Vestel'in Outlet Mağazası

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Değerli arkadaşlar,

İzmirde oturan arkadaşlar için (belkide biliyorsunuzdur) Ulukent ve Gaziemir ilçelerinde Vestel'in Outlet mağazası bulunuyor. Burada bir sürü ihraç fazlası tv ve beyaz eşyalar bulunmakta. Ben birçok akrabama buradan çok uygun fiyatlı ürünleri aldırmış bulunmaktayım. Ve zaman zaman piyasanın %30 altına bulunabiliyor. Değerlendirmenizi tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

allking

Yeni Üye
18 Ağu 2019
24
36
Bir gün bunların yenisahradaki mağzasına girdim vs outlet, tv lere bakıyorum adam telefonla konuşuyordu dedi ki tv nin normal fiyatı 2600 ben revizyonlu olanını 2800e sattım ehehehehe. Fiyatları sıkı incelemek lazım en ucuz olandan yüzde 30 aşağı olmadığı sürece alınmamalı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Elektronik hiç bir üründe uzatma mevcut değildir. Vestel olsa dahi
Hocam bunun nedeni ni merak ediyorum.Tabi hiç bir markada yok uzatma diye biliyorum.Vestelse rakipleri 2 yıl verirken 3 yıl garanti vermesi zaten bir farktır.Ama niçin ürünlerine en azından +1 yıl en iyi 2 yıl uzatma şansı vermiyor ? Ürünlerine güvenmiyor desem alakası yok.Pazarlama açısından verseler iyi olur hem firma hemde müşteriler adına.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam bunun nedeni ni merak ediyorum.Tabi hiç bir markada yok uzatma diye biliyorum.Vestelse rakipleri 2 yıl verirken 3 yıl garanti vermesi zaten bir farktır.Ama niçin ürünlerine en azından +1 yıl en iyi 2 yıl uzatma şansı vermiyor ? Ürünlerine güvenmiyor desem alakası yok.Pazarlama açısından verseler iyi olur hem firma hemde müşteriler adına.
Satış politikası, bizde bilmiyoruz ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Satış politikası, bizde bilmiyoruz ?
vestel in pazarlama mantığı demekki hala bilinmiyor?Yıllardır abuk subuk marka sloganları , vestele terfi edin rahat edin , teknolojinin türkçesi , dost teknoloji 2 yıldırda Türkiye vestelleniyor? Hele venüsün çok netiz sloganına bitiyorum?
Hiç mi birileri şu forumlara göz atmıyor.Tüketici neyi istiyor neyi istemiyor.Sen tv ye de koy + 1 yıl yap 50 ,65 lira zaten kazanacaksın.Dilimi ısırayım evlenirken hepsine + 4 yıl yaptırdım maşallah 5 sene oldu tık demediler.Tek 10 yıl motor garantisi olayını seviyorum.Kaç yıldır vestel veriyor arçelik veremedi.Şimdilerde BHS grubu profiloya 10 yıl motor garantisi vermeye başlamış.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
vestel in pazarlama mantığı demekki hala bilinmiyor?Yıllardır abuk subuk marka sloganları , vestele terfi edin rahat edin , teknolojinin türkçesi , dost teknoloji 2 yıldırda Türkiye vestelleniyor? Hele venüsün çok netiz sloganına bitiyorum?
Hiç mi birileri şu forumlara göz atmıyor.Tüketici neyi istiyor neyi istemiyor.Sen tv ye de koy + 1 yıl yap 50 ,65 lira zaten kazanacaksın.Dilimi ısırayım evlenirken hepsine + 4 yıl yaptırdım maşallah 5 sene oldu tık demediler.Tek 10 yıl motor garantisi olayını seviyorum.Kaç yıldır vestel veriyor arçelik veremedi.Şimdilerde BHS grubu profiloya 10 yıl motor garantisi vermeye başlamış.
Vestel Türkiye'deki ekonomi ve devlet baskısı (benim düşüncem) ile ihracat a çok önem verdi. 2019 a kadar Vestel ihracat %95 iç piyasa %5 idi, düşünsenize iç piyasada bu kadar ürün var ken yurt dışına çıkan ürün sayısını?
Şimdi nasıl biliyor musun %98 ihracat %2 iç piyasa. Bayiler ürünü dört gözle bekliyor. Peki ya bir derin dondurucu yurt dışına kaç paraya satılıyor? Onu da yanıtlayım 35$ otuz beş dolar ? çok karışık bir durum

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Vestel Türkiye'deki ekonomi ve devlet baskısı (benim düşüncem) ile ihracat a çok önem verdi. 2019 a kadar Vestel ihracat %95 iç piyasa %5 idi, düşünsenize iç piyasada bu kadar ürün var ken yurt dışına çıkan ürün sayısını?
Şimdi nasıl biliyor musun %98 ihracat %2 iç piyasa. Bayiler ürünü dört gözle bekliyor. Peki ya bir derin dondurucu yurt dışına kaç paraya satılıyor? Onu da yanıtlayım 35$ otuz beş dolar ? çok karışık bir durum

aynen katılıyorum ihracat bir yana tüm okullardaki akıllı tv ler , şirketlere dağıtılan venüsler vs. yurt dışını tahmin bile edemiyorum tabi ismini ilk defa duyduğum markaların üretimi bunu doğruluyor.
Ancak 35 dolar bugün ki kurla 210 liraya ucuz gitmiyor mu yahu:hmm:alala

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
aynen katılıyorum ihracat bir yana tüm okullardaki akıllı tv ler , şirketlere dağıtılan venüsler vs. yurt dışını tahmin bile edemiyorum tabi ismini ilk defa duyduğum markaların üretimi bunu doğruluyor.
Ancak 35 dolar bugün ki kurla 210 liraya ucuz gitmiyor mu yahu:hmm:alala
İşte öyle gariplikler, acaba yurtdışı rekabet durumu nedir oradaki fiyat nedir

Y Çevrimdışı

yuxel 

Yeni Üye
16 Nis 2019
46
50
Ben bu 35$ a satılan derin dondurucunun maliyetini merak ettim. 210tl ye satıp kar edebiliyorlarsa niye bize 10 katına satıyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt