Viski Açıldıktan Sonra Ne Kadar Zamanda Tüketilmelidir

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
soru baslikta yeterince acik sanirim :alala
bu ara indiridigimde görüdügüm her türlü alkolü aliyorum su anda evde dibinde kalmis bir jim beam bourbon var ucuz diye almistim merak edenler icin almanya da ortalama satis fiyati 70 lik de 14 euro indirimde 9 euro ya filan düstügü oluyor ben genelde ozamanlarda aliyorum ballantines de yaklasik 50 cent daha ucuz oluyor 13,5€>8.80 gibi
gecenlerde arkadasla sigara yakit daha ucuz diye luxemburg a gittik orada türkiyede cok övülen chivas regal 12 yillik olanini indirimde gördüm almanyada 28-29 euro ya satiliyor indirimde oldugunda 25 euro ya görmüstüm luxemburgdan 18 euroya aldim
bu gün de Jim Beam Double Oak hedi seti halinde gördüm 2 viski bardagi hediyeyi bende de viski bardagi yoktu zaten alacaktim bardagi bahane edip viski aldim :krotey

onun fiyatida 28-30 euro civari set olmadan sadece viski 25 euro civari ben 17.99€ ya aldim

konuyu bu kadar dagittiktan sonra chivas in da Jim Beam Double Oak in da tadina bi bakayim diyorum siseyi actiktan sonra icmek icin en fazla ne kadar bekletebilirim veya kalite kaybi yasamamak icin gecmemem gereken bekleme süresi nedir ara ara icmeyi planliyorum buz dolabimi daha iyi olur yoksa sadece karanlik bi yerdemi bu kadar yazidan sonra alkolik sanmayin:hihi

ek not: konuyu Beslenme ve Diyet bölümüne acacaktim ama oraya konu acamiyoruz sanirim :gul

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Şişesindeki veya ambalajındaki talimata bakmak ve uymak gerekir. Yeterli gelmiyorsa mutlaka danışma hattı vardır, bir danışın bizimle paylaşın. Dünya üzerinde bozulmayan tek gıda arıların ürettiği baldır, içinde canlı üremez, bu nedenle de bozulmaz. Aldığınız ürün bir gıda ve ambalajı açınca havadaki üreyebilecek her şey içinde üremeye başlar. Maazallah coro-nayı bile alkol %80 üzeri etkiliyor.

Burada açıklamalar daha geniş bir bakmanızda fayda var...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İçerisine giren oksijen alkole ne kadar sürede etki edecekse o kadar süre bence. :hihi
Bu arada burada bir kitle var böyle konuları sevmezler, dislike atıp geçerler, sallamıyorum onları açıkçası.
Çam ağacı konusu açtım diye çıldırmışlardı. :kiskis

İç içebildiğin kadar, burada alkol araba yakıtıyla yarışır olmuş, biz içemiyoruz sen iç bari. :hihi
Almanya çok kötü yeğenim gelmeyin deme de sonra. :kop:kiskis

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Ağzını iyi kapatın , hava almadığından emin olun. Birde ışıksız bir çekmeceye koyarsanız sıkıntı olmaz.
Bu arada isli bir tad severseniz Lagavulin deneyin oralarda bulursunuz. Bir dostum ısrarla önerdi ama ne duty freelerde nede Türkiyede bulamadım.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Buz dolabına koymayın

Direk güneş görmeyeceği herhangi bir yerde muhafaza edebilirsiniz

Kısa sürede tüketin aralıklı olarak kapağının açılması hava alıp alkol derecesinin düşmesine içim kalitesinin düşmesine sebep olabilir

Düzgün korunduğun da açılsa bile bir yıl kadar dayandığı söyleniyor

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
Viskiyi şişeyle içmenizi tavsiye ederim. :haha corona var ondan dolayı şişeyle içmek en sağlıklısı. Ayrıca soğuk değil oda sıcaklığında içmeniz gerekiyor. Çarpılıyoruz:alsana Jack daniels Apple favori :hihi

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Eski sevgilim barmen olduğu için şunu diyebilirim. Viski açıldıktan sonra buz dolabına hiç koymazdı nedenini sorunca tadı bozuyor derdi. Bana bilimsel bir bilgi gibi gelmese de söylemek istedim. Çoğunlukla güneş almayan bir yerde muhafaza ederdi içkileri

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
Eski sevgilim barmen olduğu için şunu diyebilirim. Viski açıldıktan sonra buz dolabına hiç koymazdı nedenini sorunca tadı bozuyor derdi. Bana bilimsel bir bilgi gibi gelmese de söylemek istedim. Çoğunlukla güneş almayan bir yerde muhafaza ederdi içkileri
doğru ben çekmeceye koyuyorum :haha

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
Cheers Wine GIF by Ecovo

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Alkol kristalize hale geldiği için tat acılaşıyormuş, öyle duymuştum ben de.
O bilginin doğruluk payı var bence de.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Aşik oldugum tüm kadınlardan daha degerli bir konu eline emegine saglik.

Guzel ve viski dolu bir pazar gunu dilerim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt