Vestel TVyi Tivibu takılıyken fabrika ayarlarına döndürmek

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Böyle birşeyi yapsam bir sorun olur mu? TV'de bir arıza oluşur mu? Anten ayarlarını yapmak için bunu yapmak istiyorum. Hem TV'nin uydusunu kullanacağım, hemde Tivibu alıcısını. Tivibu bağlandı. TV'de bulunan uydu sinyal vermeyi kesti.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
tivibu cihazından anten kablosu çıkarıp tv ye taktığınızda tv nin kanalarını izliyebilirsiniz.

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Hem uydu alıcısı özel olarak bir kabloyla takılı olacak. Hem merkezi sistemin kablosu TV'nin uydu alıcısına takılı olacak. Yani şöyle açıklayayım. Tivibu uydu alıcısı bir tarafıyla modeme, bir tarafıyla TV'ye bağlı olacak. Hemde TV'ye merkezi sistem uydu kablosu bağlı olacak. Tivibu modeme bağlı.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
kullandığınız tivibu ıp cihazıysa zaten anten kablosuna gerek tv ye hdmı kablo ile bağlıdır tivibu yu kullanmak istediğinizde kumandanın source (kaynak) tuşu ile tv nin hangi hmdı girişine bağlıysa onu seçmeniz yeterli. tv nin kanallarını izlemek istediğnizde source tuşu ile tv yi seçmeniz yeterli.

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Ama asıl merak ettiğim nokta şu, Tivibu hdmı 2'de bağlı. Orada çalışıyor. Ben TV'nin anten ayarlarını yaparken, tam olarak nasıl isimlendiriliyor bilmiyorum. İfade etmek gerekirse, anteni tekli uydu alıcıya bağladım TV'nin ilk kurulumunu yaparken. Onu diseqec veya çoklu uydu alıcısı yapmak istiyorum. Yani, TV'yi fabrika ayarlarına döndürüp, yeniden ilk kurulum yapmak istiyorum. Böyle birşey yapsam, kurulum tamamlandığında, Tivibu'ya erişimimde bir sıkıntı olmaz değil mi? TV'de veya Tivibu'da sorun yaşar mıyım?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ama asıl merak ettiğim nokta şu, Tivibu hdmı 2'de bağlı. Orada çalışıyor. Ben TV'nin anten ayarlarını yaparken, tam olarak nasıl isimlendiriliyor bilmiyorum. İfade etmek gerekirse, anteni tekli uydu alıcıya bağladım TV'nin ilk kurulumunu yaparken. Onu diseqec veya çoklu uydu alıcısı yapmak istiyorum. Yani, TV'yi fabrika ayarlarına döndürüp, yeniden ilk kurulum yapmak istiyorum. Böyle birşey yapsam, kurulum tamamlandığında, Tivibu'ya erişimimde bir sıkıntı olmaz değil mi? TV'de veya Tivibu'da sorun yaşar mıyım?
Yaşamazsın,tivibu zaten harici cihaz,görüntüyü de hdmi kablo ile tvye yolluyor,bu nedenle ilk kurulum yapıp,4lü anten seçebilir,kanal taratabilirsin,yani tivibu ile ilgisi yoktur :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt