Vestel Üretimli Android TV'lerde Bulunan Puffin Tarayıcısı

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Merhabalar, iki adet android tv cihazım var bu cihazlarda puffin tarayıcısı bulunuyor pek kullandığım bir bir şey değildi bugünlerde oradan bir içerik açayım dedim ama birde baktım ki limit uyarısı ile karşılaştım. Karşılaşınca da çok şaşırdım, meğer bizim puffin demo ürünmüş! Benim ürünlerim vestel, hali ile bir dünya para veripte satın aldığımız tv'nin kendisine ait bir tarayıcı lisansı yokmuş.

Durumu müşteri hizmetleri ile görüştüm onlarda inkar etmedi mağazadan farklı tarayıcılar yükleyebilirsiniz şeklinde öneri geldi. ?

Bu durumu vestele yakıştıramadım açıkçası.

Bu arada bir bilgide aktarmak istiyorum puffin kullanırken telefonunuza puffin TV remote uygulamasını yüklersen telefonu mouse gibi kullanabiliyorsunuz.

Ah ah güzel tarayıcıydı ama yazık oldu. :sirit

Screenshot_19e5642b1aa7e483c.png

Screenshot_292d5db3aff3255d1.png

WhatsApp-Image-2021-06-04-at-16.37.21.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Donanım zaten düşük, fazla da yormayın işte. :hihi
İşin ilginci bir tarayıcının abonelik ücreti ile satılması bence.
Bunu tek seferlik ücretle sat bari, sanki Adobe paketi alıyoruz. :alsana

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Donanım zaten düşük, fazla da yormayın işte. :hihi
İşin ilginci bir tarayıcının abonelik ücreti ile satılması bence.
Bunu tek seferlik ücretle sat bari, sanki Adobe paketi alıyoruz. :alsana
Çok tuhaf bir durum. ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tv ye ait apk markette varsa kullanabilir yoksa usb ile uğraşıp yüklemesi gerekir.
Sıkıntı yok kablosuzda yükleyebiliyorum. Ama bu tarayıcılar mouse gerektiriyor bende mouse takmak istemiyorum markette farklı tarayıcılar var yükledim iyi çalışıyorlar. Ayrıca TV uyumlu mozilla sürümü var onu yükledim onlarda mouse gerekmiyor.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
MiBox S de dahil olmak üzere smart cihazımızda internet browser kullanmadık. İhtiyaç da duymadık. Büyük çoğunluğun benzer şekilde kullandığını düşünüyorum. Kullanılmayan bir özellik için lisans parası ödemek ciddi maliyet. Tanesi 1 cent bile olsa 5 milyon cihazda 50bin dolar eder. Ki daha pahalıdır. Şimdi yine birileri büyük firmaya koymaz der ama gerçek büyük firmalar bu tarz hesapları yaparlar.

Yine de open source bir alternatif var ise onu koyabilirlerdi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt