X96 Max Plus Ultra 4/32-4/64 Amlogic s905x4

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çıkış yılı 2022

X96 Max Plus Ultra, öngörülebilir gelecekte akış platformları ve hizmetleri için ana kodek haline gelecek olan progresif AV1 codec bileşeni için donanım desteğine sahip, yeni Amlogic S905X4 yonga setine dayalı bir Android alıcı kutusudur. Çift çekirdekli G31™ video işlemcisi, video çıkışından sorumludur ve ağır video formatlarıyla yüksek kaliteli çalışma sağlar. CPU, videoları Full HD ve Ultra HD 4K ve 8K kalitesinde oynatmanıza izin verir.

Ayrıca, bu işlemcinin ana özelliği, 60 Fps'ye kadar kare hızında 4Kx2K video izlemenizi sağlayan AV1 video codec bileşenini desteklemesidir. Ayrıca bu X96 Max Plus Ultra TV kutusu, Vulkan 1.1 ve OpenGL ES 3.2 video grafiklerini destekler

Akıllı set üstü kutu 4 GB RAM ve 32 GB-64 GB dahili belleğe sahiptir, bu da set üstü kutunun bilgisayar ve özellikle oyun konsolu olarak kullanılmasını mümkün kılar. TV set üstü kutusu oldukça zengin bir pakete sahiptir çünkü. çift bantlı Wi-Fi modülü, Bluetooth sürüm 4.0 ve yüksek hızlı USB 3.0 bağlantı noktası ile donatılmıştır.

Ek olarak, X96 Max Plus Ultra, aynı işletim sisteminin önceki tüm sürümlerinden çok daha hızlı olan Android 11'in yeni işletim sürümünü zaten çalıştırıyor. Set üstü kutunun kasası, X96 serisinin ilk üst sürümlerinde olduğu gibi, geçerli saati ve bağlı arayüzleri / ekipmanı gösteren bir ekrana sahiptir.

X96 Max Plus Ultra akıllı alıcı kutusunu satın alarak, herhangi bir TV'nizde, herhangi bir video içeriğinde, herhangi bir sitede, milyonlarca filmde, TV şovunda, herhangi bir ülkeden TV kanalında inanılmaz derecede büyük bir İnternet dünyasına sahip olursunuz. Android cihazlar için herhangi bir program ve oyun yükleme yeteneği, klavyeleri bağlama, fareleri, oyun çubuklarını, video kameraları ve diğer harici cihazları kontrol etme yeteneği.

2307202201_824.970-550x550.png
2307202201_823.970-550x550.png

2307202201_825.970-550x550.png

Özellikler:

• İşlemci: 2 GHz maksimum saat hızına sahip 4 çekirdekli Amlogic S905X4

• Grafikler: Arm Mali-G31 MP2

• Bellek: 4 GB

• Dahili depolama: 32 GB-64 GB

• Girişler : USB 2.0 - 1x, USB 3.0 - 1 x, mikro SD kart 1x Av girişi 1x Ir girişi 1x optik ses

• Ağ arabirimleri: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 Ghz), Bluetooth 4.0, 100-1000 Mbps ethernet LAN bağlantı noktası

• Çıkışlar: 4K 60 fps'yi destekleyen HDMI 2.1, AV, SPDIF (optik)

• İşletim sistemi: Android 11

Kutu içinden çıkanlar

- X96 Maks Artı Ultra (4/64Gb)-(4/32Gb)

- HDMI kablosu

- 5V2A Adaptör

- Uzaktan kumanda

- K.klavuzu ingilizce

0 Çevrimdışı

01halil

Yeni Üye
14 Eki 2019
46
34
İnceleme için teşekkür ederim bende geçen hafta aldim merak ettiğim ddr 3 mu ddr4 Rama mi sahip acaba

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
İnceleme için teşekkür ederim bende geçen hafta aldim merak ettiğim ddr 3 mu ddr4 Rama mi sahip acaba
RAM i ne için soruyorsun acaba?

DDR3 dür bunun ram değeri

Box larda örneğin chipset AML ise DDR3/4 farkı hemen hiç yoktur!
kağıt üstünde ve bazı testler de %20 -30 daha üst değerler çıksa bile buna kesinlikle "inanma"
pratikde kullanıcılar için neredeyse bir fark yoktur

"marketing" hilesidir bnun Türkçesi

Ancak chipset Rockchip olursa DDR3/4 farkı bana göre net %20 daha fazladır(geçmişte RK chipset DDR4 de kullandım)
ayrıca bu farkı daha çok RAM 4Gb değil de "8Gb" olunca net olarak anlıyabiliyorsunuz

bir başka örnek,ben şu anda AML in en yeni chipseti olan 928 kullanıyorum(X96X10 Pro modeli)
DDR4 ram vardır ama ram değeri 8Gb dir! peki fark varmı dersen,evet var ama öyle ne abartılacak ne de
uçuracak v.s fark da yoktur kesinlikle!!!

AML ler de bu DDR3/4 farkı daha çöakal üreticilerin marketing hileleridir
ama cgip Rockchip olusa örneğin KHADAS türü SBC ler gibi o farkı şak diye anlarasınız!
çünkü üzerinde adam gibi çok sıkı donanım vardır!

X96Max+Ultra ben de hala duruyor diğer salondaki panele taktığım box olarak
ama 928 ile de arasında epeyi bir fark var özellikle GPU dan dolayı birisi G31 ki bana göre artık devri çıktan bitmiştir
yerine G57 takılmıştır ki bu çok iyi,aynı GPU(G-57) panelimde de vardır ve ciddi fark yaratıyır

sen bence X96 ları biraz araştırsaydın sanırım 928 chipli olanından alırdın,gerçi bunun maliyeti biraz daha yüksek
ama bence değdi( toplam bana maliyeti Ali den $ 170)

++

X96 üstündeki yazılım beş para etmez,Launcher v.s yaramaz,yerine SlimboxTV den en son yazılımı yükle
şayet biliyorsan,yoksa sakın elleme

slimbox custom rom için ancak uygun stock rom olması gerekiyor cihazında!
bunun için sana uyan rom; .......20221026-0948 olması gerekiyor

önce bunu yüklüyorsun sonra da custom rom 11.22 yüklüyorsun bunun üzerine

sitesine gir incele,ancak bu işlerden çakmıyorsan sakın elleme!

0 Çevrimdışı

01halil

Yeni Üye
14 Eki 2019
46
34
RAM i ne için soruyorsun acaba?

DDR3 dür bunun ram değeri

Box larda örneğin chipset AML ise DDR3/4 farkı hemen hiç yoktur!
kağıt üstünde ve bazı testler de %20 -30 daha üst değerler çıksa bile buna kesinlikle "inanma"
pratikde kullanıcılar için neredeyse bir fark yoktur

"marketing" hilesidir bnun Türkçesi

Ancak chipset Rockchip olursa DDR3/4 farkı bana göre net %20 daha fazladır(geçmişte RK chipset DDR4 de kullandım)
ayrıca bu farkı daha çok RAM 4Gb değil de "8Gb" olunca net olarak anlıyabiliyorsunuz

bir başka örnek,ben şu anda AML in en yeni chipseti olan 928 kullanıyorum(X96X10 Pro modeli)
DDR4 ram vardır ama ram değeri 8Gb dir! peki fark varmı dersen,evet var ama öyle ne abartılacak ne de
uçuracak v.s fark da yoktur kesinlikle!!!

AML ler de bu DDR3/4 farkı daha çöakal üreticilerin marketing hileleridir
ama cgip Rockchip olusa örneğin KHADAS türü SBC ler gibi o farkı şak diye anlarasınız!
çünkü üzerinde adam gibi çok sıkı donanım vardır!

X96Max+Ultra ben de hala duruyor diğer salondaki panele taktığım box olarak
ama 928 ile de arasında epeyi bir fark var özellikle GPU dan dolayı birisi G31 ki bana göre artık devri çıktan bitmiştir
yerine G57 takılmıştır ki bu çok iyi,aynı GPU(G-57) panelimde de vardır ve ciddi fark yaratıyır

sen bence X96 ları biraz araştırsaydın sanırım 928 chipli olanından alırdın,gerçi bunun maliyeti biraz daha yüksek
ama bence değdi( toplam bana maliyeti Ali den $ 170)

++

X96 üstündeki yazılım beş para etmez,Launcher v.s yaramaz,yerine SlimboxTV den en son yazılımı yükle
şayet biliyorsan,yoksa sakın elleme

slimbox custom rom için ancak uygun stock rom olması gerekiyor cihazında!
bunun için sana uyan rom; .......20221026-0948 olması gerekiyor

önce bunu yüklüyorsun sonra da custom rom 11.22 yüklüyorsun bunun üzerine

sitesine gir incele,ancak bu işlerden çakmıyorsan sakın elleme!

Hocam maşallah deryasiniz bu konuda güya bende YouTube da vs izleyip uzman YouTuberlerden öneri alıyorum izliyorum ama sizin yazdıklarınız daha doyurucu ve değerli bilgiler bakış açım değişti inanın benim amacım aslında Ufak tefek oyunları açmasıydi s905x4 için bu cihazı buldum 1900 gibi fiyata ancak bu kadar oluyor sizin cihaz gerçekten üst seviyede bir cihaz benim beklentim de yukarılarda değil ama yazılım bu x96 max ultrada sıkıntı bahsettiğiniz aosp rom yüklemeye değer mi eli yüzü düzgün birşey mi? misal YouTube da rom yükleme adı altında bir video paylaşmış popüler bir YouTuber arkadaş linki de şu bu nedir sizin bahsettiğinizden slimbox şimdilik dursun ama bakalım yüklemek şart olacak gibi

Çok teşekkür ederim paylaşım için

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
kardeş YT de gördüğün özellikle "yerli ve milli" olan tiplerin neredeyse tamamı "SATICI" dır:hayir
ya da bir şekilde fabrika ile irtibatı vardır v.s kesinlikle bunları referans almayınız!

gerçek kullanıcı adam YT de filan gezmez yaw
belki bazı forumlara takılı o kadar

"yerli ve milli" dışında yine YT dee bir dünya yabancı tipler dolanır ki bunların da çoğu
pazarlamacıdır!

kısaca YT den pek bir bok çıkmaz,forumlar kısmen daha güvenilir bu konuda
++

X96 üreticisi tuhaf insanlardır ve yıllardır bu fabrikanın cihazlarını kullanıyorum ama yazılım ekibi
yabancı yani ya Rus ya da Ukraynalı ki zaten hepsi aynen böyledir!

"OTA upgrade" özelliği çalışmaz bunlarda! yani ben 4 senedir hiç görmedim

Slimboxtv denen Rus ların sitesinden bunları alabilirsin sadece! başka yerlere kesinlikle
güvenme indirme yükleme...

bahsettiğin site kimdir necidir bilemiyorm orada nedne "fireware" yazmışlar ayrıca?
yoksa yalnışmı yazdılar örneğin doğrusu "firmware" olacaktır,fireware ayrı bir şey yaw:hmm

kısaca yükleme ve zaten nasıl yükleme yapılır v.s bilmiyorsan dokunma!

++

bu tip cihazlar ile Gaming filan olmaz kardeşim sadece bazı oyunları oynayabilirsin
Rockchip gibi değildir bunlar,ancak en yeni çıkan 928 ler bayağı sıkı ama Gaming de
ne kadar sıkı bilemiyorum,DDR4 burada biraz etki yapar+GPUG57 de az katkı verir
ama bir NVidia filan asla olamaz!

+

aldığın fiyata zaten cihaz yok gibi,dolayısıyla X96Max+Ultra bu anlamda iyidir
ama üzerindeki yazılım ve arayüz v.s beş para etmez!

Custom ROM şart,olmadı cihazı bana gönder ben yüklerim en son Slimbox 11.22 dosyasını
tabi daha önce fabrikanın son stock yazılımını güncelleyip üzerined e 11.22 romu yükleyeceğim

Not;bir de şöyle bir şey vardır,örneğin ben senelerdir; Root lu+Lisansız AML box larda her zaman
"AOSP" version kullanıyorum! ama cihaz örneğin Rootsuz+Lisanslı ise o zaman ATV daha uygun rom oluyor!

ama ben Lisanslı box kullanmam veya TV de yine Lisans var haliyle ve ATV de vardır ama onuda hiç
kullanmıyorum zaten

Lisans olmayan cihazlar için her zaman Root şart+AOSP kullanmak gerekiyor yani benim tercihim AOSP dir

++

ATV zaten senin cihaz veya Lisanssız bir cihaz da gereksizdir,AOSP kullan

Arayüz de değişir,daha kullanışlı hale gelir,kafana göre istediğin şeyi de yükleyebilirsin rootlu olduğu için
ama cihazı göndermek sana bir kaç güne mal olur 2 gün geliş sonra 2 gün dönüş gibi
istersen DM den yaz bana adresi vereyim gönder gelsin

++

ısınma sorunu olmaz! ben bu Antalya sıcağında klima genel de çalışmadığı halde ortam sıcaklığı da 28/30 larda
reset atma yok kilitlenme re-start filan hiç yaşamadım!
ama Gaming de ısınma haliyle daha fazla olacaktır! orasını bilmiyorm

kmandası çok "dandikdir"!
sana tavsiyem kıy paraya güzel bir "Airmouse" al BT li de olabilir ama daha ucuz olan Dongle olanları tercih ediyorum

++

o verdiğin link Çin li Boxput dur,onlar sadece nasıl yüklenir v.s videoları paylaşırlar fabrikanın
elemanları kişiler,yazılım işi bilmezler,onu Ukrayna/Rus lar yapıp bunlara veriyor sadece++

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt