x96 max ultra vs vontar x4

Y Çevrimdışı

yobo31

Yeni Üye
2 Ocak 2023
1
31
Ben s905x4 işlemcili cihaz almak istiyorum. iki cihaz arasında kaldım.
x96 max ultra (4/64)
vontar x4 (4/128)

bu cihazların hangisini tavsiye edersiniz kronik sorun var mı? bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,151
İki cihazda lisanssız X4 işlemcili cihaz, lisans olmayan cihaz almamanızı tavsiye etmekle beraber, hangisini alırsanız alın kopya cihazlar işte. Vontar da ek olarak gigabit ethernet desteği var o kadar.

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
65
41
Lisanssız cihaz alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Zira lisanslı cihazların ikinci elde de piyasaları var. Lisanssızlarda müşteri bulmak zor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,230
Her iki cihazı da kullandım ve halen X96Max+Ultra elimdedir
905X4 cihazların her ne kadar benzerlikleri varsa hatta birebir aynı gibi olsa da
kullanım performansları ve stabiliteleri v.s farklıdır!
örneğin Vontar/Transpeed aynı cihazlardır ya da birisi 100Mb LAN diğeri 1Gb LAN
gidi ayrıntısı vardır ama ikiside ciddi sıkıntlı cihazlardı ve 10/15 gün içinde satmıştım bunları!
X96Max+Ultra çok daha stabil ama bu saat den sonra benim gibi birisi bu artık eskimiş modeli
almaz artık

Box kullanma geçmişin/tecrüben varmı? zira çoğu insan bazı şeyleri beceremediği için ya cihazı
suçlar ya da kaldırır atar!

daha da önemlisi bir Box ı tam ne için almak istiyorsun?

bütçen nedir bu Box için?

Lisans olayı bizde fazla abartılıyor,kimisi de bunu marketing de kullanılacak bir argüman olarak götüyor
(bu cihazları pazarlayan tipler vardır çaktırmadan veya aleni)

Her TV şimdi 4k+Lisanslıdır aynı zamanda! örneğin sadece stream-media izleyeceksen premium hesapların v.s varsa
bunun için illa Box filan gerekmez,TV bu işleri zaten yapıyor!

L1 li olsun resim kalitesi de en iyisi olsun dersen o zaman tek adres="AppleTV"

ama bizim gibi tiplerden isen her bir atraksiyonu v.s yaparım bu işlerden çakarım v.s diyorsan Box OK dir:hihi

elimde iki Box var "yolcu listesinde" olan

X96Max+Ultra 4/32 şimdilik yedek tutuyorum yolculuk biraz daha sonra!
*X96X10-Pro 8/64 bu da en yeni chip li ve sanırım TR de ilk bende oldu bu meret 928x-J GPU-57

*X96 yerine aynı chipli+GPU lu Ugoos AM8 alıyorum ama maliyeti $ 300 bulduğu için ben de ilk etap da
maliyeti $ 175 bulan X96X10-Pro almıştım Ocak ayı sonlarına doğru yani cihaz daha sıfır
onun için ilk bunu satıyorum 5 kağıda

BUG lar vardır! hangi cihazda yoktu ki? ama önemli olmadığı için takılmıyorum, Çin li yi buldum ama herifler
OTA dan nedense vermiyorlar yazılımları,Slimbox a ben verdim dedi ve oradan yükledim,ama acemi adam işi
pek değil bu cihaz şimdilik,resim kalitesi çok iyi G31 ler de ciddi farklı(ama abartmıyorum tabiki)
8Gb aslında "4Gb DDR4" gibi ama daha performanslı çalışıyor! zira şimdi bunuda birileri vay be "8GB" DDR4 RAM
var ve süper diye gazlarlar,zaten gazladı birisi bunu!

Geri
Üst Alt