X89J Bulutlanma

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Normal renklerde gözüme birşey çarpmadı sadece siyah sahne ve oda karanlık ise sağ ve solda siyah olması gereken kısım da ışık varmış gibi parıldama var diyebilirim. Ama genel olarak kötü diyemem.

sağ üstteki daha fazla göze batıyor gibi kaç inch ekran

B Çevrimdışı

BENSALM

Yeni Üye
21 Eki 2021
20
53
BENIM TV DEDE BOYLE BIR SORUN OLDUYDU SORUNU SOYLE HALLEDILEBILIYOR PARLAKLIGI VE CONTRASI KISMAK VEYA ISIK ALGILIYICIYI ACMAKLA BU SORUN TAMAMIYLA HALLOLUYOR KDLW805C TV YI YILLARDIR KULLANIYORUM

K Çevrimdışı

Kenobi

Yeni Üye
3 Eki 2022
23
34
Amazon prime ile 12999 a dusmus. Ben de almayi dusunuyorum. Memnumusunuz hocam. Ps5 var bende. Tv ve dizi izliyorum.

P parola13, A Adem Helvacı
Maalesef mesajı geç gördüm baya. Şuan fikir vermem işe yarar mı bilmiyorum ama en azından başkaları içinde fikir verebilir.

İndirimli fiyatı için bence güzel bir tv. Sabahları parlaklığı iş görecek seviyede akşam iyi baya. Oyunları ps5 de hdr açık oynuyorum görüntü canlı ve güzel.
Film ler falan çok güzel görünüyor.
Arayüzü iyi ve hızlı birkaç Film denedim hariciden hızlı bir şekilde sorunsuz oynatıyor. Tek eksi yanı eğer pc için kullanacak olan varsa televizyon 4k 120hz i düzgün veremiyor bulanıklaşıyormuş görüntü Film ve ps5 xbox için alınmasını tavsiye ederim fakat pc için başka model bakın.

P Çevrimdışı

parola13

Yeni Üye
11 Eki 2022
9
35
Maalesef mesajı geç gördüm baya. Şuan fikir vermem işe yarar mı bilmiyorum ama en azından başkaları içinde fikir verebilir.

İndirimli fiyatı için bence güzel bir tv. Sabahları parlaklığı iş görecek seviyede akşam iyi baya. Oyunları ps5 de hdr açık oynuyorum görüntü canlı ve güzel.
Film ler falan çok güzel görünüyor.
Arayüzü iyi ve hızlı birkaç Film denedim hariciden hızlı bir şekilde sorunsuz oynatıyor. Tek eksi yanı eğer pc için kullanacak olan varsa televizyon 4k 120hz i düzgün veremiyor bulanıklaşıyormuş görüntü Film ve ps5 xbox için alınmasını tavsiye ederim fakat pc için başka model bakın.
Merhaba. Cevap için tesekkurler. Pc de sadece 4k 120hz de mi bulaniklasiyor. Ben surekli pcden oyun oynuyorum da.

K Çevrimdışı

Kenobi

Yeni Üye
3 Eki 2022
23
34
Merhaba. Cevap için tesekkurler. Pc de sadece 4k 120hz de mi bulaniklasiyor. Ben surekli pcden oyun oynuyorum da.
Şöyle söyleyeyim eğer masaüstü çözünürlüğü 4k 120hz alırsanız bulanıklaşma meydana geliyor oyunlarda pc de durum nasıl ama ps de hiçbir sıkıntı yok belki masaüstünde sıkıntı yapıyor olsada oyunlarda pc dede yapmayabilir. 2k desteği olmamasıda sıkıntı 4k a göre bulanık olsada belki belirli yöntemler var 2k ayarlamak için onunla iş görebilir. 50 inc alacaksanız illa 48 oled 50qn90b dışında seçenek yok zaten bu tv den iyi olarak. Aynı fiyatta philips lg var onlarda sony kadar iyi midir ve pc de sorunsuz çalışıyor mu hiç bir yorum yok. Daha yüksek boyut bakıyorsanız iyi fiyata yakalarsanız bunun yerine x90j alın.

P Çevrimdışı

parola13

Yeni Üye
11 Eki 2022
9
35
Ben de x89j aldım. Her şey gayet guzel ancak tek problemim var o da futbol, basketbol vs izlerken topun ozellikle havada ve hizli iken cok belirsiz olmasi. Yanip sonuyor gibi oluyor. Ayrica oyuncularda bazen arkasina dogru hayalet gibi bi iz birakiyorlar. 120hz diye aldik. Bu sorunu hiç beklemiyordum. Bu konuda yardimci olacak birileri var mi ozellikle A Adem Helvacı abime rica ediyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben de x89j aldım. Her şey gayet guzel ancak tek problemim var o da futbol, basketbol vs izlerken topun ozellikle havada ve hizli iken cok belirsiz olmasi. Yanip sonuyor gibi oluyor. Ayrica oyuncularda bazen arkasina dogru hayalet gibi bi iz birakiyorlar. 120hz diye aldik. Bu sorunu hiç beklemiyordum. Bu konuda yardimci olacak birileri var mi ozellikle A Adem Helvacı abime rica ediyorum
Bu konuda çok yorumlar yazıldı, çok tez öne sürdük zamanında yine yazayım.
Satın aldığınız ürünler kadar, yayın kaynağınız da çok çok önemli zira yayının bitrate değeri kadar kaliteli sonuç alabilirsiniz. Bu durum sahne yenileme hızı için de geçerli, görüntü kaliteis için de geçerlidir.

Bu konuya en ilkel ama anlaşılabilir açıklamayı şu şekilde yapabilirim.

İki foto ve ikisi de aynı çerçeve (Çözünürlük) oranına sahip. Birisi kb diğeri ise mb boyutunda.

İki görseli de orijinal boyutlarında indirip bakın ve ikisinin de FHD olduğunu görürsünüz. Peki FHD veya UHD olması görüntüde tüm sorunları çözer mi?
İşte sizin tv 120hz ama tv nin 120 hz olması tüm sorunları çözmüyor eğer yayın kaynağınız uygun nitelikte yayın yapmıyor ise.

at1.png

at4.jpg

Öte yandan, kendi ofisimizde teste tabi tuttuğumuz tv ler üzerinde aynı yayını verdiğimiz 60hz ve 120hz ürünlerde özellikle futbol müsabakalarında ne olursa olsun inanılmaz bir fark olduğu da kaçınılmaz gerçek.

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,329
39
Futbolu hangi kaynaktan izliyorsunuz ? Uydu yayınında öyle bir sorun olmaması gerekir ancak ip tv vb. üzerinden izliyorsanız yayın kalitesi ile ilgilidir.

Ayarlar> Resim ayarları> Hareket kısmına gelin. Motionflow ayarını Kişisel'e alın, bendeki otomatikte. Yumuşaklık ayarını 2'ye, netlik ayarını 1'e getirip deneyin.
Motion.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt