Xiaomi 11T Pro mu? Poco X5 Pro mu.?

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Nolacak abi şimdi ??
2 Tane telefonum var birini satıcam ama hangisini satayım?

Hanımın 7 yıllık telefonu vardı. Çamaşır makinasında filan yıkadık, ekranını kırdık, bataryası öldü, kamera bozuldu kasa ayrıldı japonla yapıştırdım filan derken dedim gel sana yeni telefon alak. Heh. Gittik Xiaomi 11t Pro aldık en güzel kameralı bilmem ne megapiksel işte makrolar süper fotoğraflar bişeyler. Fakat telefon ağır biraz, bir süre sonra beğenmedi. Neyse gönlüne göre bitane bulduk da o iş kapandı.
Şimdi ben Poco x5 Pro kullanıyorum. Elimde de fazladan bir tane 11t pro var. ben bunların kıyaslamasını yapıyorum tabii ki işlemci farkıydı vesaire bir sürü şey görüyorum. Ama bir tanesi 3 yıl önce üretilmiş bir tanesi yeni üretilmiş. Eski olan telefon, yenisine kıyasla daha iyi teknolojik özelliklere sahip. Eskinin işlemcisi kamerası daha iyi. Ama eski işte.

Bilgisayar teknolojisinde yazılı olmayan, bazı kimselerin bildiği ama dile getirmediği içten içe bilinen fakat konusu açılmayan ve sözü edilmeyen bir felsefe vardır. Düşük kapasiteli yeni teknoloji, yüksek kapasiteli eski teknolojiden daha verimlidir diye. heh yaz bunu.
Şimdi buna göre günümüzde de hala iyi iş görecek şekilde, iyi teknik özelliklere ve yüksek teknolojik verimliliğe sahip eski model bir telefon kullanmak mı mantıklı, yeni üretilmiş daha düşük teknik özelliklere sahip cihazı kullanmak mı mantıklı ?

Güncelleme şeyine göre eski telefon 1 sene daha güncelleme alacak, yeni telefon ise 3 sene daha alır abi, alır alır bişey olmaz. alır yav alır

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Xiaomi 11T PRO, Poco X5 Pro modelinin deyim yerindeyse içinden geçer.
İşlemci ve grafik gücü olarak Poco X5 daha orta sınıfa yakınken
11T pro üst sınıfta yer alır.

Kamera kısmı göreceli her markanın renk tonlamasi farklı.!

Standart kullanıcıysanız Poco bile size yeterli gelir.

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Bir süredir bende tlf bakıyordum Poco x5 pro gözüme kestirmiştim işlemci 2021 model fakat dediğin gibi yeni ürün olduğu için daha uzun güncelleme alır ama vazgeçtim , şuan
gözüm redmi note12 turbo da bunu beklicem , bize gelirse yazın sonunda bi tane yapıştırmayı düşünüyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Bir süredir bende tlf bakıyordum Poco x5 pro gözüme kestirmiştim işlemci 2021 model fakat dediğin gibi yeni ürün olduğu için daha uzun güncelleme alır ama vazgeçtim , şuan
gözüm redmi note12 turbo da bunu beklicem , bize gelirse yazın sonunda bi tane yapıştırmayı düşünüyorum
depolama birimi ufs 3.1, Amiral model alacak olsam ufs 4.0 tercih ederdim.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
valla bende telefon bakıyorum ciddi anlamda kararsız kaldım. mi 11t pro kağıt üstünde çok iyi telefon ancak güncelleme vs olayları sıkıntı olur mu bilemedim. redmi 12 pro+ alayım diyorum kağıt üstünde güzel gözüküyor ama redmi sonuçta, bence mi serisi xiaomi nin en üst segmenti. ee fiyatta önemli. :) şuan en fazla 10 bin verebilirim, mecburen direnç kayıtlı bişey alacağız zaten garanti hak getire, alacağımız yeri araştıracağız ona göre alacağız. ancak ne alacağım hala karar veremedim.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Şarj süresi - 11t pro
Batarya (ekran süresi) - X5 pro
Ekran - İkisi de iyi
Kamera - İkisinde de OIS yok, ama 11t pro
Video - 11 t pro
İşlemci - 11t pro ama ısınıyor, X5 pro daha serin çalışıyor.
Hoparlör - 11t pro - Harman Kardon ve Dolby Atmos
Depolama - 11t pro - ufs 3.1 vs ufs 2.2
Kasa - 11t pro - Gorilla Glass victus ve metal kasa

Son zamanlarda çok fazla telefon araştırmış biri olarak Gsmarena'dan yaptığım kısa karşılaştırma.

L Çevrimdışı

lazosmanoglu 

Yeni Üye
30 May 2018
7
42
realme gt 2 pro 8gb ram128gb hafıza ile 12.999Tl fiyattan yok sattı bu telefon bu fiyata bulunursa alınır

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
Şarj süresi - 11t pro
Batarya (ekran süresi) - X5 pro
Ekran - İkisi de iyi
Kamera - İkisinde de OIS yok, ama 11t pro
Video - 11 t pro
İşlemci - 11t pro ama ısınıyor, X5 pro daha serin çalışıyor.
Hoparlör - 11t pro - Harman Kardon ve Dolby Atmos
Depolama - 11t pro - ufs 3.1 vs ufs 2.2
Kasa - 11t pro - Gorilla Glass victus ve metal kasa

Son zamanlarda çok fazla telefon araştırmış biri olarak Gsmarena'dan yaptığım kısa karşılaştırma.
İkisi de ekran olarak aynı teknolojiye sahip olmasına rağmen neden x5 pro daha iyi batarya ömrü yani daha uzun ekran süresi sunuyor olabilir? Gerçi gpu'ları da farklı

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
İkisi de ekran olarak aynı teknolojiye sahip olmasına rağmen neden x5 pro daha iyi batarya ömrü yani daha uzun ekran süresi sunuyor olabilir? Gerçi gpu'ları da farklı
Mi 11t proda kullanılan SD 888, Samsung tarafından 5nm nodunda ve de pek de verimli üretilmediği söylenen bir işlemci (Aynı şey SD 8 Gen 1 için de söyleniyor) ve bir amiral gemisi işlemci olarak, X5 proda kullanılan SD 778'e göre daha performanslı ve haliyle daha çok güç tüketen bir işlemci. Ayrıca SD 888 kullanan bazı başka telefonlarda batarya süresi daha iyi ve ısınma sorunu yokken, 11t proda yoğun kullanımda telefonun ısınma ve batarya sorunlarından bahsediliyor. X5 pro ise, orta seviye bir telefon olarak her ne kadar biraz daha düşük performans ortaya koysa da, bunu daha iyi ekran süresi olarak telafi ediyor. Ayrıca, teldeki android sürümü ve yazılım optimizasyonları da doğrudan batarya süresine etki ediyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Mi 11t proda kullanılan SD 888, Samsung tarafından 5nm nodunda ve de pek de verimli üretilmediği söylenen bir işlemci (Aynı şey SD 8 Gen 1 için de söyleniyor) ve bir amiral gemisi işlemci olarak, X5 proda kullanılan SD 778'e göre daha performanslı ve haliyle daha çok güç tüketen bir işlemci. Ayrıca SD 888 kullanan bazı başka telefonlarda batarya süresi daha iyi ve ısınma sorunu yokken, 11t proda yoğun kullanımda telefonun ısınma ve batarya sorunlarından bahsediliyor. X5 pro ise, orta seviye bir telefon olarak her ne kadar biraz daha düşük performans ortaya koysa da, bunu daha iyi ekran süresi olarak telafi ediyor. Ayrıca, teldeki android sürümü ve yazılım optimizasyonları da doğrudan batarya süresine etki ediyor.
Verimlilik anlamında Samsung'un yaptığı işlemciler gerçekten vasat.!
TSCM bu konuda çok iyi, gerek performans gerekse verimlilik olarak istenileni verebiliyor örnek : Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt