Vestfrost çamaşır makinası kömür degisimi sonrasi

M Çevrimdışı

mmamix

Yeni Üye
15 Şub 2024
4
43
Arkadaşlar vestfrost çamaşır makinası birkacgun önce tambur donememeye başladı bende komurlere tıkladım çalıştı dün komurleri değiştim tambur dönüyor ama aşırı sürtünme sesi geliyor ve motor tam sıkmaya başlıyor sanki elektirik kesiği varmış gibi (fişi çekip hemen geri takarsinya) motor oyle çalışıyor.asagidaki linke videosunu ekledim forma yükleyemedim videoyu

IMG_20240214_214619.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Daha çok kalkış akımı çekmede bir sorunu var sanki.
O motorlarda kapasitör varsa o sorunlu olabilir.
Veya IPM & besleme kartı.

Makine kapalıyken, tamburu elinizle döndürdüğünüzde sürtünme sesi ve dönüşte bir zorlanma hissediyor musunuz?
Tamburu kazanın içinde motor kasnağına bağlayan rulman keçe grubu deforme olmuş olabilir.

M Çevrimdışı

mmamix

Yeni Üye
15 Şub 2024
4
43
Kömürü değişince boyle oldu..tambur rahat dönüyor ve elle cevirincede bu ses gene var..aceb başka komurmu alıp taksam.fotodakileri gösterip aldım yönlerini doğru taktim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Kömürü değişince boyle oldu..tambur rahat dönüyor ve elle cevirincede bu ses gene var..aceb başka komurmu alıp taksam.fotodakileri gösterip aldım yönlerini doğru taktim
Elle çevirdiğinde ses geliyorsa içinde bir şey var demekir,ayrıca eski kömürler pislik bırakmış olabilir(kömür tozu v.s.)normalde kömürlerin değdiği yer temizlenmelidir (benim düşüncemdir)

M Çevrimdışı

mmamix

Yeni Üye
15 Şub 2024
4
43
Arkadaşlar çözümünü buldum..hem ses azaldı hemde güç düşüşü olmadı makinanın altına yattım kollektorden ince zımpara sürerek temizledim şuan sorunsuz çalışıyor maşallah..hepinize ayrıca tesekkurler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Elle çevirdiğinde ses geliyorsa içinde bir şey var demekir,ayrıca eski kömürler pislik bırakmış olabilir(kömür tozu v.s.) normalde kömürlerin değdiği yer temizlenmelidir (benim düşüncemdir)

Arkadaşlar çözümünü buldum..hem ses azaldı hemde güç düşüşü olmadı makinanın altına yattım kollektorden ince zımpara sürerek temizledim şuan sorunsuz çalışıyor maşallah..hepinize ayrıca tesekkurler
Çok iyi , güle güle kullanın :ok

M Çevrimdışı

mmamix

Yeni Üye
15 Şub 2024
4
43
Sizin dediginiz gibi ark taşı filan dediler ama ince zımpara ile oldu bikac yıl daha götürsün yeter

L Çevrimdışı

La1end

Yeni Üye
9 Eki 2019
32
39
bende kömür değişimi yapmıştım kömürlerin arka demirinde bi tırnak var o tırnak aşağıda olunca kömür arkaya gidemiyor kaldirilmazsa sürter ses yapar kisa sürede biter diye bir yazi okumuştum tırnağı kaldırıp öyle taktim sorunsuz çalıştı sorun çözülmüş ama bir bilgi olarak bırakayım belki de kaldırılmayacak emin değilim o tırnağı neden oraya koydular kömür az kalınca belkide tırnağa dayansın sürtmeye devam etsin diyedir belki

Geri
Üst Alt