Vodafone ve digiturk kandırmacası

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Yıllar önce aynı olay başıma geldi, acemilik kabul ettim. Ama ayrı fatura gelince telefon trafiği falan derken biraz para kaptırmayla aboneliği zor bela iptal ettirdik. Tabi BTK ya falan şikayet etmem bunda etken oldu. Sanırım vodafone kullanıyordum, aradım müşteri hizmetlerini, sizin böyle bir hizmetiniz var mı diye (tabi zokayı yutup sonradan uyanınca ? ), eleman yok abi dedi, muhtemelen dolandırılmışsınız. He valla söylemezsen ayıkmıcaz. Giren girmiş, amca yeni uyarı veriyor, benim bilgileri bu üçüncü beşinci tarafa paylaşırken her şey yolunda ama. Dicem o kiii -o çocuğa ne oldu yaaaa :hihi:hihi:hihi:hihi:hihi

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
Vestel de çalıştığım dönemde üstü kapalı rüşvet teklif edilmişti bana sistemden tüketici kayıtlarını paylaşmam için.

Çok geniş bir ağa sahip olan Vestel bünyesindeki tüketici bilgilerine sahip olunması, bu tarz firmalar için bulunmaz nimet malum.

Kamu kurumlarında çalışan memurların kişisel bilgilerinin, ilgili kurum amirinin izni ile belirli bir ücret karşılığında muhtelif firmalara satıldığını birinci ağızdan duyduğumdan çok şaşırmadım. Clive Humby'nin dediği gibi; "data is new oil"

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kamu kurumlarında çalışan memurların kişisel bilgilerinin, ilgili kurum amirinin izni ile belirli bir ücret karşılığında muhtelif firmalara satıldığını birinci ağızdan duyduğumdan çok şaşırmadım. Clive Humby'nin dediği gibi; "data is new oil"

O da bir şey mi, kamuda çalışıp bilgilerinize erişebilen troller tehdit ediyor insanı.
Başıma geldi. :haha1

GBT'sine bakılıp da akşamına sosyal medyadan arkadaşlık isteği aldığını söyleyen de var internette.
Ben onların yalancısıyım tabi, sadece başıma geleni biliyorum. :kiskis

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
O da bir şey mi, kamuda çalışıp bilgilerinize erişebilen troller tehdit ediyor insanı.
Başıma geldi. :haha1

Açıkçası işin bu kısmı hiç aklıma gelmemişti, ne yapmak lazım o zaman ? Kimlik bilgilerinizi vermediğiniz bir sosyal medya hesabı alınca da trollerden farkı kalmıyor ki insanın ! Sirk gibi ülke yemin ediyorum.

GBT'sine bakılıp da akşamına sosyal medyadan arkadaşlık isteği aldığını söyleyen de var internette.
Ben onların yalancısıyım tabi, sadece başıma geleni biliyorum. :kiskis

Bunu ekşi sözlükte okumuştum, evet. Hatta mağdur bayan fotoğraflarını da paylaşmıştı. Polis konusunda hiçbir şeye şaşırmam :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt