Vestel'den çamaşır makinesi almayı düşünüyorum tavsiyeniz nedir?

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
İncelediğim kadarıyla
9 kg için düşündüğüm

Vestel CMI 9710 Çamaşır Makinesi / 20260355

Vestel CM 9812 Çamaşır Makinesi / 20219924

Twinjet özelliği çok mu önemli gerekli mi gereksiz mi?

10 kg için düşündüğüm

Vestel CM 10712 Çamaşır Makinesi / 20260354

Vestel CMI 10812 Çamaşır Makinesi / 20260353

Finish Time Modu çok mu önemli gerekli mi gereksiz mi?

Yukarıdaki ürünlerden kullanan arkadaşlar artı ve eksi yönlerine yönelik yada ürün karşılaştırma yaparak beni bilgilendirirse çok sevinirim.

Anneme yukarıdaki ürünlerden birini hediye almayı düşünüyorum buradan vereceğiniz bilgiler sonucu belirleyecek şimdiden teşekkür ederim ?

Artık eski farklı marka ürünümüzün emekli olması an meselesi, çıkardığı seslerle kendisini tanıyamaz olduk sanırım bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
ilk seferde 9614txt kurutmalı vestel makine kullandık gittikçe artan ses titreşim sallantı sorununa karşılık zar zorda olsa en tepe model kcm9914 ile değişim yaptırdık.Ki burada A Ado hocamın önergeleri yönlendirmeleri çok etkili olmuştur. Kendisine nasıl bir yol izleceğim konusundaki yardımlarından teşekkürlerim sonsuzdur.

gelelim vestel çamaşır makinelerine ; üzülerek söylüyorum ki 4000 küsür liralık makine de aynı sorun devam ediyor.Hatta gitgide sallantı titreşim sorunu artıyor ki makine daha 1 yıllık olmadı.Eşim özellikle dikkat eder max 5 kg çamaşır atar.Makine 9kg kuru yük ağırlığı olsa da hiç bir zaman bu kadar yükleme yapmaz.

Zamanında ado hocamlar enine boyuna konuştuk bunun nedeni en düşük model ile en yüksek model aynı kasa da şase de üretiliyor olmasının yanı sıra 2 adet amortisör kullanılması vs. gibi nedenlerden şüphelendik.

kurutmasız modeller nasıldır bilmem ancak youtube ve diğer forum ortamlarında genel kanı vestel in büyük kazanlı hacimli makinelerinde ses sallantı sorunu yaygın.Ve bu vestele göre normal bir durum .

tavsiyem boshc özellikle profilo bakmanız.

su jetine geline güzel bir özellik suyu üstten püskürtmek çok iyi su detarjan karışımı , durulama sağlıyor.Ancak dolaşımı sağlayan pompa zamanla tıkanıyor ses yapıyor.Servisin dediğine göre kazan temizliği yapmak önemliymiş.

yine de bu sorunların yanı sıra vestelin programsal saçmalıklarıda var günlük programa ilave durulama eklenememesi ,yük sensörü olan modeller için içine atılan yüke göre sürenin 3 saatlere kadar çıkması vs. çok sinir bozucu saçmalıklar.

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
ilk seferde 9614txt kurutmalı vestel makine kullandık gittikçe artan ses titreşim sallantı sorununa karşılık zar zorda olsa en tepe model kcm9914 ile değişim yaptırdık.Ki burada A Ado hocamın önergeleri yönlendirmeleri çok etkili olmuştur. Kendisine nasıl bir yol izleceğim konusundaki yardımlarından teşekkürlerim sonsuzdur.

gelelim vestel çamaşır makinelerine ; üzülerek söylüyorum ki 4000 küsür liralık makine de aynı sorun devam ediyor.Hatta gitgide sallantı titreşim sorunu artıyor ki makine daha 1 yıllık olmadı.Eşim özellikle dikkat eder max 5 kg çamaşır atar.Makine 9kg kuru yük ağırlığı olsa da hiç bir zaman bu kadar yükleme yapmaz.

Zamanında ado hocamlar enine boyuna konuştuk bunun nedeni en düşük model ile en yüksek model aynı kasa da şase de üretiliyor olmasının yanı sıra 2 adet amortisör kullanılması vs. gibi nedenlerden şüphelendik.

kurutmasız modeller nasıldır bilmem ancak youtube ve diğer forum ortamlarında genel kanı vestel in büyük kazanlı hacimli makinelerinde ses sallantı sorunu yaygın.Ve bu vestele göre normal bir durum .

tavsiyem boshc özellikle profilo bakmanız.

su jetine geline güzel bir özellik suyu üstten püskürtmek çok iyi su detarjan karışımı , durulama sağlıyor.Ancak dolaşımı sağlayan pompa zamanla tıkanıyor ses yapıyor.Servisin dediğine göre kazan temizliği yapmak önemliymiş.

yine de bu sorunların yanı sıra vestelin programsal saçmalıklarıda var günlük programa ilave durulama eklenememesi ,yük sensörü olan modeller için içine atılan yüke göre sürenin 3 saatlere kadar çıkması vs. çok sinir bozucu saçmalıklar.

Gözüm korktu açıkçası acaba Arçelik bu konuda nasıl ki?

Bir de profilo araştırayım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Gözüm korktu açıkçası acaba Arçelik bu konuda nasıl ki?

Bir de profilo araştırayım.
çok farklı değil kazan hacmi büyüdükçe ciddi mühendislik becerisi gerekiyor .Vestel bu konuda daha bebek.Benimde gözlemleriğim arçelikte çok farklı değil birkaç model dışında.Kaynanamda var lüm lüm lüm yapıyor servis kadıncağıza demiş çamaşır toplarsa yapar durdur çamaşırı dağıt tekrar devam ettir demiş yıllardır o şekil kullanıyor.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
[SUP]Bu çamaşır bulaşık işlerinde ben Bosch/Siemens ikilisinden şaşmamaya çalışırım.[/SUP]

[SUP]Kaldı ki onların bile eski kalitesi yok.[/SUP]

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bahsettiğiniz modellerde tiwinjet vardır,

tiwinjet dediğimiz özellik şudur: çamaşır makineleri önce ön yıkama gözünden su alır (servisler özellikle belirtir: ön yıkama yapmıyorsanız deterjan koymayın) bu su direk kazan içinden pompaya kadar giderdi, eğer ön yıkama yapmıyorsanız pek sıkıntı olmuyordu, Ardından Avrupa standartı nedeni ile kazan çıkışına top koyuldu, bu top ön yıkama olsun normal yıkama olsun makine su almaya başlayınca taaa pompaya kadar deterjanı taşımıyor, deterjanın kazan içinde kalıp çamaşırların daha temiz yıkamasını sağlıyordu, ardından gelişen teknoloji ile deterjanı daha iyi eritmek için bu topta, kenarda ağırlıktan dolayı kalan toz deterjan vs sirkülasyonla tekrar kazan içine almaya başladı, kimi vestel ve vestel gibi markalarda bunu bağımsız 2 adet pompa ile yaptılar, bazı firmalar boşaltma pompasını ters basarak bu sirkülasyonu sağlıyor. Buda deterjan tasarrufu sağlatıyor.
altta resim paylaştım umarım anlaşılır olur.

xInside-a-washing-machine.jpg.pagespeed.ic.ILXxBPxzRQ8bdd9e15b4c56f40.jpg

Finish Time dediğimiz ise bitiş zamanı veriyorsunuz makine kendini o saate göre baz alıp bitiş süresini ayarlıyor ve programı bitiyor, çok artısı varmı
hemen hemen yok gibi çünkü çoğu vestelde geciktirmeli başlatma var.geciktirmeli başlatmada makineye bitiş saat vermiyorsun, başlangıç saatini sen veriyorsun o zamanda başlıyor, vakit gelince bitiyor hemen hemen aynı hesaba geliyor.

He tavsiye işine gelince A Ado gerekli cevabı vermiştir
samsung, lg, bosh bakabilirsin

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bocsh ve sımenste eski kalite kalmadı daha 3-4 ay önce enişte arızalarına dayanamayıp sıemens çamaşır makinasını hurdacıya verdi.

hocam arıza olayı başka bir konu . arıza ihtimali bırakın çamaşır bulaşık makinasını dünyanın en iyi en büyük firmaların ürünlerinde bile oluyor .misal mercedes apple , dell ,hitachi ,toyota vs gibi .klimadan arabasına teknolojik aletine kadar her yıl geri çağırma kronik sorun duyuyoruz ancak bu onların kötü olduklarını göstermiyor.

vestele gelince makinaları programsal kullanışsız onu bir kenara bıraktık yıl olmuş 2019 sen hala dengesiz yükü çözememişsin , üstüne düzeltmek yerine en son üretim makinalarda bile aynı sorun var.Üreten biliyor , satan biliyor , servis biliyor ancak çözüm üretilmiyor.Müşteriye ise süslü püslü kelimelerle normal denilip kenara çekiliyorlar.

Ben bosch grubunu hiç sevmem şuana kadar da evime sokmamışımdır.Ancak eş dost forum ortamı duyumlara göre adamların makinaları başarılı arkadaş.Eski arçelik 2000 4000 serisi siemens patenliydi ve hala çalışan makinalar var.Günümüzde ise bakanlığında izin verdiği süre 10 yıl destek parça bulundurma süresinide göz önüne alırsak en azından sarsıntısız ,yürümeyen güzel yıkayan sorunsuz 5 ila 8 yıl çalışan makine görevini layığı ile yapmıştır benim gözümde.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
8 kiloluk yukardakini kullanıyorum 3 yıl oldu. memnunuz

hocam memnunum derken biraz detay vermeniz gerek.Misal bizde yıkamasından memnunuz ancak 50 dk sıkma denemesinden ,tam sıkmaya geçerken helikopter gibi ses çıkarıp sallanmasından , löm löm löm ,tak tak tak ses çıkarmasından memnun değiliz.Şimdilik yürümüyor ancak biliyorum ki seneye bu zamanlar yine yürümeye başlayacak.bir ara servisi çağırıp amortisör değişimi isteyecem şimdi amortisör vuruyor gibi ses yapmaya başladı.

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
F fikoloji A Ado acaba VESTEL'in modelleri arasında en azından şu model diğerlerine göre daha iyi diyebileceğiniz bir seri yok mu?

Kullanım performansı yada kullanılan malzeme yada şikayetin az olduğu bir model yok mudur?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam memnunum derken biraz detay vermeniz gerek.Misal bizde yıkamasından memnunuz ancak 50 dk sıkma denemesinden ,tam sıkmaya geçerken helikopter gibi ses çıkarıp sallanmasından , löm löm löm ,tak tak tak ses çıkarmasından memnun değiliz.Şimdilik yürümüyor ancak biliyorum ki seneye bu zamanlar yine yürümeye başlayacak.bir ara servisi çağırıp amortisör değişimi isteyecem şimdi amortisör vuruyor gibi ses yapmaya başladı.

inverter motor mu sizin ki?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt