Wİndows 10&11 de karşılaşılan ekran kartı hatası

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
103
56
Dostlar eşimin işyerinde kullandığı bilgisayarlar başta olmak üzere diğer çalışanlarında bilgisayarın oluşan (sanki virüsmüş gibi yayılan)
" VİDEO DXGKRNL FATAL ERROR "
hatası evdeki bilgisayara da sıçradı (baktım aşısı da yok) bu yazıyla beraber mavi ekrana düşüp duruyor çok muhtemel ki windows yazılımı yada güncelleme sonrası oluştu da nasıl düzelecek sürekli internetteki şunu yapın bunu yapınları denedim oldu gibi oluyor sonra bir anda yine oluyor. Belirtmekte fayda var onboard ekran kartlı all in one masaüstüler notebooklar harici ekran kartlı pc'ler de de bu problem görünmekte..
Belirtilen sorunu temiz yeni windows önerileri söylenmekte eşimin işyerindeki bilgisayarcıda makinelere yeni kurulum yapmış ama problem şu evdeki makinede aynı şekilde pcdeki tüm yazılımlar onedrive kurulumu servera bağlanıp eşleşme süreci bekleyen işler zaman kaybı oluşturması.. Bu sorunun çözümü bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.....
Bu sorunla karşılaşıp çözümünü paylaşabilecek bir yardım sever arkadaş aramaktayım....

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
Top Poster Of Month
20 Kas 2019
568
50
Yani temiz yükleme sonucu sorun kayboldu ise, illa ki bi pislik olduğu geliyor insanın aklına ister istemez. OS özelindeki programların ya da güncellemelerin sebep olduğu bir dert olaydı yükleme sonrasında da devam ederdi diye düşünüyorum, demek ki arka planda çalışan ve sıkıntı yaratan çokuncu parti istenmeyen birşeyler var. :alala

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
103
56
Neden&Nasıl tüm pclerde sırasıyla bu hatalar baş gösterdi..
Neden günceleme yapıldıktan sonra bu hata oluyor..
Neden eğer winfossun içinde yazılımda sıkıntılı bug var ise niçin yayınlandı...
Uluslararası winfoslar dünya genelinde göçmesi güncelleme yazılımlarında neler oluyor..
Yoksa dışgüçlermi yapıyor...
Linux(denedim ısınamadım) hdd içinde az yer işgal ederken çok iyi işler becere dursun winfosa bissürü gbler veriyorsun ama olmoooor neden çok yer ister bu çok yerlere neler neler yükleyip takip ediyorlar...
🤔🤔🤔

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,845
Driver kaynaklı hata olabilir.
DDU ile güvenli modda driver silip yeniden yüklemeyi deneyin.

Olası sorunlara karşı şu seçeneği kapalı tutun;

Ekran-goruntusu-2024-09-03-210739.png

Geri
Üst Alt