sen kimsin oğlum benim görevimi engellersin gel buraya demiş çok gerçekçi yapmışlar :haha1

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Teknoloji gereğinden fazla ilerledi, önce insan gücüne gerek kalmadı ve işsizlik artti, şimdi de bu sorunlar. Teknoloji ile birbirinden kopan insan ilişkileri ayrı bir boyut. Savaşlara ayrılan bütçe vs ile bir tane aç insan kalmaz mesela, barış varken neden birbirimizi dehşet saçma derecesinde silahlar üreterek boşa zaman ve para harcıyoruz bilmiyorum. Aslında insanlar artık devletlerin gözünde istatiksel rakamlardan ibaret vs vs. Boş işler bu yapay zekalar vs ve eminim daha çok başa bela olacak
Savaşlar virüsler hastalıklar olmalı insanlar ölmeli yaşam bunun üzerine inşa edilmiş.
Yoksa dünya kaynakları insanlara yetmezdi tükenirdi.
Hayat acımasız insanoğlu aç gözlü ve doyumsuz.
Hayat olması gerektiği gibi devam ediyor değişmez.
Rusya Ukrayna savaşı bu zamanda savaş var izliyoruz sadece.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Herhangi bir elektronik, mekanik, yazılımsal sistemde en büyük ve tek açık insan faktörüdür. Yapay zeka düzenlenen algoritma ağı kapsamında hareket eder. Algoritma ağını düzenleyen İNSAN!, bu algoritmaya aykırı hareket eden İNSAN! zarar gören yine İNSAN dır. Mevcut yazılım sistemlerinde de aynı durum geçerlidir. Tek zayıf nokta İNSAN faktörüdür.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Savaşlar virüsler hastalıklar olmalı insanlar ölmeli yaşam bunun üzerine inşa edilmiş.
Yoksa dünya kaynakları insanlara yetmezdi tükenirdi.
Hayat acımasız insanoğlu aç gözlü ve doyumsuz.
Hayat olması gerektiği gibi devam ediyor değişmez.
Rusya Ukrayna savaşı bu zamanda savaş var izliyoruz sadece.
Hastalanınca doktora gitmeyin o zaman , savaşlara balıklama atlayın. Nasılda insan olduğunuz için sizinde ölmeniz gerekli dünyanın devamı için (sizin mantığınıza göre) sizin görüşünüzdur saygı duyuyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hastalanınca doktora gitmeyin o zaman , savaşlara balıklama atlayın. Nasılda insan olduğunuz için sizinde ölmeniz gerekli dünyanın devamı için (sizin mantığınıza göre) sizin görüşünüzdur saygı duyuyorum.
Normal yaşam ihtiyaçlar için değil genel durum böyle.
Herkes insanların ölmediği aç kalmadığı savaşların olmadığı güzel bir dünya ister.
Yaratıcı eko sistemi böyle inşa etmiş büyük balık küçüğü yutar. Eko sistem böyle malesef

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt