Vodafone Haksız Kazanç

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vodafone hat açma ücreti hukuksuzluğu.
Merhaba, borcumu bazı sebeplerden dolayı ödeyemedim gecikme yaşandı amma lakin tam borcumu ödeyeceğim sırada hat açma ücreti olduğunu ve 39.90 TL tutarında bir meblağ'ın faturama eklendiğini gördüm.

Yapmış olduğum araştırmalar sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde bu hat açma bedelinin usulsüz olduğunu ve GSM operatörlerin'in bu usulsüzlüğü alenen kullanarak insanların parasına gasp ettiğini vakıf oldum. Gerekli yasal ve düzenleme (denetimleri) okuduğum da şoka uğradım: günümüz de milyonları aşkın GSM operatörleri'nin servislerini kullanan insanlar var. Bunların %0.1'den bile bakınız (bu milyonda bir'e tekabül ediyor) bu para kesilse "el konulsa, gasp edilse" trilyonlarca para etmektedir. Haksız kazanç kanunları adı altında bu usulsüzlükler'in derhal denetlenmesi ve kamu/halk nezdinde sunulup ortaya çıkan sonuçların halka geri iade'si arz edilmelidir. Hukuk sadece bireysel anlamda değil tüm yapı ve kuruluşların birer mihenk taşıdır. Hukuk sadece politik değil tüm insanların uyum/düzen/sistem için yaşamasını sağlıyordur. Bu yapı taşlarının her birinden, en küçük yapısı bile sistemin bozulmasına kargaşanın hakim olmasına sebebiyet verir.

Kargaşa kendi arasında, bir çok sosyolojik bir anlamda bölünse de bu bölünmenin temelinde şunlar yatmaktadır.
1 - sistemin çöküşüne sebep olabilecek iç savaş
2 - sistemin denklere'sine karşı dejenere olmuş kozmik gücün dağılmasına
3 - kargaşanın sebep olduğu buhrana
4 - nitel niteliklerin yok olmasına ve bu niteliklerin yok oluşunun halkın en güçlü yapı taşı (örf, düzen, saygı, veyahut; hiyerarşik) niteliklerin yok oluşu vahimdir.

Bu sonuçlar nezdinde bu haksız kazanç'ın derhal durdurulmasını talep ediyorum. Halkımızın ve dünya vatandaşların'ın her birinin Namütenahi olan bu yozlaşmış para gasp eden, insanların cebine giren şirketlerin derhal uzuvlarını halkın amiyane tabirle 'halkımız'ın cebinden çekilmesini talep ediyorum.'
Zeyrek zekasının eseri olan bu operatörlerinin de her birinin amaç ve nihai hedeflerinin şaştığını göz göze hırsızlık yaptıklarını ve bu büyük oyunun da bozulduğunu da görüyoruz.

Bu Meyus günlerde, Halkı kin ve nefrete sürükleyen yozlaşmış oyunların derhal kat'i surette kaldırılmasını istemek bir vatanı görev değil midir sayın. Yoldaşlarım!
Bu: burjuvazi sistemin yok olmasını istemek hepimizin (! ) Hakkı değil midir?
Eh gaflete düşen. Zorluklarla savaşan bu halkın parasına peşkeş çekmek kimin haddinedir!

Sanıyorum; tercüman-ı beliğ oldum halkımızın bu ortak soruma bu beni karanlık'ın bile aydınlığa çıkaracak ışık olduğuna inandıran bir güçtür diye düşünüyorum. Haddizâtın'a bakar isek her birimizin ortak isteği ve temennisi bu yöndedir diye düşünüyorum. Ve bu Sirayet eden kötü haksızlığın son bulması adına şahsım! Adına adım atmaktan çekinmiyorum. Biz bu uğurda ülke ve ülkenin geleceği uğrunda bırakın başımızı gövdemizi ortaya koyarız. Umarım bu; Canhıraş tepkimiz büyür ve uyuyan devi uyandırır. Bu güzel dileklerimi ve Hissikablelvuku şekilde size arz-ı endam etmekten geri duymuyorum. Filhakika doğruları da görmezden gelemiyorum. Saygılarımla arkadaşlar..

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Osmanlıcanız güzel bayağı iyi döktürmüşsünüz, keşke İngilizce Yazsaydınız neticede muhatabınız İngiliz Birleşik Krallığı şirketidir. Kanun-nizam her ne varsa Hukuk adına hepsi Güçlüden yana işliyor maalesef. bende vodafone mağduruyum. Cimere şikayet ettim, Btk ya şikayet ettim en son Tüketici hakem heyetine gittim, sonucu bekliyorum.

Geri
Üst Alt