Xiaomi Türkiye'ye Fabrika Kuruyor: 2 Bin Personel Alımı Yapılacak

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Xiaomi Türkiye'ye fabrika açıyor. İşte yeri.

Çin merkezli olan akıllı telefon üreticisi Xiaomi bir son dakika açıklamasında bulundu. Vivo, TCL, Tecno ve OPPO gibi markaların Türkiye'de üretim tesisi açmasının ardından Xiaomi'de harekete geçti. Edinilen bilgilere göre Türkiye'de fabrika kurup akıllı telefon üretecek Xiaomi, fabrikanın yerini ve üretim tarihini de belirledi.

Türkiye gazetesinden Ömer Temür bugün kaleme aldığı yazısında söz konusu haberi iki kaynağa dayandırdı. Edinieln bilgilere göre Xiaomi!nin Türkiye'de İstanbul'da fabrika kuracağı öğrenildi. İstanbul'un Avcılar İlçesi'nde bulunan Salcomp fabrikasında açılacak fabrikada üretimler yapılacak. Edinilen bilgilere göre Salcomp, zaten Apple ile Xiaomi!nin tedarikçileri arasında bulunuyor.

Avcılar'da ambarlı limanına yakın bir bölgede, 14 bin metrekarelik kapalı alanda kurulan cep telefonu fabrikasına önce 2 bin personel alımı yapılacağı bildirildi. Xiaomi'nin gelen bilgilere göre Mart ayı içinde üretime başlayacağı öğrenildi. Xiaomi’nin Türkiye’de daha çok giriş seviye, bütçe dostu modellerini üretmesi bekleniyor. Yine de bu konuda daha fazla detayın Xiaomi’nin gelecek hafta gerçekleştireceği basın duyurusu ile ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

2 BİN PERSONEL ALINACAK

Xiaomi'nin Avcılar'da kuracağı fabrikada 2 bin kişiyi işe alacağı öğrenildi.

Kaynak : Kamu Bülteni

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
demir ipekyolu projesinin yatırım ayağı başlıyor.
Montaj hattı kurmakla bahsi geçen projenin ayakları oluşacaksa ne kadar güzel ve kolay olur... Patentli üretimin, markalı ürünün olmadığı sürece alt liglerde düşmemeye oynayan takım gibiyiz... 2000'li yıllardaki üretim ve proje hamlesini kaçırdık maalesef.

Perde arkasında görünen şey ülkenin ucuz iş gücünü kullanarak ve yatırım teşvikiyle "daha fazla" para kazanmak... Bu yatırımların istihdam oluşturmasını geçtim, son kullanıcıya "daha uygun" fiyata ürün sunup sunamayacağı önemli benim için...

Yoksa, X müteahhidin Y şantiyesi de istihdam oluşturuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri