Vestel yetkili servis sorumsuzluğu

Y Çevrimdışı

yebgha

Yeni Üye
19 Ara 2021
8
26
Merhaba arkadaşlar 43'' bir toshiba televizyon satın aldım bunun kurulumunun yapılması için vestel yetkili servisi geldi askı aparatı temin edilmesini de istemiştim televizyonu internetten aldım yorumlarda askı aparatını yetkili servisten temin etmeleri istenebilir ve 50-60 tl civarı bir fiyatı var gibi yorumlar vardı, 43'' televizyona 32'' askı aparatı yapmışlar internetten kurulum talebi oluştururken 43'' bir tv olduğunu ve buna göre askı aparatı istediğimi belirtmiştim üstüne servis beni aradığında onlara da söylemiştim. Servis gittikten sonra aparatın kutusuna bakarken farkettim. en fazla 90 küsür cm'ye kadar destekliyormuş fakat benim televizyonum 109 ekran. kuran adamları aradığım zaman birşey olmayacağını söylediler ve benden bu aparat için 150 lira para aldılar vestel genel merkezi aradım ama sorunuma bir çözüm bulamadım ne yapmalıyım açıkçası bilmiyorum yardımcı olup yol gösterecek arkadaşlara şimdiden cok teşekkür ederim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Duvar askı aparatı orjinal kullanıldı ise 25 TL almaları gerekmektedir metal vs için bişey diyemem .

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Gidip sorun oluşturmayacağına dair kaşeli belge alın. İleride düşerse televizyonu tazmin edersiniz deyin. Zaten yanlış yapılan işten sorun olur diyeni göremiyoruz. Ne olursa olsun bir şey olmaz abi.

Y Çevrimdışı

yebgha

Yeni Üye
19 Ara 2021
8
26
Gidip sorun oluşturmayacağına dair kaşeli belge alın. İleride düşerse televizyonu tazmin edersiniz deyin. Zaten yanlış yapılan işten sorun olur diyeni göremiyoruz. Ne olursa olsun bir şey olmaz abi.

20220102_130123.jpg
20220102_130023.jpg
20220102_130001.jpg

Değerli hocam televizyonun çizdiğim bölgelerinde ufak siyah nokta gibi birşey var siyah şeritlerin üstünde bu nedir acaba montaj yaparken olmuş olabilir mi

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
@undefined,

Buna üstadlar cevap verecektir. Ben olsam sıkıntı çıkarmayan böylesi bir sorunu üründen memnunsanız dert etmezdim. Çünkü gelen gideni aratabilir, gelenler sizi pişman edebilir.

Y Çevrimdışı

yebgha

Yeni Üye
19 Ara 2021
8
26
@undefined,

Buna üstadlar cevap verecektir. Ben olsam sıkıntı çıkarmayan böylesi bir sorunu üründen memnunsanız dert etmezdim. Çünkü gelen gideni aratabilir, gelenler sizi pişman edebilir.
çok teşekkür ederim hocam değerli vaktinizden ayırıp yardımcı olduğunuz için

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
sağlam olması lazım allah korusun çocuğun üstüne düşebilir.bu nedenle işin peşini bırakmayın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Burada bilgi karmaşası var ve bu karmaşaya Vestel kendisi sebep olduğu gibi çözüme dair bir yaklaşımı da yoktur.
Sistemin işleyişi belli, TV nin ORİJİNAL askı aparatı plastiktir ve tv yi de taşır sıkıntı yok. Size kullandıkları metal apartı o plastik orijinalleri ile kıyaslarsanız eğer, O orijinal olanlar bu tv yi taşıyorsa size kullandıkları üst üste 3 tane taşır o tv den eğer duvara sağlam monte edildi ise.

Buradaki temel sorun, bazı karmaşaları fırşata çevirme sorunu.

Eğer SABİT aparat kullandılar ise metal olanları 49tl zaten. Hareketleri yani mafsallı olanlar 120tl dolayında. Servis kendisi getirirse üstüne 30tl ekler bu normal fakat sabit aparatı kendileri toptan 30-40tl ye aşıp 150 tl ye satınca sıkıntı orada oluyor.

Vestel buna bir yasak getiriyor mu? Hayır.
Yani servis eğer isteseydi size orijinal aparat getirir, SADECE APARATIN PARASI OLAN 25TL yi alır duvara montajı yapar giderdi zira MONTAJIN PARASINI zaten vestel ödüyor servise.

Size bana göre alicengiz yapmışlar yani siz durumu bilmediğiniz için Vestelin orijinal aparatını istiyorum diyebilir ve hadi 25 olmasa da 50tl ye bu işi bitirebilirdiniz.

Y Çevrimdışı

yebgha

Yeni Üye
19 Ara 2021
8
26
Burada bilgi karmaşası var ve bu karmaşaya Vestel kendisi sebep olduğu gibi çözüme dair bir yaklaşımı da yoktur.
Sistemin işleyişi belli, TV nin ORİJİNAL askı aparatı plastiktir ve tv yi de taşır sıkıntı yok. Size kullandıkları metal apartı o plastik orijinalleri ile kıyaslarsanız eğer, O orijinal olanlar bu tv yi taşıyorsa size kullandıkları üst üste 3 tane taşır o tv den eğer duvara sağlam monte edildi ise.

Buradaki temel sorun, bazı karmaşaları fırşata çevirme sorunu.

Eğer SABİT aparat kullandılar ise metal olanları 49tl zaten. Hareketleri yani mafsallı olanlar 120tl dolayında. Servis kendisi getirirse üstüne 30tl ekler bu normal fakat sabit aparatı kendileri toptan 30-40tl ye aşıp 150 tl ye satınca sıkıntı orada oluyor.

Vestel buna bir yasak getiriyor mu? Hayır.
Yani servis eğer isteseydi size orijinal aparat getirir, SADECE APARATIN PARASI OLAN 25TL yi alır duvara montajı yapar giderdi zira MONTAJIN PARASINI zaten vestel ödüyor servise.

Size bana göre alicengiz yapmışlar yani siz durumu bilmediğiniz için Vestelin orijinal aparatını istiyorum diyebilir ve hadi 25 olmasa da 50tl ye bu işi bitirebilirdiniz.
değerli hocam çok teşekkür ederim, servisteki kişilerle olan görüşmelerimde bir sonuç alamadığım için sizin burada yazdığınız bilgilerden faydalanarak vestel genel merkeziyle bir telefon görüşmesi yaparak durumu izah ettim. Kendileri olayı çözüm merkezine taşıdılar, bakalım ne olacak.

Y Çevrimdışı

yebgha

Yeni Üye
19 Ara 2021
8
26
değerli hocam çok teşekkür ederim, servisteki kişilerle olan görüşmelerimde bir sonuç alamadığım için sizin burada yazdığınız bilgilerden faydalanarak vestel genel merkeziyle bir telefon görüşmesi yaparak durumu izah ettim. Kendileri olayı çözüm merkezine taşıdılar, bakalım ne olacak.
çok uzun bir süre sonra şimdi böyle bir konu açmış olduğumu farkettim güncelleme yapayım :)

olay çözülmedi öyle olduğuyla kaldı :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt