vestel ud 9000 pc baglama

Z Çevrimdışı

Zagalo

Yeni Üye
21 Eki 2019
21
47
merhabalar yeni aldıgım vestel ud 9000 tv ye dvı to hdmı kablo ile masaüstü pc mi bagladım.ancak güvenli modda goruntu geliyor normal actıgımda goruntu yok.evdeki eski lcd vestele bile baglayabiliyorum ancak bu yeni tv de bırturlu görüntü alamadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bilgisayarınızı güvenli modda açın,
Linkteki program ile ekran kartı sürücünüzü silin;

Daha sonra ekran kartınızın yongası ne ise (Intel, Nvidia, AMD) sürücüsünü indirip yükleyin.

Sorun bana çözünürlük veya sürücü kaynaklı gibi geliyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Bu geçmişte benim de başıma gelmişti,bir şekilde kısaca "Hand-shake" sorunu durumu oluyor ve bağlayıncaya kadar çok uğraşıyordum
Belliki Panel,HDMI dan gelen datayı(video&audio) açmakta da zorlanıyor veya hiç açamıyor! normal de bir şekilde açılması gerekiyor,
çünkü HDMI portlar böyle cihazları PC mc diye filan ayırt edemez! external cihaz olarak görür ve datayı da açar!

PC den fazla çakmam ama bana göre GCard Driver işi de bir çözüm olabilir,denemek de fayda var

Bütün HDMI portları dene tek tek! bende ki panel de 4 tane HDMI port vardı 3 tane arkada 1 tane yanda ama yanda ki port hiç bir
zaman çalışmadı PC den bağladığım zaman arkadaki 3 tane port ise sorunlu da olsa hepsi çalışıyordu!

Bir diğer görüntü gelme sıralaması(özellikle PC den)>>bunlar eski den bazı TV üreticilerin kullanma kılavuzlarında yazardı!
örneğin şöyle bir sıralama veriyorlardı Hand-shake sorunu çıkmaması için;

-önce paneli açın
-sonra PC den bağlantı yaptığınız HDMI portu seçin TV den
-sonra PC yi açın(buraya kadar PC kapalı olacaktır!)
Not;-bir ihtimal olarak da GCard dan>>Monitör bağlantısını kesin! DVI/VGA v.s her neyle bağlıysa GCard dan bu kabloyu çıkarın!
bu durum da panel deki HDMI port PC den gelen sinyali algılayacaktır!

Bu bahsettiğim Hand-shake sorunu Bluray/DVD veya çeşitli cihazlar içinde aynen geçerli dir!
eskiden Panasonic Bluray vardı bende,salondaki Tosh panele söküp yeniden taktığım zaman da tanımama sorunu
çıkarıyordu defalarca aç kapa v.s bir şekilde bağlanırken diğer Tosh panelime sorunsuz şak diye bağlanıyordu
bazen de inat edip kesinlikle bağlanmıyordu sonra bir gün tesadüfen bağlanıyordu!

Veya şöyle de bir şey dene;(ancak bu işlem "format" attık dan sonra olur) Monitörü hiç bağlama ve direk PC yi TV ye bağla!
sanırım senin PC deki GCard da benimki gibi 1xHDMI+1xDVI+1xVGA var değilmi??
sen direk HDMI-HDMI ile bağlıyorsun!!! PC+Panel arasında

yada senin GCard çıkışların tam nedir?
portları nasıl bağladın?

yaw beni Tosh panel PC ile bağlantı da çok yoruyordu!
HDMI yazılım üzerinden çalışır! DVI/DPort/VGA gibi değildir!!! şak diye görüntüyü iletmiyor bu meretler! özellikle PC den aktarım da

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
ben direk daha rahat olması açısından ve Hand-shake sorunu çıkmaması için bunu önerdim>>"HDMI-HDMI"

zaten panel de HDMI port var ama GCard da HDMI port yoksa o zaman mecburen DVI-HDMI olarak gidecektir
bence yine de yukarıda yazdığım sıralama gitsin önce paneli açıyor sonra bağlı(PC den gelen) olan HDMI portu seçip
atıyor ve sonra da PC yi açıyor;buraya kadar normal bir Panel+external bir cihaz eşleşleştirmesi dir

Bazı paneller gelen sinyali şak diye açamıyor HDMI üzerin den! sanırım bu arkadaşın da,benim de geçmişte başıma gelen
Hand-shake sorunu olabilir,bu arada ben en sonun da Panasonic Bluray i hiç eşleştirememiştim yaw,daha önce zorla da olsa
eşleşirken bir daha hiç eşleşmedi gitti,sonra çıkarıp diğer Tosh panele takmıştım

Bluray ler en çok Hand-shake sorunu çıkaran cihazlar dır!
daha sonra da PC ler geliyor

Z Çevrimdışı

Zagalo

Yeni Üye
21 Eki 2019
21
47
Bilgisayarınızı güvenli modda açın,
Linkteki program ile ekran kartı sürücünüzü silin;

Daha sonra ekran kartınızın yongası ne ise (Intel, Nvidia, AMD) sürücüsünü indirip yükleyin.

Sorun bana çözünürlük veya sürücü kaynaklı gibi geliyor.
Sürücü yu tekrar yükleyince gene görüntü gelmedi.ekran kartım Nvidia GT 9500

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
ben direk daha rahat olması açısından ve Hand-shake sorunu çıkmaması için bunu önerdim>>"HDMI-HDMI"

zaten panel de HDMI port var ama GCard da HDMI port yoksa o zaman mecburen DVI-HDMI olarak gidecektir
bence yine de yukarıda yazdığım sıralama gitsin önce paneli açıyor sonra bağlı(PC den gelen) olan HDMI portu seçip
atıyor ve sonra da PC yi açıyor;buraya kadar normal bir Panel+external bir cihaz eşleşleştirmesi dir

Bazı paneller gelen sinyali şak diye açamıyor HDMI üzerin den! sanırım bu arkadaşın da,benim de geçmişte başıma gelen
Hand-shake sorunu olabilir,bu arada ben en sonun da Panasonic Bluray i hiç eşleştirememiştim yaw,daha önce zorla da olsa
eşleşirken bir daha hiç eşleşmedi gitti,sonra çıkarıp diğer Tosh panele takmıştım

Bluray ler en çok Hand-shake sorunu çıkaran cihazlar dır!
daha sonra da PC ler geliyor

42PF7175'de yaşadığım sorunlardan biri maalesef. Bazen cidden algılamıyor. Dediğiniz yöntemi denememe rağmen olmuyordu.
Gerçekten HDMI bu yönden tuhaf bir ara birim.

H Çevrimdışı

HAKAN 37

Yeni Üye
17 Eki 2019
8
56
Merhaba
65ud9000 vestel tv aldım. Tv den ses sistemine giriş yapmak istedim ancak ses sisteminin kumandasi yok ve aux girişli.
Sorunum şu , kulaklik çıkışından ses aldim ancak tv ses azaltma çoğaltma sadece tv de yapıyor. Dijital ses cikisindan aldim yine aynı. Vestel den yardım istedim çare bulamadılar. Konu hakkında siz yardımcı olabilirmisiniz. Deneyemedigim sadece hdmi cikisi kaldı.
Saygılarımla

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba
65ud9000 vestel tv aldım. Tv den ses sistemine giriş yapmak istedim ancak ses sisteminin kumandasi yok ve aux girişli.
Sorunum şu , kulaklik çıkışından ses aldim ancak tv ses azaltma çoğaltma sadece tv de yapıyor. Dijital ses cikisindan aldim yine aynı. Vestel den yardım istedim çare bulamadılar. Konu hakkında siz yardımcı olabilirmisiniz. Deneyemedigim sadece hdmi cikisi kaldı.
Saygılarımla
Hem TV hemde ses sisteminden aynı anda sesi geliyor dogru mudur ?

H Çevrimdışı

HAKAN 37

Yeni Üye
17 Eki 2019
8
56
Hem TV hemde ses sisteminden aynı anda sesi geliyor dogru mudur ?
Hayır sadece tv sesi azalıp çoğalıyor. Hdmi bağlantı yapsam çözüm olurmu
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tv ses menusunden kulaklık vol ayarı ile anfinizin ses volumunu kontrol edebilirsiniz..Ancak tv ses ayarları fonksiyonları anfiden dinler iken fonksiyonu olmaz..
Sadace kulaklık girisinden alıp yazılım atınca dediğiniz islem oluyor denedik servis ile. Ama amfi kullanmak istemezsem her defasında kulaklık girisinden jaki söküp takmam gerekiyor. Başka basit bir yöntemi yokmudur

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri