Vestel Tv ye İphoneden Ekran Yansıtma

F Çevrimdışı

Freemann

Yeni Üye
24 Ocak 2019
27
43
merhabalar,
bende 55 UD 9460 serisi var,Tv de Wireless Display özelliği olmasına rağmen bir türlü iphone ekranımı tv ye yansıtamıyorum.
telefondan youtube ekranını açınca yukarıdaki düğmeden tv de göstere basınca direk bağlanıp youtube içeriğini gösteriyor ama benim istediğim direk telefon ekranımı atmak.Telefona bir kaç program yükleyip denedim ama başarılı olamadım malesef.Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(Bu arada telefon İphone 7)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhabalar,
bende 55 UD 9460 serisi var,Tv de Wireless Display özelliği olmasına rağmen bir türlü iphone ekranımı tv ye yansıtamıyorum.
telefondan youtube ekranını açınca yukarıdaki düğmeden tv de göstere basınca direk bağlanıp youtube içeriğini gösteriyor ama benim istediğim direk telefon ekranımı atmak.Telefona bir kaç program yükleyip denedim ama başarılı olamadım malesef.Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(Bu arada telefon İphone 7)
selam televizyonlarda miracast teknolojisi ile ekran yansıtma vardır. bu hemen hemen bütün android telefonlarda mevcut, ama i phone gelince adamlar diyorki kardeşim ben prestij sahibiyim koskoca iphone kullanıyorsun televizyonun samsung mu ? vestelmi ? bırak sen abi bunları deyip Airplay özelliği ile sadece Apple tvye yönlendiriyor. yani kablosuz yansıtma hayal oluyor. Bir zamanlar çok uğraştım ama iphone de miracast yok. Bu nedenle bağalanamaz diuye biliyorum
kablolu bağlamak istersen yollar sana açık :

F Çevrimdışı

Freemann

Yeni Üye
24 Ocak 2019
27
43
selam televizyonlarda miracast teknolojisi ile ekran yansıtma vardır. bu hemen hemen bütün android telefonlarda mevcut, ama i phone gelince adamlar diyorki kardeşim ben prestij sahibiyim koskoca iphone kullanıyorsun televizyonun samsung mu ? vestelmi ? bırak sen abi bunları deyip Airplay özelliği ile sadece Apple tvye yönlendiriyor. yani kablosuz yansıtma hayal oluyor. Bir zamanlar çok uğraştım ama iphone de miracast yok. Bu nedenle bağalanamaz diuye biliyorum
kablolu bağlamak istersen yollar sana açık :

Çok Teşekkür ederim bilgi için,
sırf bu yüzden telefonu değiştireceğiz desene :-)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çok Teşekkür ederim bilgi için,
sırf bu yüzden telefonu değiştireceğiz desene :-)
google (iphone screen mirror dongle) yüzlercesi mevcut
değiştirmene gerek yok, TEKNOwest teknovest bahsettiğinden alabilirsin, ben bi android cihazda denedim stabil çalıştımı dersen eh işte diyelim, düşünsene telefondan yayını gönderiyorsun cihaz işliyor ardından hdmi üzerinden ekrana veriyor, benim bahsettiğim üründe ses akışında bazen sıkıntı oluyordu, o yüzden ios uyumlu sağlam sağlıklı alınız.

F Çevrimdışı

Freemann

Yeni Üye
24 Ocak 2019
27
43
değiştirmene gerek yok, TEKNOwest teknovest bahsettiğinden alabilirsin, ben bi android cihazda denedim stabil çalıştımı dersen eh işte diyelim, düşünsene telefondan yayını gönderiyorsun cihaz işliyor ardından hdmi üzerinden ekrana veriyor, benim bahsettiğim üründe ses akışında bazen sıkıntı oluyordu, o yüzden ios uyumlu sağlam sağlıklı alınız.

Aşağıdaki cihazın siparişini verdim.
Gelsin yorum yazacağım.
Çok Teşekkürler.

Ekran-Alintisi3b5a92c618a85e67.jpg

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Samsung telefonda da yansıtma özelliği stock rom 4.2.2 version önceleri çalışıyordu, güncelleme sonrası 4.4.2 yansıtmaz oldu.. Kronikleşti sanırım.. Custom romların birisinde yarım-yamalak çalışmıştı ama hangisiydi hatırlayamadım.. Android CyanogenMod-Nougat ya da Oreo 8.1 olabilir..

F Çevrimdışı

Freemann

Yeni Üye
24 Ocak 2019
27
43
arkadaşlar cihaz dün geldi,akşam bağlantı yaptım ve kullanmaya çalıştım,
öncelikle cihaz küçük,yer kaplamıyor,iki parçadan oluşuyor,
1.parça HDMİ girişine takılıyor ve telefonla asıl bağlantıyı yapan parça bu,
2.parça kablodan oluşuyor.Kablonun bir ucunda cihazı wireless e bağlamaya yarayan alıcı var.Diğer ucunda ise iki kablo var birinin ucunda usb diğerinin ucunda cihaza güç vermesi için uç var.Kablo tv usb sinden güç alıp cihaza veriyor.
cihaza ilk bağlantı iphoneden kolay oldu,güncelleme yaptım,benim asıl amacım maçları arada telefon ile tvye yansıtmaktı.
malesef görüntü çok akıcı olmuyor.ayrıyeten wirelessten cihaza bağlandığın için bağlı olduğun sürece ev internetini kullanamıyorsun ki buda bağlantı boyunca kendi internetini kullanman demek :-(
bağlantıyı sonlandırıp tv ye geçtim,sonrası için tekrar bağlanmak için bayağı uğraştırdı.
benim görüşüm çok stabil bir cihaz değil.

IMG_2995.jpg
IMG_2996.jpg
IMG_2997.jpg

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Ben TV Assist isimli uygulamayı kullanıyorum. Tamam, uygulamayla anlık olarak ekranı TV'ye yansıtamıyorsun. Ancak, cihazından, veya internetten seçtiğin videoları, resimleri TV'ye aktarıp ekrana yansıtman mümkün. Sonra, cihazını(telefon, tablet)kapatsan'da olur, TV'deki video devam eder. Ama, şöyle birşey var. Video eğer cihazındaysa(yani internetten yansıtmıyorsan)donma olabiliyor. Umarım işine yarar. Gerçi, MiraScreen almışsın ama olsun. Tavsiyemdir.

F Çevrimdışı

Freemann

Yeni Üye
24 Ocak 2019
27
43
Ben TV Assist isimli uygulamayı kullanıyorum. Tamam, uygulamayla anlık olarak ekranı TV'ye yansıtamıyorsun. Ancak, cihazından, veya internetten seçtiğin videoları, resimleri TV'ye aktarıp ekrana yansıtman mümkün. Sonra, cihazını(telefon, tablet)kapatsan'da olur, TV'deki video devam eder. Ama, şöyle birşey var. Video eğer cihazındaysa(yani internetten yansıtmıyorsan)donma olabiliyor. Umarım işine yarar. Gerçi, MiraScreen almışsın ama olsun. Tavsiyemdir.
Teşekkürler,
o uygulamayıda denedim,heralde beceremedim ki sonuç alamadım.
Tekrar deneyeceğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt