Vestel wifi şifre unutma sorunu

B Çevrimdışı

byinan

Yeni Üye
16 Tem 2019
14
24
Vestel MB211S yazılımını kullanıyorum.
Modem har kapatılıp açılınca televizyon şifreyi otomatik olarak unutuyor ve tekrar girmem gerekiyor belli bir süre sonra bu durum bir çile haline geldi.
Bu kondua yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.?

Sorun çözüldü son yorumumdan çözüme bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
TV yazılım versiyonu güncel ise modem kaynaklı da problem olabilir. Özellikle internet sagliyicisinin basit modemleri nedeni ile protokol hataları oluşuyor ve TV unutuyor.
Şu şekilde test ediniz, bir süre telefon internetinizi kullanınız sorun görmez iseniz modem kaynaklıdır. Eğer sorun devam ederse TV yi ilk kurulum yapınız.
Diğer aklıma gelen modemi unuttuğu zaman menü 4725 yapınız diagnostic içinden options 3 e girip wifi nin karşısında yazana bakınız; none yazıyorsa wifi modülü yada kablosu arızalı olabilir. Unuttuğu süreçte wifi karşısında wfm07 gibi ibare varsa wifi modülü sağlam demektir.

Eger sorun devam ederse servise başvurunuz.

B Çevrimdışı

byinan

Yeni Üye
16 Tem 2019
14
24
TV yazılım versiyonu güncel ise modem kaynaklı da problem olabilir. Özellikle internet sagliyicisinin basit modemleri nedeni ile protokol hataları oluşuyor ve TV unutuyor.
Şu şekilde test ediniz, bir süre telefon internetinizi kullanınız sorun görmez iseniz modem kaynaklıdır. Eğer sorun devam ederse TV yi ilk kurulum yapınız.
Diğer aklıma gelen modemi unuttuğu zaman menü 4725 yapınız diagnostic içinden options 3 e girip wifi nin karşısında yazana bakınız; none yazıyorsa wifi modülü yada kablosu arızalı olabilir. Unuttuğu süreçte wifi karşısında wfm07 gibi ibare varsa wifi modülü sağlam demektir.

Eger sorun devam ederse servise başvurunuz.
Hocam şöyle ana konunuz dan da yazmıştım mb211s var ama mb230 yükleme yapa biliri miyim?
Modemde bir çok cihaz bağlanıyor ama hiç bir sorun yok televizyonda dediğin kısma bakacağım.
Şu an mb230 dosyalarını hazırladım yüklemeli miyim kusuruma bakmayın hatam olduysa cevap bekliyorum ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şaka yapmıyorsun dimi ? şaka yapıyorum de anlaşalım. Sakin yüklemeye kalkmayiniz. Farklı işlemci , farklı ram, farklı özelliklere ait yazılımlar. TV den olursun inan.
Ben bu konuda çok karşılaştığım hatadır. Hatta bı tanesini deneme amaçlı değişim çektim yenisi de aynısı oldu. TV tam 14. Gün de modemi unutuyor.
Sorunu şöyle tespit ettim modem belirli aralıklarla güncelleme vs gibi işlem yaparken TV yi bağlantıdan çıkartıyor.
Diğer cihazların çalışması normaldir çünkü TV deki basit linux tabanlı işletim sistemi kullanmıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yani PC Windows, telefon android veya iOS gibi kapsamlı ve gelişmiş bir işletim sistemine sahip , TV ise gariban ?
İnan çok karşılaşıyorum eğer dediğini denersen sorun görmez isen modemi değiştir.
Birde servis menü resmi eklermisiniz. Menü 4725

B Çevrimdışı

byinan

Yeni Üye
16 Tem 2019
14
24
Şaka yapmıyorsun dimi ? şaka yapıyorum de anlaşalım. Sakin yüklemeye kalkmayiniz. Farklı işlemci , farklı ram, farklı özelliklere ait yazılımlar. TV den olursun inan.
Ben bu konuda çok karşılaştığım hatadır. Hatta bı tanesini deneme amaçlı değişim çektim yenisi de aynısı oldu. TV tam 14. Gün de modemi unutuyor.
Sorunu şöyle tespit ettim modem belirli aralıklarla güncelleme vs gibi işlem yaparken TV yi bağlantıdan çıkartıyor.
Diğer cihazların çalışması normaldir çünkü TV deki basit linux tabanlı işletim sistemi kullanmıyor.
Hocam inan şaka yapmıyordum dosyalar bile hazırdı son defa sormak istedim iyi ki de sormuşum cihazdan oluyorduk. ? ?
Hocam dediğiniz kısma bakacağım servis menüsünden görüntü atmaya çalışırım.

B Çevrimdışı

byinan

Yeni Üye
16 Tem 2019
14
24
Yani PC Windows, telefon android veya iOS gibi kapsamlı ve gelişmiş bir işletim sistemine sahip , TV ise gariban ?
İnan çok karşılaşıyorum eğer dediğini denersen sorun görmez isen modemi değiştir.
Birde servis menü resmi eklermisiniz. Menü 4725
Birde hocam televizyon ilk alındığında böyle bir sorun yoktu vestel canlı destekten yazılım istedim yükledim ondan sonra bu sorun oldu ilk yazılımını bulabilir miyiz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Birde hocam televizyon ilk alındığında böyle bir sorun yoktu vestel canlı destekten yazılım istedim yükledim ondan sonra bu sorun oldu ilk yazılımını bulabilir miyiz?
Mb211s de eski sürüm içinden farklı sürüm yükleyiniz.
Normaldir her zaman yapabilir. Hatta mb211s son sürümü wifi hataları içindi. Bişey diyemem sonuçta ben üretmiyorum ?

B Çevrimdışı

byinan

Yeni Üye
16 Tem 2019
14
24
Mb211s de eski sürüm içinden farklı sürüm yükleyiniz.
Normaldir her zaman yapabilir. Hatta mb211s son sürümü wifi hataları içindi. Bişey diyemem sonuçta ben üretmiyorum ?
Hocam wifi kısmının başında bahsettiğiniz wfm07 yazıyor.
Servis menüyü atmama gerek var mı? Mobil cihaz yok şu an yanmda.

B Çevrimdışı

byinan

Yeni Üye
16 Tem 2019
14
24
Sorun yok servis menüsünü TV yazılım versiyonunu görmek için istedim, modül sağlam demek.
Yardımlarınız için çok teşekkürler mb211s için farklı bir yazılım ile deneyeceğim. Sorun çözülürse konuya yazarım.
Tekrar tekrar desteklerinizden dolayı teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F fikoloji Hocam ve bu sorunu başka yaşayanlar içinde yazıyorum forumdaki mb211 en eski yazılımını yükledim ve sorun çözüldü çok çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt