Xiaomi - Redmi Note 7 mi ? Mi 8 Lite mı ?

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
431
xiaomi mi note 3 kullanan biriyim ve telefonumdan memnunum. (Gerçi son güncellemelerle pil çok hızlı tükeniyor ve yine güncelleme yüzünden fotoğraf çekme hızı baya yavaş ve çok can sıkıcı oluyor).Ben olsam redmi note 7( 2019 çıkış yılı) alırdım. fiyat açısından yakın olan huawei mate 20 lite'a bakmadan geçme derdim.

Redmi note 7 mi huawei mate 20 lite mi dersen huawei mate 20 lite derdim.

Türkiye Garantili:

İthalatcı Firma Garantili:

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,831
İkisi de birbirine yakın cihazlar gibi görünüyor. Mi 8 Lite kamera konusunda daha önde sanırım.
Note 7 daha yüksek kapasiteli bataryaya sahip ve daha güncel Android sürümü ile geliyor.

Beklentinizi iyi belirleyip ona göre bir tercihte bulunun.

Bir de Mi 8 Lite'daki şebeke sorununu araştırın derim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu iki karşılaştırma ve ikilem için hep şunu söylüyorum;

RN7 alt segmentin en üst versiyonu, Lite ise üst segmentin alt versiyonu... Buna göre tercih şekillendirilebilir. Benim tercihim her daim RN7 olurdu ki; Miui Türkiye forumunda Mi 8 Lite ve Mi 8 Se'nin sorunlarından geçilmiyor, bariz şekilde şebeke sorunu var telefonların. Bunun temel kaynağı da; Çin için üretilmiş telefonu, uyanık satıcıların getirerek, ülkemizde satması.

Kisuke Urahara Kisuke Urahara değinmiş olduğu, güncelleme kaynaklı sorunları yaşamamak için Xiaomi markalı telefonlarda mümkünse, hiç güncelleme yapılmamasını tavsiye ediyorum. Adamların yazılım ekibinde ya rakip firmadan eleman çalıştırıyorlar ya da planlı eskitmeyi bu kadar ayyuka çıkardılar. :bye

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
515
Kardeşime note 7 olanı aldık çok memnun ve aşırı sağlam videoları var nette bakmanızı öneririm.

S7 edge kullanıyordu özellik olarak bakarsan s7 edge daha iyi ama kullanım olarak RN7 daha hızlı.
Sanırım her güncelleme batarya tüketimini artırıyor ve telefon kasıtlı yavaşlatılıyor.
Kendim Htc10 kullanıyorum imkanım olsa Android 6 ya geri dönücem

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
Tavsiyeleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar. Enpara kredi kartım gelince Redmi Note 7'yi alacağım ? neden Enpara kredi kartımı bekliyorum derseniz faizsiz 6 taksite böldüreceğimde ?

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Redmi note 7 kasası plastik yamulma gibi şikayetler var ayrıca xiomi alırsanız servis olayını unutun adam akıllı servisi yok kendi uygulmarinda bile sürekli reklam çıkıyor ayrıca xiomi Türkiye'de 20 bandı sanırım desteklemiyior

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
Redmi note 7 kasası plastik yamulma gibi şikayetler var ayrıca xiomi alırsanız servis olayını unutun adam akıllı servisi yok kendi uygulmarinda bile sürekli reklam çıkıyor ayrıca xiomi Türkiye'de 20 bandı sanırım desteklemiyior
Genpa ve Evofone bakıyor diye biliyorum resmi distribütör olarak servis olayına.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Tavsiyeleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar. Enpara kredi kartım gelince Redmi Note 7'yi alacağım ? neden Enpara kredi kartımı bekliyorum derseniz faizsiz 6 taksite böldüreceğimde ?

enpara kredi kartı telefonlara taksit mi yapıyor? yasak değil miydi taksit olayı?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
mi 8 lite daha üstün bir telefondur . Note 7 fotoğraf konusunda pek iyi değil Mümkünse mi8 se alın.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
enpara kredi kartı telefonlara taksit mi yapıyor? yasak değil miydi taksit olayı?
Telefona taksit yasak hocam ama enpara ayda 3000 tl'ye kadar yapılan alışverişlere faizsiz 6 aya kadar taksit yapıyor. Önce alışverişi peşin olarak yapıyosun , sonrasında mh arayıp 6 aya böldürüyosun , telefon alışverişi elektronik alışverişi olarak görüldüğü için sistemde taksiti yapıyor Enpara ? yaa aslında kendileride biliyorda ses çıkarmıyorlar bence ?

Geri
Üst Alt