Woon Dahili Uydu Alıcılı Televizyon Radyo Ekranı Siyah

A Çevrimdışı

anilcetin

Yeni Üye
13 Tem 2019
17
32
Merhaba woon marka bi televizyon kullanıyorum modeli WNO32DLD12AT050-KM uydu alıcısı televizyona gömülü radyoya gectigim zaman ekran simsiyah oluyor o goruntuyu degistirebilirmiyim farkli bi resim ya da hareketli bi efekt ekleyebilirmiyim digiturkteki yanan somine gibi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
En fazla mavi ekran koyabilirsiniz sanırım. Bu TV'lerde öyle gelişmiş yazılım bulunacağını sanmıyorum.
Onun haricinde yazılımın yüklendiği EPROM'da da aman aman bir kapasite olacağına da ihtimal vermiyorum.
Şöyle düşünün resim dosyasının bile boyutu önemli.

Bir de bu tip TV'lerin üretim mantığı "satalım yeter" düzeyinde olduğu için ne firmanın içine attığı yazılım iyi, ne de donanım kapasitesi yüksek.
Onun haricinde bu TV'lerin yazılımıyla uğraşan birini bulmanız lazım ki, bunu değiştirip değiştirememenin bir yolu olup olmadığını öğrenesiniz.

Yani pek ümitlenmeyin diyorum işin kısası. :bilmiyom
teraspy teraspy Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bende bu tv olmadığından cevap veremiyorum maalesef,üzgünüm.
Ama bence siyah ekran daha iyi gibi,en azından arka ışıkları kullanmıyor,ledlerin ömrü uzuyor,tvnin güç harcaması düşüyor :) şaka değil haa,bu cevabım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende bu tv olmadığından cevap veremiyorum maalesef,üzgünüm.
Ama bence siyah ekran daha iyi gibi,en azından arka ışıkları kullanmıyor,ledlerin ömrü uzuyor,tvnin güç harcaması düşüyor :) şaka değil haa,bu cevabım :)

TV LED'leri kısmıyorsa o dediğin geçerli olmaz bence abi. Auto dimming eski TV'lerde yoktu mesela. :alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yeni model bir tv bu,bence kısıyordur tabii tam bilmiyorum,ama en azından panele etkisi vardır,paneli kullanmıyor -renk ,ışık olarak- büyük ihtimalle ledleri de kullanmıyor,yoksa panelde ışık olur,gözü yorar siyah ekranda,bulutlanma olur, göz takılır panale.
Zaten bilmediğimi belirttim sevgili umut,sadece kendi gözlemlerimi aktardım :) Ben mesela müzik dinlerken özel renk ayarladım,ekran siyah,arka ışık kapalı, ne paneli kullansın nede ledleri :)

A Çevrimdışı

anilcetin

Yeni Üye
13 Tem 2019
17
32
Arkadaslar o siyah ekran benim icimi kapatiyo ondan sormustum ? dediginiz gibi adamlar satalim da ne olursa olsun diyilar turk uretimi calistigina sukretmek lazim ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt