Yağmurlu havada evin ışıkları yanıp sönüyor

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
180
22
Merhabalar evin ışıkları şuanda inanılmaz yanıp sönüyor TV ve ses sisteminin fişini çektim şalteri indirsem mi acaba diye düşünüyorum normal mi bu kadar dalgalanma olması geçen yağmur da apartmanın yarısının elektiriği gitti 5dk sonra falan geldi geri onlarda giderken bizde de saniyelik gidip gelmişti 5dk sonra komple gitti saçma sapan olaylar oluyor acaba eve gelen elektirik tesisatında açık varda yağmur suyu geldikçe akım mı bozuluyor

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Arıza bildiriminde bulunun. Şirket gelip bakar. Sorun onlardaysa düzeltir sizdeyse yönetici çözüm bulsun. Çok hafife alınacak şey değil.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
180
22
Zerre faydaları olacağını düşünmüyorum illa komple elektiriğin kesilmesi yada bir şeylerin gözle görülür şekilde yanması lazım arayıp kayıt oluşturdum 5dk olmadı daha 5dk dır da telefon elimde aradık ulaşamadık mesajı geldi peş peşe bide bu dalgalanma sürekli olmuyor takacak cihazı 3 saniye bakacak bir şey yok deyip gidecek deli olucam bende

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
O zaman kendi imkanlarınızla bir elektrikçi getirip baktıracak sorunu tespit edeceksiniz. Sizden değil de altyapı ile alakalı ise sonrasını o zaman konuşuruz. Ama o bakmadı bu ilgilenmedi diye geriye atılacak bir durum değil bu.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Size gelen hatta ark olabilir elektrik dağıtım şirketi ile alakalı bir durum görünüyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Gerilimi o sırada kontrol edin. Bir multimetre edinirseniz AC gerilim işaretine alıp kontrol edebilirsiniz.
Tabi o an yıldırım düşerse size de sıkıntı olabilir.

Bir de binanın panosu da gözden geçirilmeli diye düşünüyorum.
Olmadı toplu dilekçe verin veya kurumu topluca tek tek cimer'e şikayet edin.

Olmadı tüketici hakem heyetine topluca şikayet edin.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Trafoda sıkıntı vardır bina olarak şikayette bulunun altyapıyı inceliyorlar gerekirse iyileştiriyorlar.
Yine de korumaya almak için düşük, yüksek voltaj koruma rölesi ve parafudr alıp taktırmanızı tavsiye ederim.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
180
22
Açıkçası bende gelen hatta ark olduğunu düşünüyorum bütün bina da olan bir durum ve sadece yağmurlu havada oluyor elektirik dağıtım şirketi istese bulur arizayi da adamlar aramadan aradık ulaşamadık mesajı atıyor gelseler bile bakacaklarını düşünmüyorum bina da ki diğer vatandaşlarla da çok samimi değiliz ne yapabiliriz çok bir fikrim yok açıkçası

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Açıkçası bende gelen hatta ark olduğunu düşünüyorum bütün bina da olan bir durum ve sadece yağmurlu havada oluyor elektirik dağıtım şirketi istese bulur arizayi da adamlar aramadan aradık ulaşamadık mesajı atıyor gelseler bile bakacaklarını düşünmüyorum bina da ki diğer vatandaşlarla da çok samimi değiliz ne yapabiliriz çok bir fikrim yok açıkçası
Topluca tepki göstermeniz lazım.
Elektrik mühendisi bulup danışın derim, belki binadaki panoya bir şeyler eklenebilir.
Gerçi o işler de proje vs yapılarak olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt