Viessmann Kombi F4 Kodu

E Çevrimdışı

emre59

Yeni Üye
11 Eyl 2018
18
33
Merhabalar, viessmann marka tam yoğuşmalı kombi kullanmaktayım. Yaklaşık 3 yıldır aynı kombiyi kullanıyorum ve bakımlarını periyodik aralıklarla yaptırıyorum. İlk defa bugün f4 sorunu verdi. İnternetten baktım fakat net bir şey yazmıyor. Reset attıktan sonra sorun ortadan kalktı. Şuan bir problem yaşamıyorum ancak bu hata kodu önemli midir? Onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Merhaba. İnternette araştırdığımda hata kodunun başarısız ateşleme veya ateşleme sonrası sönme kaynaklı olduğunu söylüyorlar.

Ocağınızı yakın, alev rengi olması gereken mavi tonlarda mı kontrol edin. Kombi ateşleme yapmaya çalışırken ocağı yakın alev rengini kontrol edin.

Ya kombinin ateşleme elemanlarında ya da yanmayı gerçekleştiren elemanlarında sorun var ya da evinize gelen gaz tesisatındaki gaz basıncı olması gerekenin altında veya üstünde.

Gaz basıncı ve debisi gereğinden düşük veya yüksek olursa alev renginde değişimler gözlemlenir.

Alev rengi turuncu veya sarıya dönebilir.

Ve kombinizin sensörleri anormal basınç algıladığında güvenlik için çalışmayı durdurabilir.

Bölgenizdeki gaz şirketini arayın, evinizde gaz basıncını ölçsünler. Basınç normalse, yetkili servisi çağırın ve kombinizi kontrol ettirin. Kesinlikle kendiniz gaz valfine vs müdahale etmeyin.

Bunlar kendi bildiğim bilgilerdir, konuya dair yetkinliği olan biri değilim. Sadece bilgilendirme amaçlı yazdım. Yanıldığım yerler olduysa affola. :sirit

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri