Viski Açıldıktan Sonra Ne Kadar Zamanda Tüketilmelidir

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
Bernie Sanders Meme GIF

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Hocam "vacuum bottle cap" diye aratırsanız buna benzer ürünlerden sanırım marketlerde falan bulursunuz. İçerdeki havayı aldığı için ömrünü uzatır. Yalnız şişeyi yatırıp plastik malzemeye içkiyi temas ettirmeyin. Benzer ürünleri şarap için de kullanabilirsiniz. Bunların yanında genel kanı; açılmış bir viskinin ömrü 6 ay ile 2 yıl arasında değişebilir. Viskiyi dolaba koymak tavsiye edilmez . Ancak serin(oda sıcaklığından düşük) ve ışık almayan bir ortamda saklanması iyi olur.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
faydali bilgiler icin tesekkürler dün aksam chivas regal 12 yillik olani actim 1 kadeh doldurdum ictim önce sek ictim tadi cok yogun ve aci geldi icmesi damagima keyif degil eziyet oldu sonra soda ekledim biraz daha icilebilir oldu ama yine de cok keyif almadim alisik olmadigim icin böyle oldugunu umuyorum sonra tekrar icerim bu arada bütün gün bas agrisi cektim gec yatip erken kalkmam gerekti umarim sebebi budur yoksa 1 kadeh viski ile bu kadar bas agirisi olmamasi gerek.
genel tavsiyelerde gördügüm kadariyla herkes buz dolabina koyulmamasi gerektigini söylemis dolaptan cikarayim bakalim ben alkolu buz gibi soguk severim bardagi bile derin dondurucuya koyarim ki ickiyi isitmasin diye
chivas türkiyede cok tutulan almanyada ise tercih edilmeyen bir icki büyük marketler veya internet disinda simdiye kadar hic karsilasmadim türkiyede cok övüldügü icin hakkinda biraz arastirma yapmistim ve bir sitede üyelerden birisi chivasin aslinda satilmayan jim beam yada benzeri markalardan daha kaliteli olmadigini, yillar önce bu icki satilmadigi icin üreticisinin satilmasi amaciyla fiyati yükselttigini ve fiyat yükselince satislarin arttigini yazmisti kisacasi herkesde pahaliysa kalitelidir algisi olusmus benim su anda fikrimde benzer yönde jim beam piyasada alinabilecek en uygun fiyatli viski sanki bunu alanlar/icenler benim daha cok param var benim damak zevkim daha kaliteli tarzinda triplere girip birbirlerine hava atiyorlarmis gibi geldi
en ucuzundan köpek öldüren cinsine kadar ( burda sanirim en pahalisindan en ucuzuna demem gerekiyordu) cesitli ickileri ictim ama su anda favorim olmaktan cok uzak sonraki icimlerde fark yaratirmi bekleyip görmem gerek :cay

yayinimiza sizden gelenler bölümüyle devam ediyoruz

İçerisine giren oksijen alkole ne kadar sürede etki edecekse o kadar süre bence. :hihi
Bu arada burada bir kitle var böyle konuları sevmezler, dislike atıp geçerler, sallamıyorum onları açıkçası.
Çam ağacı konusu açtım diye çıldırmışlardı. :kiskis

İç içebildiğin kadar, burada alkol araba yakıtıyla yarışır olmuş, biz içemiyoruz sen iç bari. :hihi
Almanya çok kötü yeğenim gelmeyin deme de sonra. :kop:kiskis
o kitleye söylemek istediklerim forum kurallarina uymuyor yoksa güzel seyler söylerdim:kas
herkes herkese saygi duymali herkesin inanci zevkler istekleri vs farkli olabilir inanci da olmayabilir ama bu fanatik islamcilar icki icine gebersin zikkim icsin vs derken kendi inanclarina saygi bekleyecek kadar yüzsüz onursuz ve suursuzdur
türkiye de alkol fiyatlarindan haberim var arkadaslara takilmak kizdirmak icin fiyatlari atiyorum onlarda bana durumdan haber veriyor saolsunlar :kiskis
millet olarak organize olup haksizliga karsi cikmayi beceremedigimiz icin bu tarz muameleye maruz kaliyoruz sadece alkol degil her alanda bu gün halk boykota gitse ve dese ki 1 ay boyunca icki sigara almiyoruz ( tabi o parayi evde sakliycak baska seylere kullanmayacak) 1 ayin sonunda hepsi alkol duasina cikar icki icenler icki icsin sigara icenler sigara icsin diye, olurda yolda icen birini görürse ayiplamak yerine kucagina oturup pavyondaki konsomatrisler gibi yarasin aslanima yarasin erkegime ic daha cok ic diyerek daha cok icmesini ve vergi ödemesini saglamaya calisir :haha1

habertürk "Bu yıl alkol ve sigaradan 96 milyar vergi geliri elde edilecek"
baska bir kaynak " Diyanet İşleri Başkanlığı için 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nden ayrılan ödenek 12 milyar 977 milyon TL...."

Viskiyi şişeyle içmenizi tavsiye ederim. :haha corona var ondan dolayı şişeyle içmek en sağlıklısı. Ayrıca soğuk değil oda sıcaklığında içmeniz gerekiyor. Çarpılıyoruz:alsana Jack daniels Apple favori :hihi
siseyle icmenin corona ya etkisini pek anlamadim :alala elmali olandan ictim ama elmali icecekler cok tatli oluyor ben daha cok ferahlatici icecekleri seviyorum :ok

Alkol kristalize hale geldiği için tat acılaşıyormuş, öyle duymuştum ben de.
O bilginin doğruluk payı var bence de.
alkol degilde icerisindeki diger maddelerdir o kristalize olanlar alkol un erime noktasi cok düsük oldugu icin öyle birsey olmamasi lazim :fiskos

Hocam "vacuum bottle cap" diye aratırsanız buna benzer ürünlerden sanırım marketlerde falan bulursunuz. İçerdeki havayı aldığı için ömrünü uzatır. Yalnız şişeyi yatırıp plastik malzemeye içkiyi temas ettirmeyin. Benzer ürünleri şarap için de kullanabilirsiniz. Bunların yanında genel kanı; açılmış bir viskinin ömrü 6 ay ile 2 yıl arasında değişebilir. Viskiyi dolaba koymak tavsiye edilmez . Ancak serin(oda sıcaklığından düşük) ve ışık almayan bir ortamda saklanması iyi olur.
tavsiye icin tesekkürler fakat prof alkolik degilim :hihi ictigimiz icki 300-500 euroluk birsey olsa özel malzemeler alinabilir ama en pahalisi 18 euro olan icki icin 15 euroya özel sise kapagi almak bana pek mantikli gelmedi :tara

Bitiremezsen yardımcı olurum.
gel buyur diycem corona var :hmm:gul

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Lükse bak. Bardak için viski almak ?? bizde burda viski almak için 1 hafta çalışalım ? sonrada diyorlarki neden her konuyu siyasete bağlıyorsun. Gelde bağlama
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca olurda hediye falan bir kaç şişe göndermek istersen dmden adresimi verebilirim. Çünkü biz Türkiyede viski içemiyoruz??

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Lükse bak. Bardak için viski almak ?? bizde burda viski almak için 1 hafta çalışalım ? sonrada diyorlarki neden her konuyu siyasete bağlıyorsun. Gelde bağlama
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca olurda hediye falan bir kaç şişe göndermek istersen dmden adresimi verebilirim. Çünkü biz Türkiyede viski içemiyoruz??
türkiyeye burdan icki yollayabilsem koliyle yollarim da malesef öyle bir imkan yok ucakla gelirken bile %40 ve üzeri alkollü ickilerden 1 litre hakkin var malesef
türkiyeye yazin geldigimde almanyada freeshop dan 1 litrelik red label aldim sirt cantama attim türkiyeye gidince ordaki freeshop dan da 1 litre yeni raki alip onuda posete koydurttum da illegal yollarla 2 litre yi gecirdik :hih1

kasaya 1 de absolut votka ile gitmistim kasiyer eleman abi tek pasaporta en fazla 1 sise icki olabiliyor dedi yoksa 3 e tamamliycaktim :kas

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
türkiyeye burdan icki yollayabilsem koliyle yollarim da malesef öyle bir imkan yok ucakla gelirken bile %40 ve üzeri alkollü ickilerden 1 litre hakkin var malesef
türkiyeye yazin geldigimde almanyada freeshop dan 1 litrelik red label aldim sirt cantama attim türkiyeye gidince ordaki freeshop dan da 1 litre yeni raki alip onuda posete koydurttum da illegal yollarla 2 litre yi gecirdik :hih1

kasaya 1 de absolut votka ile gitmistim kasiyer eleman abi tek pasaporta en fazla 1 sise icki olabiliyor dedi yoksa 3 e tamamliycaktim :kas
İçki getircem diye uğraşma, euro getirmen yeterli, pasaport kontrolünü geçtiğin an burada 9'a katlanıyor nasıl olsa... :coskun

Fiyatları bilmiyorum ama 30 euroya aldığın şeyi burada 270 liraya rahatlıkla alırsın diye tahmin ediyorum.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
İçki getircem diye uğraşma, euro getirmen yeterli, pasaport kontrolünü geçtiğin an burada 9'a katlanıyor nasıl olsa... :coskun

Fiyatları bilmiyorum ama 30 euroya aldığın şeyi burada 270 liraya rahatlıkla alırsın diye tahmin ediyorum.
alinan yüksek vergiler yüzünden euro nun 9 degil 19 a katlanmasi lazim ki türkiyede aldigim icki buradan ucuza gelsin benim 18 euroya aldigim 12 yillik chivas türkiyede 285 lira ( 31,5€)
jim beam 208 lira 23,03€ yapiyor ben burda indirimde 9.90 a filan aliyorum indirim olmadigi zaman 14 euro yani türkiyede 1 sise viski parasina burda indirimli oldugu zamanda ayni viskiden 2 sise +200 gram fistik alirim onlari koymak icin posete para veririm cebime yinede bir kac cent para kalir :kas:hoba1

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
alinan yüksek vergiler yüzünden euro nun 9 degil 19 a katlanmasi lazim ki türkiyede aldigim icki buradan ucuza gelsin benim 18 euroya aldigim 12 yillik chivas türkiyede 285 lira ( 31,5€)
jim beam 208 lira 23,03€ yapiyor ben burda indirimde 9.90 a filan aliyorum indirim olmadigi zaman 14 euro yani türkiyede 1 sise viski parasina burda indirimli oldugu zamanda ayni viskiden 2 sise +200 gram fistik alirim onlari koymak icin posete para veririm cebime yinede bir kac cent para kalir :kas:hoba1
Birde birim para olarak düşün. 285 euroya neler alırsın orada. 1 kasa viski alırsın heralde

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Fiyatları bilmediğim için makasın bu kadar açık daha doğrusu Müslüman olduğunu iddia eden bir iktidarın haram üzerinden bu kadar vergi alarak çatır çatır yemeyi caiz gördüğünü tahmin edememiştim.

:sopa

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Birde birim para olarak düşün. 285 euroya neler alırsın orada. 1 kasa viski alırsın heralde
bir kasa da kac tane oluyor bilmiyorum 30 sise alinir o paraya :hmm
Fiyatları bilmediğim için makasın bu kadar açık daha doğrusu Müslüman olduğunu iddia eden bir iktidarın haram üzerinden bu kadar vergi alarak çatır çatır yemeyi caiz gördüğünü tahmin edememiştim.

:sopa
İşte bu hesabı aklı kirada fikri firarda olan gafiller yapamıyor. Anlatınca da idrak yolları iltihaplı olduğundan anlayamıyor... :dry
ilk mesajda yazmistim ne kadar vergi aldiklarini :hihi cahile laf anlatilmaz :polis

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35
birşey olmaz çünkü içinde alkol var,sadece buzdolabına koyma yeter,viski=etilalkol+su+meşe odunu fıçı

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
İnsanlık tarihinde şekerli yiyeceklerin mayalanmaya bırakılmasıyla içindeki şekerin alkole dönüşmesi ile keyif veren yeni bir gıda elde edilmiştir. Üzümden elde edilen şarap en çok yapılıp tüketilenidir. Ancak üzüm mayalanmasıyla %10 u bulmayan oranlardaki alkol miktarı sağlıklı bedenlerde daha hazım süresinde büyük oranda karaciğerde tekrar şekere çevrildiğinden kana karışan alkol miktarı düşük olduğundan etkisi de düşük olur. Ancak üzümün kalitesinden ve bekletildiği fıçının kattığı aroma ile her partisi ayrı tat ve kalitede içim keyfi sunar.
ABD de atlı arabalarla doğu eyaletlerinden batıya taşınan içkilere haydutların saldırı oranının yüksek olması nedeniyle batıda maliyeti yüksek karlılığı az olmaktaydı. İçki üretenler sefer sayısını azaltıp baskınlardan etkilenmemek için içkileri önce kaynatıp içindeki suyu atarak hacmini küçültmüşler ve öyle taşımışlardır. Bu yeni içkiyi batıya ulaştırınca tekrar içine katkı yaparak çoğaltmışlardır. Günümüze bu yeni yöntem viski diye adlandırılan türlerle gelmektedir.
Anadolunun özellikle batı sahilleri üzüm yetiştiriciliğinde ve yerleşim yeri geçmişi olarak tarihsel derinliklere sahiptir. Bu nedenle hem içki (temeli şarap) kültürü hem de ham maddesi üzüm çeşitliliği ve yetiştirmesi yönünde gelişmişliği aşikardır. Şirince köyü kendini ispatlamış belde örneklerindendir. İçmesini bilene 5 duyusuna da hitap eden (tesir eden) bir kültür içerir.

Günümüzdeki insanlar kendine verdikleri sözleri bile tutamazken, dışarıdan birine söz vermesini yada verdiği söz de durmasını beklemek çok zor. Kendine söz geçirip karşısındakiyle empati yapamayan yani karşısındakini anlamayan, anlayamayan biri sadece bencil duygularının peşinde koşabilir. Allah'ın bile yaratıp yeryüzüne yolladığı insana her şeyi verip yapıp yapmamasını ona bırakıyorsa, yaratılmış biri peygamber olsa bile ancak emri tebliğ edebilir. Son karar her zaman insanın kendisindedir, çünkü hesap sorulduğunda cevabı da o verecektir.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt