VESTEL Vega Plus Klima Wifi Özelliğini Aktif Etme

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Fiyat politikasi nedeniyle floradaki basariyi yakalayabilecegini sanmiyorum.

Fiyat bazindaki rakibi LG Dual Plus.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Mutlaka VESTEL imkanları ile almak isteyenler olacaktır diye düşünüyorum. Biz hazırlığımızı yapalım da, satın alıp da bilgi arayan bulabilsin en azından :ok

Mutlaka tercih edecek arkadaslar olacaktir.
fiyati biraz daha uygun olabilirdi diye icimden geçirdiğimi sesli soyledim.

urunu enkisa surede temin edip kurcalamamiz gerekiyor sezon geldi catti.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mutlaka tercih edecek arkadaslar olacaktir.
fiyati biraz daha uygun olabilirdi diye icimden geçirdiğimi sesli soyledim.

urunu enkisa surede temin edip kurcalamamiz gerekiyor sezon geldi catti.
12 lik OLEFİNİ Black Pearl klimanın (Gree üretimi) Halen voltsoft kayıtlarını takip ediyorum. Gerekli donöleri aldıktans onra küçöük bir çalışma sunacağım foruma Ahmetim.

396 watt değerlerine kadar kısabildiğini gördüm ancak hava koşulları henüz istediğim testleri yapmama uygun değil.
Günlük ortalama ısı değerleri içeride 28 derece dolaylarında, nem dengesi %53 civarlarında seyrediyor o nedenle ağır dış koşul oluşmadan yanıltıcı bilgi vermemek adına bilgi paylaşmadım şu an'a kadar.

Biz seninle yüksek perfromanstan ziyade nominal ve en önemlisi Min BTU konusuna oldukça odaklanıyoruz biliyorsun, elimden geldiğince onu takip ediyorum.

Dediğim gibi bu haftasonuna doğru hem Testo verileri hem de voltsoft sonuçları dahil olmak üzere sonuçları yayınlarım.

Buna paralel ilk fırsatta mutlak abimin ekiplerden birisinin yanına takılır, bu vegalardan birisini de inceler, ön tüketim verilerini alırım :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
ic ortam 32-35 dereceye ulastiginda
396w bile goremiyebilirsin.
neyse fazla konusmayayim yillardir iddia ettiklerimiz dogrumu cikacak gorecegiz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
12 lik OLEFİNİ Black Pearl klimanın (Gree üretimi) Halen voltsoft kayıtlarını takip ediyorum. Gerekli donöleri aldıktans onra küçöük bir çalışma sunacağım foruma Ahmetim.

396 watt değerlerine kadar kısabildiğini gördüm ancak hava koşulları henüz istediğim testleri yapmama uygun değil.
Günlük ortalama ısı değerleri içeride 28 derece dolaylarında, nem dengesi %53 civarlarında seyrediyor o nedenle ağır dış koşul oluşmadan yanıltıcı bilgi vermemek adına bilgi paylaşmadım şu an'a kadar.

Biz seninle yüksek perfromanstan ziyade nominal ve en önemlisi Min BTU konusuna oldukça odaklanıyoruz biliyorsun, elimden geldiğince onu takip ediyorum.

Dediğim gibi bu haftasonuna doğru hem Testo verileri hem de voltsoft sonuçları dahil olmak üzere sonuçları yayınlarım.

Buna paralel ilk fırsatta mutlak abimin ekiplerden birisinin yanına takılır, bu vegalardan birisini de inceler, ön tüketim verilerini alırım :ok

bizim baymakları bir test edemedin hocam Aşk olsun.:sirit:hihi

Alet duvarda eskidi gitti zamanında enerji vs. testlerini kendi imkamlarım ile test ettim.Çinden voltmetre , problu termometre bile almıştım ama içini işçiliğini de merak etmiyor değilim.Şöyle bir görsem diyorum.

Zaten geçen akşam sıcak oldu hanım aç bakalım klimamızı dedi . Açtık üfür üfür serinledik derken mutfağa gittim hanım bağırıyor koşş mert su kaçırıyor diye.Gittim bir baktım bizim baymak olmuş adeta şelale.Tabi drenejda sorun olduğunu anladım zamanında siz video çekmiştiniz hocam arılar yuva yapıyor pislik tıkanıyor yosun tutuyor falan anında aklıma geldi.Neyse koca gece duvarda aktı kova koyduk falan neyse su kesildi.Tabi dış ünite yan duvarda komşu dede ile aramız iyi değil takıldığından beridir yok niye koydurdun kime sordun falan.Ortak duvar olmasına rağmen yaşından dolayı uzatmadım öyle kaldı tabi.Asıl bahanesi çatıya su akmasıymış ne hikmetse yağmurda akmayan çatı klimanın 1 litre suyu ile akıtıyormuş.

Neyse lafın özü yan duvara çıkmak zor olduğuna bir elimi uzatayım resim çekeyim dedim.Bir de ne göreyim bizim komşu dede hortumları bağlamış.:saskin:sopa1

Neyse zar zor çatıya atladımda çözdüm ama bu yaz dede ile işimiz var anlaşılan.

IMG-20190601-WA0005.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bizim baymakları bir test edemedin hocam Aşk olsun.:sirit:hihi

Alet duvarda eskidi gitti zamanında enerji vs. testlerini kendi imkamlarım ile test ettim.Çinden voltmetre , problu termometre bile almıştım ama içini işçiliğini de merak etmiyor değilim.Şöyle bir görsem diyorum.

Zaten geçen akşam sıcak oldu hanım aç bakalım klimamızı dedi . Açtık üfür üfür serinledik derken mutfağa gittim hanım bağırıyor koşş mert su kaçırıyor diye.Gittim bir baktım bizim baymak olmuş adeta şelale.Tabi drenejda sorun olduğunu anladım zamanında siz video çekmiştiniz hocam arılar yuva yapıyor pislik tıkanıyor yosun tutuyor falan anında aklıma geldi.Neyse koca gece duvarda aktı kova koyduk falan neyse su kesildi.Tabi dış ünite yan duvarda komşu dede ile aramız iyi değil takıldığından beridir yok niye koydurdun kime sordun falan.Ortak duvar olmasına rağmen yaşından dolayı uzatmadım öyle kaldı tabi.Asıl bahanesi çatıya su akmasıymış ne hikmetse yağmurda akmayan çatı klimanın 1 litre suyu ile akıtıyormuş.

Neyse lafın özü yan duvara çıkmak zor olduğuna bir elimi uzatayım resim çekeyim dedim.Bir de ne göreyim bizim komşu dede hortumları bağlamış.:saskin:sopa1

Neyse zar zor çatıya atladımda çözdüm ama bu yaz dede ile işimiz var anlaşılan.

IMG-20190601-WA0005.jpg
Klima montajlarımızdaki en büyük dertlerimizden birisi de bu zaten Mert kardeşim. Komşu anlaşmazlıkları ve yarım kalan veya kaçak göçek yapılan montajlar :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ic ortam 32-35 dereceye ulastiginda
396w bile goremiyebilirsin.
neyse fazla konusmayayim yillardir iddia ettiklerimiz dogrumu cikacak gorecegiz.
Yok sana itimadım sonsuz o konuda. Sadece en ufak bir yol katetmişler mi onu göreceğiz ki güneşin döndüğü ve camdan (Komple cam kapı ön cephe) içeri girdiği an zaten 500 leri görmeye başlıyorum ama aynen senin dediğin gibi önyargılı olmamak adına hem anlık, hem de toplamda bize getirdiği sonuca bakacağız :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Klima montajlarımızdaki en büyük dertlerimizden birisi de bu zaten Mert kardeşim. Komşu anlaşmazlıkları ve yarım kalan veya kaçak göçek yapılan montajlar :kiskis

malasef hocam babamların evde de iki bina arasındaydı dış ünite neymiş temele su gidiyormuş.Yahu yağmurda temele su gitmiyor kışın zaten saatte bir defrosta girecekte 1 litre su akacak , yazın zaten su damladığı gibi sıcaktan buhar olup gidiyor.Ama gelde bizim insanımıza anlat bu durumu hocam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri