Vodafondan Tahüt bozma (HAKLARIMIZI BİLİYORMUYUZ ?) HAK DEĞİRMENDE

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Merhaba Arkadaşlar ;
Bundan yaklaşık 1 ay önce bulunduğum mahallede ttnet beni hayret ve dehşete düşürerek altyapıyı yeniledi (Evet yanlış okumadınız altyapı yeniledi).O eski gri ufak kutuları kaldırarak yerlerine cillop gibi kocaman beyaz kutular koyarak fiber kabloları bağladı yaptığım ufak bir araştırmayla altyapı hızımın 5kbs den 67kbs yeye fırladığını keşfettim. Aksilik bu ya tam bu sırada Vodafone bana sormadan ve de çaktırmadan faturama 10 tl zam yaptı.Hemen müşteri hizmetlerini aradım kem küm ederek tahütümü uzattığım zaman bunu böyle kabul ettiğimi söylediler ben de sinirlenerek kesinlikle böyle birşeyi kabul etmediğimi düzeltmeddikleri taktirde başka operatöre geçeceğimi 4 defa telefonla bildirdim 1 hafta sonra bir mesajla durumu düzeltiklerini hatanın kendilerinde olduğunu ve bundan sonraki faturaların yine eskisi gibi 59.9 dan geliceğini bir mesajla belirtiler ama bir kere aklıma bir kurt düşmüştü ve tabiki başladım araştırmaya ve kısa sürede takip te etttiğim donanım haber editörlerinden MESUT ÇEVİK'in şu vieosuna denk geldim ;

ve yine bu videodaki söylenenlere inanarak ve güvenerek Millenicom daki 35mbs 79.9 lık tarifeye geçtim.
Yeni bir modem alarak bu günden itibaren yeni interneti kullanmaya başladım Tabii hemen Vodafone den üç mesaj tekrar bekleriz gibilerinden 4. mesajda da cezai işlemlerin yansıtılacağı faturanın önümüzdeki günlede tarafıma gönderileceği
Şimdi arkadaşlar video yu seyrttiyseniz (Altında yorumum var) atılacak adımları aynen takip edeceğim bakalım sonuç ne olacak ve adımları ve sonuçları buradan sizinle de paylaşacağım.
Umarım benim durumumda olanlara yol gösterici olur
NOT : 24 aylık tahütümün 13. ayındaydım......

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bizim için güzel tecrübe olacak fakat seni uğraştırırlar gibi geliyor... Gelişmeleri bekliyoruz.

* * *

Vodafone'un, kendi alt yapısı yok diye biliyorum, ttnet alt yapısını kullanıyorsa, bu atraksiyona "bence" gerek yokmuş.

Gaz'an mübarek O'la :bye

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Merhabalar ;
18/10/2019 tarh itibarıyla yle tarafıma 550 TL lik fatura çıkartmışlar internetten ne kadar uğraştıysamda birtürlü fatura çıktısını alamadım her seferinde faturanız henüz basılmamıştır daha sonra yeniden deneyiniz diye uyarı veriyor bu gün cuma,pazartesiye kadar denicem olmazsa müşteri hizmetlerini aricam çünkü faturanın sureti olmayınca hakem heyetine başvuramıyorum bide bu mesajı ne yaptıysam ilk mesajın altına editleyemedim bilginize
Bu yüzden gelişmeleri buradan editliyeceğim

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Merhabalar ;
18/10/2019 tarh itibarıyla yle tarafıma 550 TL lik fatura çıkartmışlar internetten ne kadar uğraştıysamda birtürlü fatura çıktısını alamadım her seferinde faturanız henüz basılmamıştır daha sonra yeniden deneyiniz diye uyarı veriyor bu gün cuma,pazartesiye kadar denicem olmazsa müşteri hizmetlerini aricam çünkü faturanın sureti olmayınca hakem heyetine başvuramıyorum bide bu mesajı ne yaptıysam ilk mesajın altına editleyemedim bilginize
Bu yüzden gelişmeleri buradan editliyeceğim
Forum sistemi gereğince, mesajı editleyerek ilave bilgi vermek karışıklığa neden olur... Gelişmeleri normal şekilde, bu konu altına yazabilirsiniz.

Tekrardan kolay gelsin.

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
EDİT - 2
20-10-2019 Nihayet faturayı görüntüleyebildim ve bu gün pazar olmasına rağmen e devlet üzerinden biraz zor olsada baş vurdum dilekçemin örneğini aşağıda veriyorum ;
Eylül 2018 Tarih itibariyle uzatmış olduğum 24 ay tahhütlü internet aboneliğimi 13. ayı olan 9-10-2019 tarihi itibariyle daha uygun hız ve fiyat bulduğum için sonlandırdım.Bunu Üzerine Vodafone Net Tarafından tarafıma 554.07 TL lik Fatura gönderildi.Ben bu Faturayı TKHK 52/4 bendine dayanarak bana tahüt'ten ayrılma cezası olarak kesilen 484.18 TL lik kısmını ödemek istemiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
vodafone ttnet altyapısı kullanıyor. Aynı hızları vodafone da da alabilirsiniz.

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Evet tüketici hakem heyeti parası olanların yani işi kılıfına uyduranların yanında yer aldı ve beni haksız buldu buda yetmezmiş gibi buna itirazda bulunucağımı söyleyince bu kararı sadece tüketici mahkemelerinin bozabileceğini söylediler . Zaten anladığım kadarıyla büyük firmalar bu kanunun etrafından dolanıyorlar biz ceza kesmiyoruz sadece daha önceki faturalarda uyguladığımız indirimleri alıyoruz diyorlar dikkat ederseniz artık böyle kampayaların altında ufak yazıyla artık indirimsiz fiyatıda yazıyorlar yani tahutu bozarsanız aylık ne kadar para ödeyeceğinizide söylemiş oluyorlar. Uzun lafın kısası ben 500 küsürü ödedim tuketici mahkemesi hikaye ona göre..........

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evet tüketici hakem heyeti parası olanların yani işi kılıfına uyduranların yanında yer aldı ve beni haksız buldu buda yetmezmiş gibi buna itirazda bulunucağımı söyleyince bu kararı sadece tüketici mahkemelerinin bozabileceğini söylediler . Zaten anladığım kadarıyla büyük firmalar bu kanunun etrafından dolanıyorlar biz ceza kesmiyoruz sadece daha önceki faturalarda uyguladığımız indirimleri alıyoruz diyorlar dikkat ederseniz artık böyle kampayaların altında ufak yazıyla artık indirimsiz fiyatıda yazıyorlar yani tahutu bozarsanız aylık ne kadar para ödeyeceğinizide söylemiş oluyorlar. Uzun lafın kısası ben 500 küsürü ödedim tuketici mahkemesi hikaye ona göre..........
Kanun yokki ülkede 24 ay kalma sözü verince %90 indirim oluyor nasıl oluyorsa düzenleme yapılmalı sözleşme işi bitmeli her firma sabit ücret ile internet satmalı yada yapılan şözleşmeler'de aylık fatura tutarından %30 fazla indirim yapılması yasaklanmalı internet liste fiyatı 255 TL 24 AYLIK 96 TL MİŞ bu soygun dan başka birsey değil bir nevi dolandırıcılık 255 satıyorda 159 lira indirim yapıyormuş ee sözleşmeyi bozarsam aldığım 159tl indirimi ödemeliymişim şişirmişler fiyatı bide indirim falan filan milleti soyuyorlar btk diye bir kurum var bir işe yaramıyor makul düzeyde tavan fiyat koyacak btk internet fiyatlarına kim indirimli net satacaksa o fiyat üzerinden indirim yapılacak bu ne böyle 300 e satıyor 24 aylık sözleşme imzalarsam 100 e vercek suçlu internet satan firmalar değil onlara izin veren bu soygun zeminini oluşturan devletin kurumu olan BTK DIR

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
vodafone ttnet altyapısı kullanıyor. Aynı hızları vodafone da da alabilirsiniz.
Şimdi milenicom tahütsüz kullanıyorum inanın vodafonede akşama doğru 3mb e düşen hızım şimdi en az 25-30mb ben çok memnunum hemde tahütsüz ama bu memnuyetimle başka bir ilçede (esenler) oturan arkadaşımı da abone yaptım o hiç memnun değil galiba bu hız meselesi şans işi
Kanun yokki ülkede 24 ay kalma sözü verince %90 indirim oluyor nasıl oluyorsa düzenleme yapılmalı sözleşme işi bitmeli her firma sabit ücret ile internet satmalı yada yapılan şözleşmeler'de aylık fatura tutarından %30 fazla indirim yapılması yasaklanmalı internet liste fiyatı 255 TL 24 AYLIK 96 TL MİŞ bu soygun dan başka birsey değil bir nevi dolandırıcılık 255 satıyorda 159 lira indirim yapıyormuş ee sözleşmeyi bozarsam aldığım 159tl indirimi ödemeliymişim şişirmişler fiyatı bide indirim falan filan milleti soyuyorlar btk diye bir kurum var bir işe yaramıyor makul düzeyde tavan fiyat koyacak btk internet fiyatlarına kim indirimli net satacaksa o fiyat üzerinden indirim yapılacak bu ne böyle 300 e satıyor 24 aylık sözleşme imzalarsam 100 e vercek suçlu internet satan firmalar değil onlara izin veren bu soygun zeminini oluşturan devletin kurumu olan BTK DIR
Evet söylediklerinize aynen katılıyorum bu ülkede bence en büyük eksiklik adalet bu her alanda böyle bu sistemle (Ankarada dayı hikayesi) arkanız ve paranız yoksa devletten ve devlet işlerinden uzak durun malesef böyle

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri